26 Eylül-2 Ekim 2022 Haftalık Burç Yorumları

Bir bebek güler

Ve o anda tüm dünya değişir. Ve onunla dünyan değişir. Çünkü minik bir bebek gülümsemiştir umutla… Minik bir bebek gülümsemiştir aydınlık geleceğe… Minik bir bebek gülümsemiştir koşulsuz sevgiyle…  Tam da endişe ve kaygı kaplamışken yüreğini… Umutsuzluk bulutları gelmişken gözlerinin önüne… Ama işte bir bebek gülümsedi uzaktan… Ve yeniden başladın yaşamaya… Yeniden başladın kaderini yazmaya… Yeniden başladın anlamaya… Yaşamın ne kadar değerli olduğunu… Yaşamın mücadele gerektirdiğini… Yaşama tutunman gerektiğini… Ve her şeye rağmen gülümsemenin ruhuna iyi geldiğini…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın en özel olayı Pazartesi günü Terazi Burcu’nda gerçekleşen yeni ay… Yeni ayla birlikte Merkür Başak Burcu’nda, Jüpiter ise Koç Burcu’nda geri hareketini sürdürüyor. Bir yandan yeni bir şeyler için adım atma isteği… Öte yandan geçmişin tuzağından ayrılamamak… Zor bir ikilem… Kararsızlık anı… Ama işte bir şekilde karar verip yeniye doğru yol alma zamanı… Haftanın diğer özel etkisi ise Başak Burcu’nda son demlerini yaşayan Venüs’ün Plüton’la kuracağı güçlü kontak… Aralarındaki toprak üçgeniyle birlikte yaşamımıza yeni ve uygulanabilir kurallar getirmek isteyebiliriz. Mali görünümümüze artı puan verebiliriz. Maddi değerler ve yatırımlar konusunda akılcı girişimlerde bulunabiliriz.

Haftanın diğer özel seyri ise Perşembe günü başlayacak Venüs’ün Terazi Burcu yolculuğu… 23 Ekim’e kadar sürecek etkiyle birlikte, ilişkilerimizde “biz” demeyi öğrenebiliriz. Denge politikasıyla, nazik cümleler kurarak istediğimizi yaptırabiliriz. Hayır demekte zorlanabiliriz. Aşkı hayatımızın amacı haline getirebiliriz. İlişkilerimiz yaşamımızda ayrıcalıklı konuma yükselebilir.

Sevginiz ve sevildiğiniz bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Hem de tamamen yenilikle dolu… Çünkü haftanın ilk günü Terazi Burcu’nda yeni ay gerçekleşiyor. Yeni ay malum yeni konuları gündemine getirebilir. Özellikle evlilik ya da ortaklık gibi konularda… Geçmişe dair iç hesaplaşmalar yaşayabilirsin. Belki yeni ortaklıklar, yeni işbirlikleri başlatmak isteyebilirsin. Belki de evliliğin artık daha farklı bir aşamaya gelebilir. Karşılıklı anlayışın ve hoşgörünün egemen olduğu bir hale… Venüs Başak Burcu’ndan çıkmadan önce Plüton’la yapacağı güç birliği ise, sana kariyer yaşamında istediğin hareket olanağını getirebilir. Başarılı ve sürdürülebilir projelere imza atabilirsin. Ve yoğun bir çalışma temposunun içinde bulabilirsin kendini. Yaptığın işi en çok kendin eleştiriyorsun. Farkındasın değil mi? Perşembe günü ise Venüs yönettiği Terazi Burcu’nda seyre başlıyor. Bu seyrin etkisiyle ilişkilerini mercek altına alabilirsin. İlişkilerinde karamsar bir tablo mu çiziyorsun yoksa?

