E-ticaret sektörünün nabzı Kayseri’de attı

WORLDEF’in Türkiye İş Bankası ana sponsorluğu ve Kayseri Ticaret Odası’nın organizasyon partnerliği ile düzenlediği “WORLDEF Prime Konferansları”, e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin önde gelen isimlerini Kayseri iş çevreleri ve girişimcilerle bir araya getirdi.

“WORLDEF Prime E-Ticaret ve E-İhracat Konferansları” serisi, Kayseri’de ekosistemin paydaşlarını ağırladı. WORLDEF’in öncülüğünde Kayseri Ticaret Odası M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda 7 Eylül Çarşamba günü 09:00-16:00 saatleri arasında düzenlenen konferans, Türkiye İş Bankası ana sponsorluğu ve Kayseri Ticaret Odası organizasyon partnerliği ile gerçekleştirildi.
Konferansta; e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin önde gelen paydaşları, Kayseri ve çevresinde faaliyet gösteren girişimciler ve firmalarla bir araya geldi. Yaklaşık 800 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen programda, ekosistemin profesyonellerinin yanı sıra Kayseri iş çevrelerinden pek çok girişimci de katıldı.

KAYSERİTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY “E-TİCARET PANDEMİYLE ZİRVE YAPTI”
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, değişen ve dönüşen bir dünyada yaşadığımıza işaret ederek, girişimciler, firmalar ve yatırımcıların buna ayak uyduramazsa rekabet dünyasında istediği payı alamayarak kaybolacağını söyledi. “Değişen dünya içinde nerede konumlanacağımızı bilmemiz gerekiyor.” diyen Gülsoy, “Göreve geldiğimiz 2018 yılından beri e-ticaret üzerine onlarca program yaptık. Bu süreçte hep şunları söyledik; dijitalleşme çok önemli, KOBİ’lerin mutlaka bir dijital platformda olması gerekiyor.  Ben hep şunu söylüyorum, e-ticaret pandemi ile birlikte zirve yaptı ve o dönem e-ticaretin zirve yılı olarak tarihe geçecek.” dedi.
Değişen ve çok hızlı dönüşen dünyanın nereye gideceğini tahmin etmenin çok zor olduğuna vurgu yapan Gülsoy, “İnternet artık hayatımızın her noktasında ve dünyanın en kıymetli arazisi de bizim elimizde. Her şeye oradan ulaşabiliyorsunuz. Gelinen noktada yapay zekâ, 5G gibi konuları konuşuyoruz. Robotların çağı geliyor ve buna ayak uydurmamız lazım. Şirketlerimizin KOBİ’lerimizin değişen dünyada nerede yer alması gerektiğini bilmesi lazım. Bütün dünyayı müşteri olarak görmeliyiz. Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ile yaptığımız bir projemiz var. E-ticaret ve e-ihracat istihdam ofislerimizi kurduk. Burada da eğitimlerimiz devam edecek.” sözlerini kaydetti.