Soma Çimento’ya dört ödül birden

Soma Çimento, “Tohum Topu” projesi ile “dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olan ve iş dünyasının oskarları olarak bilinen Stevie Awards ödül programında 4 ödül birden kazandı.

Bu yıl 19.su düzenlenen International Business Awards (IBA) ödül programında 67 ülkeden 4000’e yakın başvuru yarıştı. Dünya çapında farklı uzmanlıklardan 300 profesyonelin jüri olarak görev yaptığı programda kazananlar jürilerin ortalama puanlarıyla belirlendi.

International Business Awards’ın tüm dünyada iş hayatının her alanında başarıları ödüllendiren bir program olduğunu belirten Soma Çimento Genel Müdürü Musa Keşaplı, böyle nitelikli bir organizasyondan 4 ödül birden almanın gururunu yaşadıklarını söyledi.  Ödül programında çevreye son derece duyarlı olan Tohum Topu projesi ile Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı  dalında Gümüş, Avrupa’nın En İyi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Programı Bronz madalyaya layık görüldüklerini ifade eden Keşaplı,  “International Business Awards Ödül programında farklı sektörlerde o sektörün en iyi şirketlerine verilen “Company of the year” kategorilerinde inşaat alanında Altın ödüle hak kazanarak  “Yılın En İyi İnşaat ve Malzeme Şirketi” seçildik.  Ayrıca Tohum Topu projesi ile, İş Ürünleri Alanında Yılın En İyi İnovasyonu seçilerek altın madalyaya layık görüldük. Tüm arkadaşlarımı teker teker kutluyorum. Bu başarı hepimizin. Çimento sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren firmaların arasından yeni fabrika ve yeni bir ekiple bu ödülü almamız bizim için çok değerli. Bu başarı bize büyük bir sorumluluk yükledi. Bundan sonra da daha iyi projelerle, doğa ile barışık, sosyal sorumluluklarımızı ihmal etmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Soma Çimento hangi ödülleri aldı

Yılın En İyi İnşaat ve Malzeme Şirketi Altın ödül

Ürünleri Alanında Yılın İnovasyonu Altın ödül

Avrupa’nın En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Gümüş ödül

Avrupa’nın En İyi İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Programı Bronz ödül

Stevie Awards: Uluslar arası başarı ödülü

Stevie® Ödülleri, dünyanın önde gelen iş ödülleri programıdır. 2002 yılında, dünya çapında kuruluşların ve profesyonellerin başarılarını ve olumlu katkılarını onurlandırmak ve kamuoyunda tanınmasını sağlamak için hayata geçirilen ödül programları, çok kısa sürede dünyanın en çok beğenilen ödüllerinden biri haline gelmiştir. “İş Dünyasının Oscar’ı” olarak görülen Stevie ödüllerinin kapsamında her biri kendi odağı, kategori listesi ve programı olan sekiz farklı Stevie Ödül Programı vardır.

Soma Çimento topluma ve doğaya değer katıyor

Soma Çimento, 2106 yılında Türk Alman Ortaklığı ile Bursa Merkezli olarak kuruldu. Fabrikası Soma’da yer ala firma yıllık 2.000.000 ton çimento üretim kapasitesine sahiptir. KHD, LOESCHE ve CNBM firmalarından tedarik edilmiş son teknolojik ekipmanları kullanan firma 20 Ağustos 2018 tarihinde Klinker ve 06 Eylül 2018 tarihinde Çimento Üretimine başlamıştır. Yurt içi ve Yurt dışı pazarlara ürün arz eden firma topluma ve doğaya değer katarak üretimi esas alarak,  lokasyon avantajı ile Soma’nın kül ve kömür kaynaklarını da değerlendiriyor. Çimento sektöründe bir ilke imza atan Soma Çimento, hayata geçirdiği örnek proje ile de Türkiye’ye yeni ormanlar kazandırıyor. Çimento torbalarının üzerine karekod uygulaması yapan firma, bu sayede ilk etapta 50 bin tohum topunu doğa ile buluşmasını sağladı.