Beşiktaş, Ethem Sancak’ı ihraç etti

Yakın zaman önce Vatan Partisi’ne katılan Ethem Sancak, Beşiktaş’tan ihraç edildi.

Ethem Sancak, Haziran ayında bir TV programında, “Tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. Endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF’ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş’ı Asya’nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim” demişti. Sancak’ın bu sözlerine siyah beyazlı kulüpten tepkiler yükseldi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de “Beşiktaş 120 yıllık kulüp. Diğer kulüplerle yorum yapmam ama benim kulübümüm TMSF’ye düşme şansı sıfır. Eğer birilerinin böyle bir beklentisi varsa boşuna bekler. Taraftar böyle bir şeye müsaade etmez” dedi.

Beşiktaş Divan Kurulu Tevfik Yamantürk ile Beşiktaş Disiplin Kurulu Ahmet Akpınar da Sancak’ın kulüpten ihracı taleplerine destek vereceklerini açıklamıştı. Beşiktaş kongre üyelerinden Ahmet Hilmi Yılmaz, 15 Temmuz 2022’de disiplin kuruluna dilekçeyle başvurarak Ethem Sancak’ın ihraç edilmesini talep etti. Ajansspor’dan Atilla Türker’in haberine göre bu başvuru 3 ayın sonunda karara bağlandı. Söz konusu kararda, kurulun Ethem Sancak’tan 13 Eylül 2022’de bir tebligat yaparak, savunmasının istendiği, savunma talepli yazı gönderilen Ethem Sancak’ı buna mazeretsiz bir şekilde herhangi bir cevap vermediği vurgulandı.

Kararda “Şikâyet edilen hakkında yukarıda belirtilen gerekçeler gözetilerek tüzüğümüzün 46 C maddesi gereğince toplantıya katılan üyelerimizin oy birliğiyle kesin çıkarma cezası verilmesine karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.