CHP’li Bülbül Adalet Bakanı’na helikopter pistini sordu

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Susurluk davasından hüküm giyen Mehmet Ağar için cezaevine helikopter pisti yaptırıldığı iddialarını Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a sordu. Bülbül, “Bu sürece kimlerin dahil olduğu ortaya çıkarılmalıdır” dedi.

CHP’li Bülbül konuyla ilgili Meclis’e sunduğu soru önergesinde helikopter pisti için ortaya atılan iddiaları hatırlattı. Bülbül,Aydın Yenipazar Cezaevine giren Mehmet Ağar’ın ‘Pisti ben değil o dönem Nazilli Belediye Başkanı şu an Aydın MHP İl Başkanı olan Haluk Alıcık yaptırmıştır’ açıklamasını yapmış, Alıcık ise “Devletimiz istedi yaptık” demiştir. Öte yandan Ağar’ın AKP Milletvekili oğlu Tolga Ağar’a pist için 20 bin doların üzerinde para verdiği iddia edilmiştir. Her ne kadar zamanın Emniyet Genel Müdürü ve Milletvekili olsa da Susurluk gibi ülkenin önemli bir olayından hüküm giymiş olan Ağar’ın cezaevi süresinde gördüğü çifte standart kabul edilemez olduğu gibi usulsüz ve hukuka aykırı olan bu sürece kimlerin dahil olduğu ortaya çıkarılmalıdır” dedi.

Bülbül, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a konuyla ilgili şu soruları yöneltti:

1-      Oldukça vahim olan bu açıklamalar ve iddialar araştırılmış mıdır?

2-      Cezaevine helikopter pistini kim yapmıştır, kimin talimatıyla yapılmıştır?

3-      Mehmet Ağar’ı kimler ziyaret etmiştir? Yapılan helikopter pistini hangi ziyaretçiler kullanmıştır?

4-      Dönemin Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın “Devletimiz istedi yaptık” demesine rağmen Nazilli Belediyesi kayıtlarında böyle bir yapım için ödenek olmadığı ortaya çıkmıştır. Dönemin başkanı pisti yaptırdıysa eğer hangi bütçeyle yaptırmıştır ve talimatı kimden almıştır?

Loading