Prens George: ‘Benim babam kral olacak, dikkat etseniz iyi olur!’

Bugüne kadar halkın karşısında sergilediği çekingen tavırlarıyla dikkat çeken hatta baskın karakterli kardeşi Charlotte yüzünden "Belki de tahtı ona bırakır" tarzında iddiaların kahramanı olan George, çok ilginç bir iddiayla gündeme geldi.

Daha küçücük yaşından itibaren de dünya sahnesinde ön plana çıkmaya başlayan ve henüz kısa pantolon giydiği dönemde bile anne ve babasıyla resmi gezilere çıkan Prens George, bazen haşarılığıyla bazen de sevimliliğiyle meraklı bakışları üzerine çekti. Biraz daha büyüdüğünde ise gelecekteki konumuna uygun olarak takım elbiseleriyle kameralar karşısına geçmeye başladı. Bazen de bu durum eleştiri konusu bile oldu. Son olarak da kız kardeşiyle birlikte İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in cenaze töreninde yaşından beklenmeyecek bir olgunlukla görevini tamamladı.

Prens George hakkında beklenmedik bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre “utangaç” George, okulda arkadaşlarına kendisinden çok da beklenmeyecek sözler söyledi.Onlara “Benim babam bir gün kral olacak. Ona göre dikkat etseniz iyi olur” dediği öne sürüldü.

Duyanların, halkın karşısında sergilediği çekingen tavırlara bakarak ilk anda inanılmaz bulduğu bu iddianın sahibi ise kraliyet uzmanı Katie Nicholl. Kaleme aldığı The New Royals adlı kitapta, sadece George’un değil kardeşleri Charlotte ve Louis’nin de mensup oldukları ailenin yanı sıra gelecekteki görevlerinin bilincinde olarak yetiştirildiğini savundu Nicholl.  Şu anda 9 yaşında olan George’un annesi Kate ve babası William tarafından gelecekte devralacağı miras hakkında bilgilendirdiğini de satırlarına ekledi. Buna rağmen yeni Galler Prensi ile Prensesi’nin çocuklarının omuzlarına taşıyabileceklerinden daha ağır sorumluluklar yüklememeye çalıştığını da belirtti.

Katie Nicholl’ün iddiasına göre Kate ile William, özellikle de George’u kim olduğu ve geleceğinin nasıl şekilleneceği konusunda bilgiler vererek büyütüyor. Zaman zaman onunla birlikte bazı resmi görevlere gitmeleri de bunun bir göstergesi. Yine Nicholl’e göre George da bütün bunları anlıyor. Hatta zaman zaman okulda arkadaşlarına “öldürücü” cümleler de kurabiliyor. işte “Bir gün benim babam kral olacak. Dikkat etseniz iyi olur” sözleri de bunlardan biri.