Shakira sessizliğini bozdu

Pique'nin aldatma görüntüleriden beri sessizliğini koruyan Shakira, sonunda yaşadığı zorlu günleri anlattı. Elle dergisine konuşan ünlü şarkıcı "Hayatımın en karanlık saati" dedi.

İki çocuklarıyla beraber 12 yıldır mutlu bir aile tablosu oluşturan Shakira ve Gerard Pique geçtiğimiz aylarda Pique’nin Shakira’yı 23 yaşındaki bir öğrenci ile aldattığı fotoğrafların basına yansıması sonucu ayrılmıştı.

İspanyol El Periodico gazetesine göre, Shakira ve Gerard Pique, ilişkileri gergin olmasına rağmen çocukları için arkadaş kalmaya çalışıyor.

Shakira’nın o dönem yaptığı ayrılık açıklamasında “Yollarımızı ayırdığımızı teyit ettiğimiz için üzgünüz. En büyük önceliğimiz olan çocuklarımızın iyiliği için mahremiyete saygı göstermenizi rica ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”demişti.

Ayrılık sürecinde hiçbir şekilde yorum yapmayan Shakira sonunda sessizliğini bozdu. 45 yaşındaki ünlü şarkıcı, Gerard Pique ile ayrılığı hakkında ilk kez konuştu. Elle dergisinin ekim sayısında, 35 yaşındaki futbol yıldızıyla ilişkisi biterken neler hissettiğini samimi bir şekilde dile getirdi:

“Ah, bu konuda kişisel olarak konuşmak gerçekten zor, bu durumu bir röportajda ilk kez ele alıyorum. Sessiz kaldım ve her şeyi sindirmeye çalıştım. Ve evet, bunun hakkında konuşmak zor, özellikle de hâlâ bunu yaşadığım için, halkın gözü önünde olduğum için ve ayrılığımız normal bir ayrılık gibi olmadığı için. Bu yüzden sadece benim için değil, çocuklarım için de zor oldu. İnanılmaz derecede zor.”

Shakira, bu durumun çocukları etkilememesi için çok çaba harcadığını belirken, “Yani zor. Ve durumu çocuklarımın önünde yaşamamaya ve onlardan saklamaya çalıştım. Bunu yapmaya ve onları korumaya çalışıyorum çünkü bu benim hayattaki bir numaralı görevim. Ama sonra okulda arkadaşlarından bir şeyler duyarlar ya da internette nahoş haberlerle karşılaşırlar ve bu sadece onları etkiler.” sözlerini söyledi.