4. Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda Ödüller sahiplerini bulacak

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve kreatif direktörlüğünü Gamze Saraçoğlu’nun üstlendiği Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda ödüller, 20 Ekim akşamı Divan Kuruçeşme’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

İDMİB tarafından sektörün yaratıcı gücünün yükseltilmesi, yetenekli gençlerin ve özgün tasarımların teşvik edilerek yeni tasarımcıların sektöre kazandırılması amacıyla düzenlenen Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda finale yaklaşıldı. 

Bu yıl rekor sayıda başvurunun yapıldığı Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın finali, 20 Ekim akşamı Divan Kuruçeşme’de yıl boyunca sektörde ihracata büyük katkı sağlayan firmaların ödüllendirileceği “İhracatta Fark Yaratanlar” ödül töreniyle birlikte gerçekleştirilecek. 

Dördüncü kez düzenlenen ve 300 kişinin başvurduğu Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda; Kadın ve Erkek kategorilerinden toplam 10 aday finale kaldı. 

İki ayrı kategoride de birinciye 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 10.000 TL ödülün verileceği ve kazananların Yurtdışı Eğitim imkanlarıyla destekleneceği Ayakkabı Tasarım Yarışması’nda; dijital tasarımların da desteklenmesi adına finale kalan adaylardan başvurusunu dijital çizimle yapıp dereceye giren iki kişi de 15.000 TL ödül kazanacak.

Genç tasarımcıların sektöre kazandırılması amacıyla düzenlenen yarışmanın jüri koltuğunda; tasarımcı ve kreatif direktör Gamze Saraçoğlu, İDMİB Yönetim Kurulu üyesi Emel Güven Bardız, deri ve deri mamulleri sektörünün ve cemiyet hayatının tanınan simalarından Ruken Mızraklı, Sedef Orman ve Burak Çelet yer alıyor.