23 Eylül 2022 Burç Yorumları

Neden peki?

Bazen… Bir şeyler hiç beklemediğin anda biter. Sen süslü hayaller kurmuşken… Sen kendini yarına hazırlamışken… Sen… Elini tutan elin hiç soğumayacağını düşünürken… Birden “el” oluyor gönül akışın… Hiç ummadığın anda…

Bugün… Duyguların temsilcisi Ay, ayrıntılarıyla bazen insanı boğan Başak Burcu’nda dolaşıyor. Bugün, belki de yaşamımıza düzen getirme konusunda istekli olabiliriz. Bir başkasına hizmet etmenin memnuniyeti yaşayabiliriz. Bu arada memnuniyet demişken, hayatında memnun olmadığın şeyler var mı?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Hepimizin korkuları var. Hepimizin kaygıları var. Ama sadece şikâyet ederek bunların üstesinden gelemeyiz. Çözüm için adım atmalıyız. Kendimizi yenilemeliyiz. İstersen bugün adım atabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Hayallerini amaca dönüştürebilirsin. Zaten senden daha iyi kim bilir dönüştürmeyi… Şimdi hayallerini, düşlerini yaşam amacına dönüştürebilirsen senden mutsuzu olmaz değil mi?

İkizler ve Yükselen İkizler

Bir şeyleri başarmak istiyorsan, zirveye yerleşmek istiyorsan o zaman planlı olmalısın. Kendi yazdığın kurallara uymalısın. Zamanını etkin ve disiplinli kullanmalısın. Ve en önemlisi şikâyetten vazgeçmelisin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bildiğin şeyler… Sana yabancı olmayan konular… Bugün… Kendini her zamankinden daha kuralcı hissedebilirsin. Kendini yeni planlar yaparken bulabilirsin. Yalnız kendini ifade ederken biraz dikkatli olmalısın. Eleştiri dozunu kaçırma.

Aslan ve Yükselen Aslan

Güzel zamanlardan kastın nedir? Özgür olabilmek mi? Zincirlerin olmadan yaşamak mı? Sahi seni kısıtlayan, elini kolunu bağlayan nedir? Finansal durumun mu? Peki, neden düzeltemiyorsun cüzdanını?

Başak ve Yükselen Başak

Mis gibi… Pırıl pırıl her yer… Tek bir kırışık yok dolaptaki giysilerde… Ellerin mis gibi çamaşır suyu kokuyor. Pencerede tül bile kıpırtısız duruyor. Her şey dört dörtlük… Peki, o halde neden mutsuzsun?

Terazi ve Yükselen Terazi

En büyük hazine sağlık, öyle değil mi? Sağlıklı olursan her şeyi yapabilirsin. Sağlıkla olursan verimli çalışabilirsin. Sağlıklı olmak insan için en büyük nimet… O halde beden sağlığın için dengeli beslenme modeline geçmeye ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Çocuk gibi ol derken… İçindeki çocuğu sev derken… Çocuk sevincini, çocuk coşkusunu anlamalısın. Mızmızlanmak, şikâyet etmek, sürekli mutsuzluktan beslenmek yetişkinlerin huyu değil mi?

Yay ve Yükselen Yay

El becerindeki yeteneklerini evin için kullanmaya ne dersin? Evinin senin dokunuşlarına ihtiyacın olabilir. Evin, senin kimliğini yansıtmaz mı? Yoksa senin de kalbinin tamire mi ihtiyacı var?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Organize edebilirsin zihninin çekmecilerini… Temizleyebilirsin cesaretsiz karanlıklarını. Kural getirebilirsin mesela… “Artık gereksiz şeyleri kafama takmayacağım” Birinci kuralın olabilir mesela…

Kova ve Yükselen Kova

Mezun olduğun zamanları anımsıyor musun? O zamanki heyecanlarını, hayallerini, ideallerini… Cesur kalem olacaktın. Bazen kalem oynatmaya üşeniyorsun şimdilerde… Ne oldu? Neden değiştin?

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Yeni bir şeyleri öğrenebilirsin. Mesela kural koymayı… Mesela düzenli olmayı… Mesela her zorlukta dağılmamayı…