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta başlıyor. Gerçi sen ne kadar seversin yeniliği ve sürprizleri bilemiyorum. Çünkü alışkanlıklarını bırakmak sana zor geliyor. Ama belki bu kez bırakabilirsin. Ne dersin? Hazır yeni ayla başlarken hafta… Hadi bu yeni ayın etkisiyle günlük işlerini yeniden düzenle. Ertelememeyi öğren mesela… Çalışma arkadaşlarının da, kendinin de hakkını koru. Belki de bu süreçte en çok kendini diplomatik bir dil kullanırken bulabilirsin. Patili bir evladın varsa onunla daha fazla ilgilenebilirsin. Haftanın diğer özel etkisini Başak Burcu’ndan çıkmaya hazırlanan Venüs gerçekleştiriyor. Plüton’la yapacakları olumlu görünümün etkisiyle aşka dair yeni şeyler öğrenebilir, aşkta güç savaşının galibi olabilirsin. Perşembe günü ise Venüs, bu sefer yeni bir yolculuk başlatıyor. Terazi Burcu’ndaki seyrinin etkisiyle yaptığın işe daha çok kendini katabilirsin. İşini severek yapabilirsin. Ve sevmek demişken… Belki de beklediğin aşk karşı masanda oturuyordur. Bilemezsin değil mi?

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın yenilikleri ise büyük sürprizler hazırlayabilir senin için… Ne kadar koşturmalı geçiyor bu aralar zaman değil mi? Durup dinlenmeye, durup oturmaya zaman yok. Zamanın yok. Ama belki hafta başında yaşanacak yeni ayla birlikte kendine kısa bir mola verebilirsin. Nefes almaya senin de hakkın var öyle değil mi? Belki uzun zamandır aklında olan tatile çıkabilirsin. Keyifli, seni rahatlatacak uğraşlar bulabilirsin kendine… Yaratıcı el becerilerine sen bile şaşırabilirsin belki… Haftanın diğer özel olayı ise Venüs’ün Başak Burcu’ndan ayrılmadan önce yapacağı Plüton kontağı… Bu açının etkisiyle birlikte, mali konulardaki depresyonuna ailen katkı sağlayabilir. Sana finansal anlamda rahatlık sağlayabilir bu destek. Perşembe günü ise Venüs’ün Terazi Burcu’nda başlayacağı yolculuğun etkisiyle birlikte, sevgilinin romantik ve hassas yönünü keşfedebilirsin. Hediye yağmuruna tutulabilirsin. Eğer yalnızsan… Aşk kapını çalabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta… Yeni zamanlar… Yeni rotalar belki de gitmen gereken… Haftanın ilk günü Terazi Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayla başlıyor. Adı üstünde yeni ay… Elbette yenilik bekliyorsun. Hepimiz gibi… Bakalım… Bu yeni ayın etkisini evinde, yuvanda, aile yaşamında hissedebilirsin. Ailen genişleyebilir, yeni bir üye katılabilir ailene… Evinde olmak her zaman olduğu gibi sana kendini iyi hissettirebilir. Evinle ilgili yeni kararlar alabilirsin. Belki de ev sahibi olmak isteyebilirsin, ya da taşınmak… Ya da odaları değiştirmek… Ve en önemlisi ailenle arada dengeli, adil ve hoşgörü çerçevesinde bir ilişki düzeneği kurabilirsin. Haftanın diğer özel görünümü Başak Burcu’ndan ayrılmaya hazırlanan Venüs’ün Plüton’la oluşturacağı görünüm… Bu toprak üçgeninin etkisiyle, evlilik ya da ortaklık konusunda, süregelen sorunlar, çözüm bekleyen konular, ertelemeler varsa konuşup anlaşabilirsin. Venüs’ün Terazi Burcu’ndaki yolculuğunda ise evinde daha fazla zaman geçirebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Biliyorsun herkes kendi öyküsünü yazar ve kendi öyküsünü oynar. Başrolü hep kendisidir. Yan roller çoğu zaman değişir. Çünkü hayatta kendi öyküsünün kahramanları olanlar başarılıdır. Öykü demişken… Yazmak demişken… Haftanın ilk günü gerçekleşecek Terazi Burcu’ndaki yeni ayın etkisiyle iletişim diline yeni bir sürüm, yeni bir güncelleme ekleyebilirsin. Ve uzun zamandır hedeflediğin yazma işine belki de hız verebilirsin. Ve evet bugünlerde kardeşini çok özlüyorsun. Anlıyorum seni ama… Hayat ne diyebilirim ki… Böyle durumlarda gökyüzüne bak… O seni görür. Haftanın diğer özel olayı Venüs’ün Başak Burcu’ndaki son demlerinde Plüton’la yapacağı güç birliği… Bu etkiyle birlikte çalışmalarının maddi karşılığını zamanında alabilirsin. Perşembe günü ise Venüs Terazi Burcu’na giriş yapıyor. Bu yeni yolculuğun etkisiyle birlikte kitaplarınla daha fazla zaman geçirebilirsin. Zaten kitapların eskimeyen dostların değil mi?

