29-30 Ekim 2022 Burç Yorumları

Bağımsızlık ruhunda var

Sen… Doğduğun toprakları unutma… Hangi topraklarda kök saldığını… Doğum yerini her daim hatırla… Bağımsızlık adımının atıldığı ilk yer değil mi? Biliyorum en çok tarih okumayı seversin. Tarihini de bilirsin… Talihini de… Sen çok talihlisin… Çünkü bağımsızlık senin ruhunda var.

Bugün… Enerjiyi, gücün nasıl kullanıldığını, savunma gücünü anlatan Mars, geri hareketine başlıyor. Bu geri seyirle birlikte, biz de öncelikle kendimize objektif bir gözle bakmayı deneyebiliriz. Öğrenemediğimiz neler var? Hâlâ öğrenmekte direndiğimiz… Gerçekler gün gibi ortadayken, görmekten kaçındıklarımız… İşte madem bir geri hareket var gökyüzünde… Ve biz ileri gitmek istiyorsak… Bu şansı değerlendirelim.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yola çıkmalı… Ama nereye? Çok uzaklara mı gitmeli? Bence o kadar uzağa gitmeye gerek yok. Bir yürek mesafesi işini görür. Ama yine de sen bilirsin. Şimdi Mars bu süreçte seni bir yolculuğa çıkarıyor. Varış levhanda “ farkındalık” yazıyor. Neyi, neden yaşadığının farkında olabilmen adına… İnsan en çok kendini tanıyınca mutlu olur. Dengesizliklerin, kararsızlıkların var mı? Her şeyi bildiğini mi sanıyorsun? Yoksa…

Boğa ve Yükselen Boğa

Yüzünde yıllar… Çantanda ağırlık yapan gereksiz yükler… Çok fazla şey taşıyorsun. Peki, bunların kaçı senin için gerçekten gerekli? Şimdi Mars yolculuğunda bir yol ayırımı sunuyor sana. Kendini tanımak adına, kendini geliştirmek adına… Kendini aşmak adına… Bu süreçte aynı zamanda finansal tablolarınla ilgilenebilirsin. Borç-alacak dengeni yeniden tanımlayabilir, kredi çekmek için başvuruda bulunabilirsin. Maddi konular daha önemli olabilir hayatında. Eşinin kazancında belki bir artış yaşayabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Ne derler bilirsin. Kendini tanımak istiyorsan karşındakine bakacaksın. Eşine bakacaksın. Arkadaşlarına bakacaksın. Onlarda gördüğün, fark ettiğin kusur aslında sende var. Şimdi Mars karşıdan el sallıyor sana. Evlilik, ikili ilişkileri düzenleyen evine giriş yaparak sana “ eş” durumundan bilgilerini güncelliyor. Merakını ne kadar sağlıklı kullanıyorsun? Ben bilirim deyip kulak asmıyor musun sana söylenenlere? Konuşurken senden önce egon mu giriyor devreye? Sorularının yanıtını bulabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Gün gelecek hayat değişecek. Gün gelecek ödülünü alacaksın. Gün gelecek diye beklerken zaman hızla akmıyor mu? Zamanı gün içinde etkin kullanayım derken günler geçmiyor mu? Şimdi Mars bu yolculuğunda, günlük işlerine, tamamlaman gereken konulara odaklanmanı planlıyor. İşinde mola sürelerin fazla mı uzadı? Telefon görüşmelerin zamanını verimli kullanmanı engelliyor mu? Arkadaşlarının merakı seni yoruyor mu? Bu arada sağlık kontrollerini ihmal etmiyorsun değil mi?

Aslan ve Yükselen Aslan

Büyüdükçe bir şeyleri kaybediyor insan. Mesela çocuk kalbini… Büyüdükçe çocuk kalbinin saflığını, masumluğunu, güvenini yitiriyor mu? Şimdi Mars bu yolculuğunda sana çocuk sevinçlerini yeniden hatırlamanı sağlayabilir. Sevdiğin şeyler neler? Neleri yapınca mutlusun? Bu arada aşk ilişkilerini nasıl yönetiyorsun? Fazla mı konuşuyorsun? Fazla mı merak ediyorsun? Fazla mı didikliyorsun?

