Sinema sektörüne büyük vurgun

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'ın 2022-2023 sezonunda filmlerini sinema yerine dijital platformlarda yapacak olması, sinema salonu sahipleri açısında oldukça büyük bir kayıp olarak nitelendirildi.

Sinema salonları sahiplerinin ‘Güle Güle Sana’ şarkısı ve ‘Beyazperdeden uğurladıklarımız’ ibaresiyle yayınladığı videoyla Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’a tepki göstermesinin nedeni filmlerini sinemaya değil, dijital platformlara çekmeleri. Erdoğan, Yılmaz ve Gökbakar’ın filmlerinin geleceği konusunda oldukça belirleyici olacak 2022 – 2023 sinema mevsiminde beyazperdede olmayacak olması, sinema salonu sahipleri tarafından büyük bir eksiklik olarak değerlendiriliyor. Zira filmlerinin toplam izleyici sayısı 93 milyon.

Sinema salonu sahipleri, geçtiğimiz hafta Bodrum’da düzenlenen 10’uncu Türk Filmleri Haftası’nda ilginç bir girişimde bulundu.

Sinema salonları sahipleri, organizasyonun sonunda Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’a tepki gösterdikleri bir video yayınladı. Söz konusu videoda sözleri Yeşil Giresunlu, bestesi Vasco’ya ait olan ‘Güle Güle Sana’ adlı şarkının eşliğinde ‘Beyezperdeden uğurladıklarımız’ ibaresine yer verildi.

Bunun nedeni Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ın filmlerini dijital platformlara çekmesi. Bu sinema sezonunda Erdoğan, Yılmaz ve Gökbakar’ın filmlerinin izleyicilerle sinema salonlarında değil, dijital platformlarda buluşacak olması.

Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar’ın filmleri toplamda 93.099.935 kişi. Toplam hasılatları ise 875.399.683 TL… Bu hasılatı günümüzün bilet fiyatlarıyla karşılaştıracak olursak Erdoğan, Yılmaz ve Gökbakar’ın sinema sektörüne sağladıkları girdinin çok daha fazla ölçüde olduğu gözler önüne seriliyor.