24-30 Ekim 2022 Haftalık Burç Yorumları

Tutulmadan önce bir bak

Aşk geliyorum diyor yine bu aralar… Ama yine gözlerin kapalı mı dalacaksın aşkın denizine? Yaşadıklarından, gördüklerinden, öğrendiklerinden aldığın dersler yok mu? Tamam, aşk bir gönül hadisesi… Ama yine de kalp müfredatını gözden geçirmek doğru bir yaklaşım olmaz mı? Aldığın dersleri gözden geçirerek… Aynı hataları yapmadan… Aynı yanlışlara düşmeden… Aynı gözü kapalı yaklaşımlara kapılmadan… Tutulmadan önce… Tutunmadan önce… Ne dersin?

Yepyeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk gündem maddesi ise 2 derece Akrep Burcu’nda yaşanacak ve Venüs’ten destek alacak Güneş Tutulması… Tutulmaların hayatımızda özel bir önemi vardır. Karanlıkta kalan noktalara, cesaret edemediğimiz alanlara ışık tutar. Böylece biz adım atabilelim. Ve hakikat yolculuğumuzda yeni bir aşamaya geçebilelim. Tutulmaya Akrep Burcu’nun ev sahipliği yaptığını düşünürsek, sabit yanlarımızdan ayrılmak, olayları, konuları derinlemesine araştırmak ve değişim için arzulu olmak anahtar ifadeler olabilir.

