Ünlü karikatürist Serkan Yılmaz, boyacı oldu

Türkiye'nin önemli mizah dergilerinde uzun yıllar çalışan karikatürist Serkan Yılmaz, baba mesleği olan badanacılığa başladı. Yılmaz yıllar boyunca karikatürleriyle girdiği okurlarının evlerine bugünlerde boya ve fırçalarla giriyor.

İnternet dizisi karakterinin söylediği ‘yalnızca cesurların işidir badana yapmak’ repliğinden cesaret bulduğunu ifade eden Yılmaz, “Tabi bunu seçmemin en önemli faktörü ekonomik sebepler. Karikatür son dönemde geçinmek için iyi bir yol değil” dedi.

Penguen Dergisi’ndeki ‘Dudullu Postası’ köşesiyle bilinen, karikatürist Serkan Yılmaz, pandemi döneminde çalışamadığı için ekonomik sıkıntılar yaşadı. Yılmaz, biriken borçlarını ödemek için, baba mesleği olan boya badana yapmaya başladı.

Yaklaşık bir aydır okurlarının evlerinde boya-badana yapan ünlü karikatürist, duvarları boyarken bir yandan da onlarla sohbet ediyor. İzlediği bir dizide, karakterin ‘Yalnızca cesurların işidir badana yapmak’ repliğinden ilham alarak boya badana işine başladığını söyleyen Yılmaz, karikatürist olarak yeterli para kazanamadığını ifade etti.