Onur Şener cinayetinde üç tutuklama

Ankara’da müzisyen Onur Şener cinayetiyle bağlantılı olarak gözaltına alınan 5 şüpheliden Ali Gündüz, Semih Soyalp ve İlker Karakaş, 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Ankara Çayyolu’ndaki bir eğlence yerinde üç kişi, istekte bulundukları şarkıyı bilmediği gerekçesiyle tartıştıkları müzisyen Onur Şener’i ağır yaraladı. Şener, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Saldırganlardan ikisinin Çalışma Bakanlığı’nda bürokrat, diğerinin ise kamu savunma şirketi TAI’de (Turkish Aerospace Industries -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ -TUSAŞ- ) mühendis olduğunu açıkladı.

Ankara Başsavcılığı’nın talimatı üzerine, Şener’in ölümüyle bağlantılı olduğu öne sürülen beş şüpheli polis ekibi tarafından gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler Ali Gündüz (36), Semih Soyalp (36), İlker Karakaş (35), Jale E (36). ve Gözde G (36)., Ankara Adliyesi’nde soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Ali Gündüz, Semih Soyalp. ve İlker Karakaş, ‘kasten öldürme’ suçundan çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.