Cum günü ise, yaz başından beri geri hareketini sürdüren şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, yeniden yüceldiği Balık Burcu’na giriş yapıyor. İlkbahar aylarında, kaçırdığımız fırsatlar, yapamadığımız hamleler için yeniden bir şans yakalayabiliriz. Hafta sonu ise, yeni yılın ikinci haftasına kadar sürecek bir geri hareket başlıyor. Kim başrolde peki? Elbette İkizler Burcu’nda dolaşan Mars… Bu süreçte iletişim konularında, satış pazarlama, eğitim, öğretim, kısa yolculuklar gibi alanda kendimizi geri viteste hissedebiliriz. Düşüncelerimizin kısıtlandığını hissedebiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Ve senin de maddi boyuttaki karanlıklarını aydınlatmayı amaçlıyor. Kredi ödemelerin ya da borçların-alacakların konusunda sana yeni bir dönemin kapısını açabilir. Bu alanda hedeflerini doğru belirleyip yeni yatırım kararları alabilirsin. Finansal anlamda bir dönüşüm öyküsü yazabilir.  Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. Yaşamında ilkbahar aylarını düşün. Bilinçaltında hangi konular gün yüzüne çıktı? Rüyaların sana neler anlattı? Seni tembellik çukuruna iten konular neler oldu? Yeniden üstünden geçebilirsin bu konuların. Hafta sonu ise Mars’ın İkizler Burcu’ndaki yolculuğunda geri hareketiyle iletişim konularında aksama, öfkene yenilme, doğru kelimeleri seçememe gibi şeylere hazırlıklı olmalısın.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Ve bu tutulma senin evlilik evini aydınlatıyor. Evliysen, çözümleyemediğin konular yeniden gündemine gelebilir. Evliliğinde karmaşa, kaos yaratan durumlarla yüzleşebilir, bunların altında yatan derin mevzuları, nedenleri anlayabilirsin. Eğer evli değilsen, evlilik fikri yaşamının merkezi haline gelebilir. Ve nasıl bir evlilik istediğini de net bir şekilde anlayabilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Arkadaşlarınla neler yaşadın? Hayallerini yakalamak adına neler yaptın? Maaşın geçinmene yeterli oldu mu? Şimdi yeniden bu soruların üstünden geçmek zorunda kalabilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’nda başlayacağı geri hareket ise zihninin kurgu senaryolarını yaşamına getirebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Peki, senin yaşamında karanlıkta kalan noktalar var mı? Mesela çalışma ortamında… Konuşmak, anlatmak ister misin? Belki de kaotik, karmaşık bir çalışma ortamın var. O zaman şimdi Güneş Tutulması’nın etkisiyle, çalışma koşullarında krizleri başarıyla yönetmeyi öğrenebilirsin. Aynı zamanda gözden kaçan sağlık sorunların bu dönemde gündemine gelebilir. Mesela üreme organlarındaki sıkıntıları ihmal etmeyebilirsin bu etkiyle. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Kariyerinde hangi fırsatları kaçırdın? Hangi hedeflerini ıskaladın? Bu sorular yeniden gündemine gelebilir. Hafta sonu burcunda geri harekete başlayacak Mars’la ertelediğin konular hayatına giriş yapabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Hepimizin aydınlanmayı bekleyen yanları vardır değil mi? Mesela senin “aşk” yaşamın nasıl? Yani artık ne yapmaya karar verdin? İlişkin bir sonraki aşamaya hazır mı? Ya da sorunların artık üstü örtülemeyecek hale mi geldi? İşte zihninin içinde dolaşan bu soru bulutlarının yanıtlarını, tutulmanın etkisiyle birlikte alabilirsin. Eğer evliysen tutulmanın aydınlatıcı etkisiyle çocuk sahibi olup olmamak konusunda karar verebilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Hangi konuda akışta kalmayı deneyimledin? Eğitim hayatında hangi şansları kaçırdın? Hak-hukuk mücadelende yanlış karar aldın mı? Benzer konular yeniden karşına çıkabilir. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketi ise uyanan kaygı ve endişelerini uyandırabilir. Dikkatli ol.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Bu arada evinin içi karanlıkta mı? Tutulmanın etkisiyle, aile, ev, yuva konuları yaşamında öne çıkabilir. Evinin hesapta olmayan tadilatıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsin. Ya da yeni bir yere taşınmak için hazırlıklarla uğraşabilirsin. Ve kendini, aile özelinde değiştirmeye, dönüştürmeye hazır hale getirebilirsin. Evet, bir ailen var ama bir de sen varsın. Sen aslında ne istiyorsun? Ailenin seni bu kadar kontrol etmesinden rahatsızsan o zaman bir adım at. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Hangi konuda duygusal çıkışlar yaşadın? Hangi konuda büyük kriz yaşadın? O zaman ilahi adaletin tecellisine tanık olabilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketiyle kim dost, kim arkadaş anlayabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Sana da iletişim konularında yeni bir farkındalık süreci yaşatmayı hedefliyor tutulma… Gerçekten doğru iletişim kuruyor musun? İğneleyici lafların var mı? Düşüncelerinde intikam ya da kin tohumları büyüyor mu? Kardeşinle ya da yakın çevrenle iletişimin nasıl? Komşularının kıskanç olduğunu mu düşünüyorsun? Sorularına yanıt arayabilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Evlilik yaşamın nasıldı? Eşinle aranızda antlaşmazlıklar var mıydı? Ya da evliliğe yakın deneyimler yaşadın mı? O halde yeniden kaçırdığın fırsatlar karşına gelebilir. Mars’ın İkizler Burcu’nda başlayacağı geri hareketle birlikte kariyerin konusunda seni zorlayan durumlar yeniden gündemine gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Güneş Tutulması’nın etkisiyle, maddi konularda uzun süredir gündemini meşgul eden konuların aydınlanabileceğine tanık olabilirsin. Paranın değerini bilmek, doğru yatırımlar yapmak bu tutulmanın ana fikri olabilir. Aynı zamanda kendi değerini bilmek ve bir şeyleri ertelememekte tutulmanın öğretilerinden olabilir. