Altın Koza ödülleri sahiplerini buldu

Adana'da, bu yıl 29'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü, Ziya Demirel'in yönettiği 'Ela ile Hilmi ve Ali' adlı yapıma verildi.

Çukurova Üniversitesi Kongre Salonunda düzenlenen ‘Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ ödül töreni, katılımcıların kırmızı halı geçişiyle başladı. Ardından Cahit Berkay ve Emrah Karaca (Moğollar) sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.

Meltem Cumbul ve Yetkin Dikinciler’in sunuculuğunu yaptığı törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent protokolü, sanatçılar ve izleyiciler katıldı. Törende ilk olarak bu yıl hayatını kaybeden sanatçılar anıldı.

Ardından konuşma yapan Karalar, Adana’nın festivaller kenti olduğunu belirterek “Adana’nın sinemaya katkısını bütün Türkiye’ye anlattık. Bu özelliğimizi her konuşmada söylüyoruz. Adana, sanatsever ve sayısız sanatçı yetiştiren bir kenttir” dedi.

En İyi Film ödülü, Ziya Demirel’in yönettiği Ela ile Hilmi ve Ali filmine verildi. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Çilingir Sofrası filmindeki performanslarıyla Ahmet Rıfat Şungar, Barış Gönenene, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise Bana Karanlığını Anlat, Ela ile Hilmi ve Ali filmlerindeki performanslarıyla Aslıhan Gürbüz ve Ece Yüksel’e verildi. Öte yandan Ela ile Hilmi ve Ali filmi toplamda aldığı 7 ödülle geceye damgasını vurdu.