Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu

Miss Turkey 2022, dün akşam düzenlendi ve gecenin sonunda 20 finalist arasından Nursena Say birinci seçildi.

Berfu Yenenler’in sunuculuğunu üstlendiği Miss Turkey 2022 dün akşam gerçekleşti. 20 finalistin Türkiye’nin en güzel kızı olmak için yarıştığı yarışmanın jüri koltuğunda Demet Şener, Prof. Dr. Onur Erol, Pınar Altuğ Atacan, Neslişah Yılmaz, Tan Sağtürk, Sultan Tepe ve Gürhan Sayar yer aldı. 

19 numaralı yarışmacı Nursena Say ise Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. Say, ülkemizi Miss World’de temsil edecek. Nursena Say 24 yaşında, 1.80 boyunda. Say Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu. 

5 numara Aleyna Şirin Miss Universe seçildi. 21 yaşındaki Şirin, 1.76 boyunda ve Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi.

Türkiye eski güzeli Neşe Erberk’in kızı, 8 numarayla yarışan Selin Erberk Gurdikyan, Miss Turkey Supranational seçildi. 23 yaşındaki Erberk, 1.78 boyunda ve Florida Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi. Selin,  Miss Turkey 1983 Güzeli Neşe Erberk’in kızı. Miss Europe 1984 birincisi de olan Avrupa Güzeli Neşe Erberk’in bir dönem evli kaldığı Ayk Gurdikyan’dan Alin, Selin ve Lara adlı üçüz kızları var.