Ali Erbaş’ın eşi için özel kalem görevlendirildi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşi Seher Erbaş için özel kalem olarak işe alındığı söylenen kişi iddiaları yalanlarken, fotoğraflarda olmasının tesadüf olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı içinde “hanımefendi” şeklinde hitap edildiği belirtilen, il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında “bilgi alan” ve son olarak çantasını koruma polisine taşıttığı ortaya çıkan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş’a, özel kalem tahsis edildiği iddia edildi.

Başkanlıkta “vaize” kadrosunda bulunan Rukiye Öztunç’un  Erbaş’ın özel kalemi olarak görevlendirildiği belirtildi. Öztunç ise Erbaş’ın özel kalemi olmadığını iddia ederek Erbaş’la aynı programlara katılmasını ve fotoğraflarda yer almasını “tesadüf” olarak nitelendirdi.

Haziran ayında Erbaş’ın ziyaretlerinde çantasını koruma polisine taşıttığı ortaya çıktı. Tepkilerin ardından ise geri adım atıldı. Seher Erbaş, bu kez de özel kalem tahsisi iddiasıyla gündeme geldi. Aydın Kuşadası Müftülüğü bünyesindeki Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nda vaize olarak görev yapan Rukiye Öztunç’un, 2021 sonunda başkanlığa geçtiği ve Seher Erbaş’ın özel kalemi olarak görevlendirildiği öne sürüldü.