Başak ve Yükselen Başak

Aile kavramı önemli… Hepimiz için… Senin için de… Şimdi Mars’ın bu yolculuğunda senin için daha önemli hale geliyor. Odak noktan ailen oluyor. Ailenle nasıl bir ilişkin var? Her şeyi konuşuyor musunuz? Hep konuşuyorlar mı? Seni dinlemiyorlar mı? Bu arada taşınmak için güzel zamanlar…

Terazi ve Yükselen Terazi

Ne derler bilirsin. İnsanlar konuşarak anlaşır. Konuşunca umutlarını, dertlerini, söylemek istediklerini aktarınca iletişim sürer. Genelde iletişimde iki model kullanıyoruz. Konuşuyoruz ama arkasından. Ya da tam düşündüklerimizi değil, onun duymak isteyeceklerini söylüyoruz. Sen de öyle misin? Mars, bu yolculuğunda sana iletişimin evinden sesleniyor. İletişimi doğru kurabiliyor musun? Dinleyebiliyor musun? Sağlıklı bir merakın var mı?  Bu dönemde, bu soruların yanıtlarının dışında yakın çevrenle yoğun iletişim trafiği içinde olabilirsin. Trafik demişken kısa bir tatil iyi gelebilir sana.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yenilgi… Başarılı bir öğrenme yönetimi midir? Yenilince… Yaptığın hatalardan ders alınca daha güçlü kalkarsın ayağa… Ve doğru pusulaya sahip olursun böylece. O yüzden yenilgiden korkma. Her yenilgi zaferi getirir. Şimdi Mars yolculuğunda sana yenilgini değil, kazanımlarını anlatabilir. Eğer istersen tabi… Finansal okuryazarlık geliştirebilirsin mesela… Doğru okuyabilirsen fişleri, kart ekstreni, bütçenin dışına çıkmazsın böylece. Kazançlarını arttırmak için girişimlerde bulunabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Kendin olabilmek… Kim olduğunun farkına varabilmek… Kendi gerçeklerini hatırlayabilmek… Sınırlarını belirleyebilmek… Söylediklerinin, yaptıklarının arkasında durabilmek… Ve yaptıklarının sorumluluğunu alabilmek… Her ne yaptıysan suçu başkasında aramamak… Ve artık büyümek… Şimdi Mars yolculuğunda seninle adım atıyor. Bu süreçte kendini tanıma konusunda istekli olabilirsin. Bedenine, dış görünüşüne önem verebilirsin. Spora başlayabilirsin. Hayata daha farklı bir pencereden bakabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Rüyalar… Rüyalarını hatırlıyor musun? Neler vaat ediyor uyku perisi? Karanlık diyarlara mı yol alıyorsun? Yoksa gördüğün aydınlık gözlerini mi kamaştırıyor? Şimdi Mars yolculuğunda ışığını, zihninin derinliklerine, bilinçaltı çukuruna gönderiyor. Kendin az konuşurken, zihnin hiç susmuyor mu? Yavaş, ağırkanlı insanlara neden tahammül edemiyorsun? Merak duygularının altında ne yatıyor? Ve aslında hangi konularda kararsızsın? Sorularının yanıtlarını arayabilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Umutlar ve hayaller yaşamın süsüdür. Umutlar ve hayaller yaşamın itici gücüdür. Umutları ve hayalleri olmayınca tam olabilir mi insan? Şimdi Mars’ın bu sürecinde sana umutların, düşlerin ve hayallerin olduğunu anımsatıyor. Hayallerini yazabilir misin? Ya da yazmayı hayal edebilir misin? Düşlerini gerçekleştirmek için kararlı olmalı, genel geçer kuralları bir yana bırakmalısın. Bu arada arkadaşlarınla olan iletişimin nasıl? Neler paylaşıyorsun? Dinleyebiliyor musun onları? Dedikodu yapmıyorsun değil mi?

Balık ve Yükselen Balık

Hedefin neler? Neler yapmak istiyorsun? Arkanda neler bırakmak istiyorsun? Okumalı… Yazmalı… Anlatmalı… Dünyaya bir geliş nedenin olmalı. Şimdi Mars yolculuğunda sana kariyer basamaklarını tırmanırken yardımcı oluyor. Mesela, eleştiriyi, sivri dili, şikâyet kokan cümleleri bırakmaya ne dersin? Başkalarına iğneyi batırmadan, çuvaldızı kendine batırsan… Kendinle meşgul olsan… Kendinle, hedeflerinle ilgilensen… Bu arada iş değiştirmek istersen, bu süreci değerlendirebilirsin.