8 Eylül 2022 Burç Yorumları

Özgür ve aydın

Şimdi… Yeni şeyler öğreniyorsun. Özgürlüğün önemini anlıyorsun mesela… Özgür karar almanın ve her özgür adımının ardından gelen aydınlanma… Ve elbette aydınlık günler…

Bugün gökyüzünün öğretmeni Satürn Kova Burcu’nda dolaşırken, ağır ama emin adımlarla ilerleyen Uranüs’ün Boğa Burcu hallerine zorlayıcı bir görünüm sergiliyor. Bugünün etkisiyle biz de hareketlerimizi, girişimlerimizi sabırla harmanlayabiliriz. Bilgilerimizi tazelemek isteyebiliriz. Özgürlük duygumuzun önemini kavrayabiliriz. Bir de bugün sinirlerimize hâkim olmaktan zorlanabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Gergin mi hissediyorsun kendini? Bazen… Yapamadıklarımız, yapmak istediklerimizi gerçekleşmeyince kendimizi gergin hissedebiliriz. Tıpkı senin gibi…

Boğa ve Yükselen Boğa

 “Yer demir, gök bakır”… Ne güzel kitaptı öyle değil mi? Ne güzel anlatır… Gerçekten tüm yardım yolları kapalı mı aslında? Hiç mi çıkış yolu yok?

İkizler ve Yükselen İkizler

Arada kalmışlık hissi kötü… Arafta beklemek misali… Ne yana adım atacağını şaşıyorsun ileri mi gitmeli? Geri mi gitmeli? İstersen biraz zaman tanı kendine. Bekle… Zaman kazanırsan daha verimli olabilir yaşamın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Aidiyet duygusu nedir? Kendini bu dünya ya da yaşama ait hissediyor musun? Ait olmak ne anlama geliyor? Bugün… Ruh halin üzerinde egemen olabilir bu duygu.

Aslan ve Yükselen Aslan

Zaten yeterince hareketli zamanlardan geçiyorsun. Canlı ve enerjik hissediyorsun kendini. Lakin bu dinamik çizgisini evinde gösteremiyor gibisin. Kapıdan içeri adım atınca derin bir tembellik hali… Neden sence?

Başak ve Yükselen Başak

Kitapların olmadan asla… En yakın arkadaşların kitapların değil mi? Ne güzel… Onlarla bir arada olunca değer katıyorsun kendine. Onlarla bir arada olunca çıkarsız yaşıyorsun tüm ilişkileri.

Terazi ve Yükselen Terazi

İnatçılığın ön planda bugün… Belki de inatçılığın sana kazanç getirebilir. Belki de inatçılığın bu kez başladığın işi bitirebilmene yardımcı olur. Ne dersin?

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Mücadele etme gücünü kendinde bulabilirsin. Yaşamını değiştirmek adına… Yaşamının kurallarını yeniden yazmak adına… Bu süreçte ne kadar değiştiğini fark ettin mi?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Sabırsızsın. Sabırsızlıktan öte sabrının sınırlarını zorluyorsun. Bazen her şey üst üste gelir. Ve sen bir şey yapamazsın. Sabretmekten başka…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Özgürlük ve kalıcılık arasında gidip gelebilirsin. Özgür olup kanatlarını açmışken, bir yerde kalabilir misin? Bu ne yaman bir çelişki değil mi?

Kova ve Yükselen Kova

Bu dünyada senden başkası yok. Bu dünyada senden bir başka daha yok. O yüzden kendinin kadrini, kendinin kıymetini bilmen lazım. Yaşadığın her olay bunu sana net gösteriyor. Tabi, gözlüklerinin arkasından ne görebiliyorsun bilemem.

Balık ve Yükselen Balık

Sesini nasıl duyurdun? Daha doğrusu duyabildiler mi sesini? Burada hata kimde? Fısıltıyla mı konuşuyorsun? Biraz sesini çıkarsan herkes daha rahat duyar seni.