24-25 Eylül 2022 Burç Yorumları

Bir tek sen

Yaşamın fırtınaları karşısında da… Güneşli günleri yanında da… Bir tek sen varsın… Yaşamın sadece kendi ellerinde… Yaşamın sadece kendi aklında… Yaşamın sadece kendi gölünde… Sen ne yaparsan kendin yaparsın… Ne yaparsan kendine yaparsın…

Bugün… İletişim gezegeni Merkür, yöneticilik pozisyonunda bulunduğu Başak Burcu’na giriş yapıyor geri hareketi sırasında… Ve biz bu geri hareketle birlikte, düşünce sistemimizde ayrıntılara takılabiliriz. Somut verilerle önümüzü görmek isteyebiliriz. Gereksiz konuşan insanlara tahammül sınırlarımızı aşabiliriz. Mantık ve sağduyuyu devreye alabiliriz. Bize artık ağır gelen düşünce kalıplarıyla vedalaşabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

En çok vaktin çalışma masanda geçiyor. Zaten öyle değil mi insanın en çok zamanı iş yerinde, ofisinde geçiyor. En çok zaman iş arkadaşlarınla geçiyor. Ve elbette en çok öğretide bu kaynaklardan geliyor zihnine. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda çalışma ortamın, çalışma sistemin üzerinde sana yeni farkındalık koşulları getirebilir. Mesela çalışırken, esnek davranabiliyor musun? Yapılan işlere burun mu kıvırıyorsun? Her şeyin en iyisini sen mi biliyorsun? Bir düşün…

Boğa ve Yükselen Boğa

Çok basit… Yarar ve zarar hesabı yaparsan kazanabilirsin. Yaşamında sana iyi gelen, fayda sağlayan başlıkları, konuları arttırsan kazanırsın. Sana zarar veren şeyleri sonuna kadar bırakırsan yine kazanırsın. Kazan-Kazan… Şimdi Merkür yeni yolculuğunda bir yanda sana yeni yaşam alanları açmak için çalışırken, öte yandan kendini sorgulayabilirsin. Mesela aşk hayatında nasıl bir yer tutuyor? Sürekli şikâyet eden bir sevgilin mi var? Bazı konularda yüreğine yük mü oluyor?

İkizler ve Yükselen İkizler

Aramaya devam et… Bazen ısrarcı olmakta fayda var. Zaten sen seversin ısrar etmeyi… Aramaya devam et… En sonunda kendin bulacaksın. En sonunda kendini bulacaksın… Ve aradığın sen aslında doğduğun evde… Ailende… Şimdi Merkür, yeni yolculuğunda seni yeni düşünme metotlarıyla tanıştırıyor. Bu süreçte ailenle ilgili görüş açını değiştirebilirsin. Kendi ebeveynliğini sorgulayabilirsin. Evinle ilgili düşünceler gündeminde ilk sırayı yer alabilir. Bu arada evinde eşyaları ayrıştırmaya ne dersin?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Ne işin var? Bir işin var mı? Ya da elinde ne işlerin var? Tamamlamayı düşünüyor musun? Eksik yanları var elbette herkesin… Senin de eksik yanların var… Ve bunları tamamlamak için belki daha çok okumalısın. Daha çok öğrenmelisin. Daha çok dinlemelisin. Şimdi Merkür, bu yeni yolculuğunda sana iletişim kurma biçiminle ilgili yeni şeyler öğretebilir. Kendini, düşüncelerini bu süreçte daha ayrıntılı değerlendirebilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Tasarruflu olmanın gerektiği zamanlar yaklaşıyor. Evet, cömertlik güzel bir huy… Ama kendine fazlasıyla cömert davranıyor olabilirsin. Harcamalarını belli bir kademede tutabilirsin. Sana hizmet etmeyen şeyleri satın almama hakkını kullanabilirsin mesela. Şimdi Merkür, bu yolculuğunda sana tasarruf haritanı gösterebilir. Belki ufak bir tasarruf hesabı bile açabilirsin. Bilirsin ama hatırlatmakta fayda var. Damlaya damlaya göl olur.

