Kılıçdaroğlu’nun çağrısına CHP’lilerden destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siz gerçekten benimle misiniz? Artık karar verin" açıklamasına CHP'lilerden destek geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grubu’nun İzmir’de düzenlediği 27. Dönem 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda partisine önemli bir mesaj verdi. Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Şunu da artık bilmek zorundayım. Siz gerçekten benimle misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum” dedi.

“Artık karar verin” diyen Kılıçdaroğlu’nun “Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz artık benimle olduğunuzu hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” ifadelerine ilk destek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu, “Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın #yanındayım” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek, “Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım” ifadelerine yer verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise “Umut, barış ve adalet dolu bir Türkiye için Genel Başkanımız @kilicdarogluk’nun #yanındayım” dedi.