Karamollaoğlu: Sandıklara sahip çıkmalıyız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaz şenliği programında parti üyelerine seslendi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Yaz Şenliği Piknik Programı’ coşkulu bir atmosferde, yaklaşık 12 bin teşkilat mensubunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Seçim çalışmalarından önce İstanbul’daki Saadet Partisi Teşkilatlarına motivasyon olması için organize edilen piknik programına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Vekili Sabri Tekir, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya, Av. Bülent Kaya, Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi GİK Üyeleri, MİLKO Temsilcileri ve Saadet Partisi İstanbul İlçe Başkanları katıldı.

Saadet İstanbul Yaz Şenliği Piknik Programında katılımcılara hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel  Karamollaoğlu, şunları söyledi;

*Zor bir dönemden geçiyoruz. Dünyamız da maalesef zor bir döneme sürükleniyor. Bu sıkıntılardan, bu problemlerden kurtulabilmek elbette hepimizin arzusu. Bir siyasi parti olarak bütün insanlığın saadeti ve huzuru için çalışıyoruz.

*Biz hem ülkemizdeki kardeşlerimiz için, hem de bütün insanlığın huzuru için çalışıyoruz. İşimiz zor ancak inancımızdan aldığımız şevkle elimizden geleni yapıyoruz. Erbakan Hocamız, Milli Görüş’ün hakim olması için aynı anda birçok mücadeleye girdi ancak siyaset olmadan bunun mümkün olamayacağını karşılaştığı engellerden sonra anladı.

*Siyasette Erbakan Hocamızın amacı bir makamı işgal etmek değildi. O hem Türkiye’nin hem de tüm dünyanın huzur ve refah kavuşması için siyaseti bir araç olarak kullanmak istedi. Bölgemiz bir kargaşaya sürüklenmeye çalışılıyor.

*Birileri ülkemizin güçlenmesini arzu etmiyor. O yüzden ülkemiz belli sıkıntıların çıkmasını bir avantaj olarak kabul ediyorlar. Ancak biz Milli Görüş olarak bunun karşısında duruyoruz. ABD’nin de, diğer Siyonist kuruluşların da hedefi Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçirmektir.

*Büyük Ortadoğu Projesi’nin amacı Büyük İsrail’i kurmaktır. Bu meselenin taşıdığı nihai amacı anlarsak o zaman tehlikeyi daha iyi anlarız. Eğer biz buna engel olmak için çalışmak zorundayız. Biz belli makamları işgal etmek için iktidara gelmek istemiyoruz. Biz tüm insanlığın saadetini istiyoruz.

*İstanbul teşkilatı en iyi çalışan teşkilatlarımızdan. İstanbul’un nüfusu artık 20 milyona yaklaşıyor. Yani Türkiye’nin yüzde 20’si burada. O yüzden bu teşkilat sadece Saadet Partisi’nin İstanbul’da başa gelmesi için çalışamaz.

*Anadolu da İstanbul Teşkilatımızın çalışmalarını bekliyor. Biz zorluklara göğüs geren bir topluluğuz. Erbakan Hocamız daha önce birçok hedefi aynı anda yerine getirdi. Biz daha önce yetki verilince neler yapabileceğimizi gösterdik.

*Şimdi biz İnşallah bu piknikle biraz istirahat edeceğiz ve deşarj olacağız. Yarından itibaren de sahaya ineceğiz ve Türkiye’nin problemlerini nasıl çözeceğimizi millete anlatacağız. Emin olun Milli Görüş, Türkiye’nin ve bölgenin sorunlarını doğru teşhis eden ve çözüm üreten tek harekettir.

*O yüzden omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Şimdi önümüzdeki süreçte seçime hemen hazırlamalıyız. Özelikle de sandıklara hakim olmak zorundayız. Sonra da projelerimizi halka anlatmak zorundayız.