Başak ve Yükselen Başak

İnsanın, en uzun yolculuğu kendisiyledir. Öyle canın istediğinde bırakıp gidemezsin kendini. Canın istemediğinde kendi mesajlarını görmezden gelemezsin. Sırf canın istedi diye kendini evinden de kovamazsın. Dedim ya insanın en uzun yolculuğu kendisiyle… Ne kadar alışsan da yarı yolda bırakmaya başkalarını… Asla kendini yarı yolda bırakamazsın. Gerçi sen ne kadar kendini seviyorsun ve değer veriyorsun bilemiyorum. Şimdi Merkür, yeni yolculuğunda sana kendini öğretmeye destek olabilir. Tabi sen istersen kendinle tanışmayı…

Terazi ve Yükselen Terazi

Bazen… Düşlerinden korkuyor musun? Ya da hayal kurmaktan… Adı üstünde hayal… Çok da gerçekçi olmak zorunda değil biliyorsun. Gönlünden nasıl geçerse öyle kurabilirsin hayallerini… Kendini kısıtlamadan… Kendini eleştirmeden… Kendini daha doğrusu zihnini dinlemeden… Şimdi Merkür, bu yolculuğu sırasında zihninin, bilinçaltının karanlık kuyuları üzerine düşünmeni, anlamanı ve kendini doğru ifade etmenin yollarını bulmanı sağlayabilir. Sen ne dersin peki?

Akrep ve Yükselen Akrep

Dostluk… Söylerken değil ama hissederken nasıl dolu dolu oluyor insanın gönlü öyle değil mi? Eğer mutlu anlarında, hüzünlü anlarında yanında bir dostun varsa dünyanın zenginleri listesine girebilirsin. Gerçekten bir düşün bakalım. Kim var hayatında dostum diyebileceğin? Şimdi Merkür, bu yolculuğu sırasında yaşamında dostların yerini yeniden düşünmeni sağlarken, aynı zamanda bir çırpıda sıraladığın şikâyetlerinin farkına varmana katkı sunabilir. Yaşamında en çok neyden şikâyet ediyorsun peki?

Yay ve Yükselen Yay

Kuş bakışı… En iyi kuş bakışı hizasında görebilirsin her ayrıntıyı… Gizlenen noktaları bile… Ve kendine, yaşamına kuş bakışı bakabilmek sana birçok konuda fikir verebilir. Şimdi Merkür, yeni yolculuğunda kariyer yaşamına temas ediyor. Bu süreçte doğru işi yapıp yapmadığını düşünebilirsin. Belki de iş yaşamında değişikliğe gitmek isteyebilirsin. Ve en önemlisi yaşamına tepeden bakabilirsin. Acaba gerçekten doğru yerde misin?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Merak nedir? Meraklı olmak nedir? Başkasının hayatını irdelemek merakın en zararlı hali değil mi sence? Ama sağlıklı merak, kişinin gelişimi için en özel duygu aslında… Aslına dönebilmek için merak önemli… Şimdi Merkür, bu yolculuğunda sana eğitim hayatından sesleniyor. Ve kendini eğitmen için, düşüncelerine şekil vermek için seninle birlikte yol alıyor. Hani merak demiştik ya… Mesela merak ediyor musun sen kimsin?

Kova ve Yükselen Kova

Öğrenmeyi seversin. Yaşamına yeni şeyler katmayı… Ve şimdi yeni bir şeyi öğrenme zamanı… Aslında biliyorsun ama yine de altını kalın harflerle çizme zamanı… Tasarruf… Birikim… Hesap… Bu üç kelimeden ne anlıyorsun bilmiyorum ama şimdi Merkür, yeni yolculuğunda sana bunları öğretmeyi hedefliyor. Aile büyüyor… Belki de bu senin için çekici bir güç olabilir. Daha rahat biriktirebilirsin kazançlarını…

Balık ve Yükselen Balık

Kalp yerinde durur mu hiç? Hep atar… Atması da gerek zaten yaşamak için… Ama her kalp atışının bir vurgusu vardır. Belki her atışı hissedemeyebilirsin. Ama anlamlandırabilirsin yüreğinin içindekileri… Şimdi Merkür, sana tam karşı kıyıdan el sallıyor. Bu seyirle birlikte hem karşındaki kişiyi anlayabilirsin, hem de kendi gölge yanlarınla yüzleşebilirsin. Mesela memnuniyetsizliklerin çok mu? Her şeyden şikâyet ediyor musun? Kararsızlığın seni zorluyor mu? Hadi bakalım neler öğreneceksin?