ESBAŞ, Avrupa’nın en iyi işverenleri arasına girdi

ESBAŞ, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work’un, 37 ülkedeki 3 binden fazla şirkette 1 milyon 400 bin çalışanla yapılmış anketlerin sonuçlarını değerlendirerek hazırladığı Europe’s Best Workplaces Listesi’nde yer alarak Avrupa’nın en iyi işverenleri arasına girdi.

Şirketlerinin 3 yıldır GPTW’nin yayınladığı Türkiye’nin En İyi İşverenleri Listesinde yer aldığını hatırlatan ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, ESBAŞ’ın ilk kez bir uluslararası organizasyon tarafından Avrupa’nın en iyi şirketleri arasında gösterildiğini belirterek, şunları söyledi: “ Kurumsallaşmada mükemmellik yolculuğuna çıktığından bu yana çok güzel ödüller alarak başarısını taçlandıran ESBAŞ, bu kez çıtayı çok daha üst noktalara taşıdı. GPTW’nin Avrupa’da kendi alanında en iddialı 3 bin şirketin arasında yaptığı değerlendirme sonucunda hazırladığı listeye Avrupa genelinden girebilen 150 firmadan biri ESBAŞ oldu. Listeye ülkemizden sadece 8 firmanın girebildiğini dikkate aldığımızda şirketimizin elde ettiği başarının büyüklüğü daha net görülecektir. Bu başarı, mükemmellik yolculuğunda çıtayı çıkardığımız yeni seviyeyi belirledi. Ve hep daha iyisini hedefleyen ESBAŞ kültüründe seviye kaybetmek yok. Çalışanlarımızla oluşturduğumuz güçlü bağ bizlere çok daha büyük başarılar kazandıracaktır. ”

“Europe’s Best Workplaces™ 2022 Listesi’ndeki şirketler çalışan deneyiminde önde”
Great Place to Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, Europe’s Best Workplaces 2022 Listesi’ne ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “ Listeye giren 150 organizasyonun For All işyeri deneyimi analizinde, aldıkları ortalama yüzde 89’luk skorla, diğer ulusal şirketlere göre yüzde 10 daha yüksek skora sahip oldukları görülüyor. Global ile kıyaslandığındaysa bu fark yüzde 55’e ulaşıyor. Ayrıca listedeki organizasyon çalışanlarının yüzde 90’ı, işyerlerini aile ve dostlarına tavsiye ettiklerini söylüyorlar.  Europe’s Best Workplaces 2022 Listesi, Türkiye’deki organizasyonların da, sağladıkları çalışan deneyimi sayesinde dünya çapındaki diğer organizasyonların yanında yer aldıklarını gösteriyor ki bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.