Başak ve Yükselen Başak

Yeni bir hafta başlıyor. Ve elbette yeni ve güzel zamanlar yüklüyoruz gelen her güne… Çünkü bize umut lazım… Umutsuz bir yaşam olmaz. O zaman biz yeni başlayan haftaya umutları tazeleyerek başlayalım ne dersin? Haftanın ilk günü gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle maddi tablonda önemli kazanımlar elde edebilirsin. Yeni yatırım kararları alabilirsin. Beklediğin prim gibi ödemelerin varsa, hesabına yatabilir. Venüs, burcundan çıkmak üzereyken Plüton’la özel bir toprak üçgeni yapıyor. Bu etkiyle birlikte artık birliktelik anlayışın, ilişkiye bakışın değişebilir. Belki de artık doğru seçim yapmanın zamanı gelmiştir.  Bir bak bakalım… Kazanacağın, kaybedeceğinden daha mı değerli? Perşembe günü ise Venüs, artık Terazi Burcu’nda yolculuğa başlıyor. Bu yolculuğun harcama tuzağından kendini uzak tutabilirsen vuslata erebilirsin. Yeterince eşyan, giysin var. Gerçekten artık sadeleşme zamanı…

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni bir hafta… Yeni günler… Yeni yedi günler… Saatler… Ve elbette tam senli zamanlar… Tam senli günler… Pazartesi günü Terazi Burcu’nda gerçekleşecek yeni ayın etkisiyle belki de ikinci doğum gününü kutlayabilirsin. Yeni ayla birlikte kendini güçlenmiş hissedebilirsin. Yaşamındaki artıların ve eksilerin farkına varabilirsin. Gitmek istediğin yolu fark edebilir, kendine yeni bir rota oluşturabilirsin. Belki de artık gaza basma zamanı gelmiştir. Ne dersin? Yeterince beklemedin mi? Haftanın özel görünümlerinden bir tanesi Başak Burcu’ndan çıkmaya hazırlanan Venüs’ün giderayak Plüton’la kurduğu olumlu görünüm… Bu görünümün etkisiyle zihninin kırıntılarını temizleyebilir, ailenden beklediğin desteği görebilirsin. Venüs’ün burcunda başlayacağı yolculukla birlikte sevgi alışverişin yoğunlaşabilir. Kendine zaman ayırmak isteyebilirsin. Ama şekerli gıdalardan uzak dur. Olur mu?