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Çalışma hayatında hangi konuda şans yakaladın ya da şansını yitirdin? Ekip arkadaşlarınla nasıl bir çalışma stratejisi izledin? Soruları yeniden gündemine gelebilir. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketi yüksek öğrenimde ertelediğin konular için harekete geçebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Bu sefer Güneş Tutulması’na sen ev sahipliği yapıyorsun. Demek ki yeni bir sen bekliyor seni. Kendini geliştirmek, dönüştürmek ve değiştirmek adına adım atabilirsin. Hayata bakışınca değişimler yapabilirsin. Kendini sevmekte cimri davranmaktan vazgeçebilirsin. Kıskançlık, kin, intikam gibi duygulardan kendini arındırabilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Aşk ve flört ilişkilerinde neler yaşadın? Aşkta kendini kurban mı hissettin? Kendini ilişkin adına feda mı ettin? Soruları yeniden karşına çıkabilir. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketiyle birlikte finansal konuda yeni krizleri çözmek zorunda kalabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Peki, senin zihninde hangi karanlık noktalar var aydınlatmayı bekleyen? O zaman Güneş Tutulması’nın etkisiyle, bilinçaltının karanlık odalarının kapısını açabilirsin. Ve bu anlamda kendini iyi etmek adına derin araştırmalara dalabilirsin. Rüyalarının fısıltılarını doğru yorumlayabilirsin. Bu arada gizli kıskançlıkların var mı? Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Ev ve aile konularında neler yaşadın? Ailenle ilgili hangi konularda gelişme kaydettin? Ev alma fırsatını kaçırdın mı yoksa? O zaman bu geri hareketi değerlendirebilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketiyle birlikte evlilik yaşamında eski, kapanmamış konuların gündemine gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Peki, sen kendini hangi konuda aydınlanmaya muhtaç hissediyorsun? Hayallerin ve umutların konusunda olabilir mi? Hayallerin var mı? Büyük puntolarla yazdığın umutların ya da? Kendini nerede konumlandırmak istiyorsun bundan sonraki yıllarda? Geleceğine dair planların var mı? O halde Güneş tutulmasının etkisiyle birlikte, aradığın sorulara yanıt bulabilirsin. Bu arada arkadaşlık ve dostluk ilişkilerin nasıl? Yeni dostluklara yelken açabilirsin belki de… Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar döneminde yapamadığın konuşmalar için yeniden şans yakalayabilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketiyle birlikte, geçirdiğin rahatsızlıklar yeniden harekete geçebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Sen de yaşamının yeni döneminde karanlıkta kalan konuyu aydınlatmak için adım atabilirsin. Hangi konuda mı? Kariyer konusunda yeni bir dönemin kapısını açabilirsin. Yeni bir iş değişikliği gündemine gelebilir. Yeni bir kariyer planlaması yapabilirsin. Belki de beklediğin terfiye kavuşabilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Bütçende açık oldu mu? Paranın hesabını bilmediğin günlerden mi geçtin? Yatırım konusunda yanlış hamleler mi yaptın? O zaman şimdi doğru kararlar alabilmek adına yeni bir şans yakalayabilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketini başlamasıyla birlikte, aşk ve ilişkiler konusunda dikkatli ol. Eski bir aşk kapını çalabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en önemli gündem maddesi ise Salı günü Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Güneş tutulması… Malum her tutulma yaşamımızda karanlıkta kalan bir yeri gözler önüne serer. Peki, yeni öğretilere, yeni eğitimlere hazır mısın? Ya da yeni yolculuklara? Belki de artık yurt dışında yaşama fikrine sıcak bakabilirsin. Hukuksal anlamda yeni bir süreç başlatabilirsin. Ve eğer uzun süren, artık kronik hale gelmiş bir sağlık sorunun varsa iyileşme sürecin başlayabilir. Kendine ve kendi gelişimine yatırım yapabilirsin. Cuma günü ise uzun zamandır geri hareketini sürdüren Jüpiter Balık Burcu’na yeniden giriş yapıyor. İlkbahar aylarını düşün. Kendine hangi konularda şans tanıdın? Bedenine, görünümüne nasıl katkı sağladın? Ya da niyet ettin ama bir türlü amacına ulaşamadın mı? O halde bu hareketi doğru değerlendirebilirsin. Mars’ın İkizler Burcu’ndaki geri hareketini başlamasıyla birlikte evin ve ailen hakkında geçmiş konular gündemine gelebilir.

Loading