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta elbette yeni yedi gün demek… Her biri birbirinden farklı yedi gün olabilir. Doğru değerlendirebilirsen… Hediyelerini anlayabilir, geri çevirmezsen… Hazır mısın? Haftanın ilk günü gerçekleşecek Terazi Burcu’ndaki yeni ay, zihninin karanlık odalarını aydınlatabilir. İlişkilerin özelinde göz ardı ettiğin bilinçaltı konuların ortaya çıkabilir. Ve bu anlamda aydınlanma yaşayabilirsin. Neden hayır demekte zorlandığının nedenini bulabilirsin belki de… Evet, geçmişi düşün… Bugünün yaşayabilmek için… Ama geçmişin girdabına da kaptırma kendini… Sonra çıkamayabilirsin. Venüs’ün Başak Burcu’ndaki son demlerinde Plüton’la kuracağı etkileşimle hayallerin için harekete geçebilirsin. Perşembe günü başlayan Venüs’ün Terazi Burcu yolculuğuyla birlikte, neden sevgini göstermekte zorluk çektiğini, sevilmekten neden korktuğunun farkına varabilirsin. Ya da en azından üzerinde düşünebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta demek yeni yerler görmek demek… Yeni heyecanlar yaşamak demek… Yeni hafta yenilenmek demek… Yenilenmek demişken haftanın ilk günü gerçekleşen Terazi Burcu’ndaki yeni ayın etkisiyle, hayallerine, umutlarına yeniden sarılabilirsin. Düşlerinin varlığını yeniden hatırlayabilirsin. Ve belki de artık düşlerinin peşine düşebilirsin. Ama burada önemli olan karar verebilmen… Tereddütsüz, koşulsuz hayallerinden vazgeçmemek… Ve elbette acele etmek… Hadi yaparsın sen. Daha önce neler başarmadın ki… Haftanın özel görünümü Başak Burcu’nda son demlerini yaşayan Venüs’ün Plüton’la kurduğu güçlü açı… Bu açının etkisiyle birlikte yaşamına yeni kurallar getirebilirsin. Ve en önemlisi artık maddiyat senin için biraz daha önem kazanmaya başlayabilir. Ardından Venüs’ün Terazi Burcu’na geçmesiyle birlikte arkadaşlık ilişkilerine farklı bir açıdan bakabilirsin. Belki de aşk… Dost sohbetlerinde gizlidir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta demek yeni ve hızlı adımlar demek. Belki de yeniden yollara düşmek demek… Belki de kendine yeni bir pencereden bakmak demek… Son madde belki de aklına daha çok yatmıştır. O zaman yeni ayın etkisini kaçırma derim. Pazartesi günü Terazi Burcu’nda yaşanacak yeni ayın etkisiyle kendine sapla samanın ayrıldığı, hoşgörünün baş tacı edildiği, kolayca hayır denilebildiği, zarif davranışlara tüm kapıların açıldığı bir sürece başlayabilirsin kendi adına… Haftanın diğer özel görünümünde ise Venüs Başak Burcu’ndaki seyrini yavaş yavaş tamamlarken uzun zamandır ev sahipliği yaptığın Plüton’la güçlerini birleştiriyor. Belki de artık kontrol etmekten vazgeçip, en yüce güce teslim olmanın zamanı gelmiştir. Ardından Venüs’ün Terazi Burcu’nda başlayacağı yolculuğu iple çektiğini hissediyorum. O halde kendini bırak alışveriş merkezlerine… Gönlünce gez… Eğlen… İstediğini al… Ama kardeşine de bir şeyler almayı unutma…

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta beraberinde yenilikler getiriyor. Her zaman olduğu gibi… Eskileri de bir kenara bırakmak gerekiyor aslında… Her ne yaşandıysa… Her ne olduysa… Kim haklı kim haksız tartışmadan bırakmak gerekiyor. Bırakacaksın ki yeni ve istediğin gibi yaşayacaksın. Yeni bir kalp çarpıntısına hazırlanabilirsin böylece. Kendine acımaktan, vicdan mahkemesinde gidip gelmekten yorulmadın mı? Artık bırak eski anıları… İşte sana bir yeni ay… Hem de Terazi Burcu’nda… Haftanın ilk günü… Kendine yeni bir yolculuk başlatabilirsin. Yeniye doğru… Ve artık ne istediğini bil… Ve dik durmayı öğren olur mu? Haftanın diğer özel görünümü Başak Burcu’ndan gitmeye hazırlanan Venüs’ün Plüton’la işbirliği… Bu açının etkisiyle birlikte uykularını kaçıran mali darboğazına bir çıkış noktası bulabilirsin. Ardından Venüs’ün Terazi Burcu’ndaki yolculuğunun etkisiyle sınır ötesi yolculukların artabilir. Aradığın aşk belki de sınırlarını aşınca çıkacaktır karşına…

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftayla birlikte elbette yeni gündem maddelerin olacak. Yeni haller olacak ruhunda… Yeni şeyler görecek, yeni şeyler öğreneceksin. Hepimiz gibi… Adı üstünde yeni ve tertemiz günler… Haftanın ilk günü Terazi Burcu’nda gerçekleşen yeni ayın etkisiyle, finansal anlamda yeni yatırımların kararını alabilirsin. Belki de artık tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmenin zamanı gelmiştir. Harcamalarını yeniden gözden geçirebilirsin. İhtiyaç kredisi için başvuruda bulunabilirsin. Ya da eşinin mali durumunda iyileşme yaşanabilir. Haftanın diğer özel görünümü ise Venüs’ün Başak Burcu’ndan çıkmadan önce, Plüton’la yapacağı toprak üçgeni… Neden toprak kelimesini vurguladım. Çünkü artık bir şeyleri sağlamlaştırmanın ve temelini atmanın zamanı geliyor. Özellikle evlilik hayatında… Venüs’ün Terazi Burcu’nda başlayacağı yolculuğun etkisiyle de estetik değerler yaşamında daha çok öne çıkabilir.

Loading