26 Ağustos 2022 Burç Yorumları

Arada kaldım

Çocukluğundan itibaren… Üzerine yüklenen bir misyon gibi ara bulmak… Hep birbirini anlamayan ya da birbirine küsen insanların arasında buldun kendini bildin bileli… Şu anda kendini bilmişken, kendini tanırken, kendini bulmuşken bu rolden sıyrılıyorsun. En azından sıyrılmaya karar verdin.

Bugün… İletişim gezegeni Merkür, Terazi Burcu’nda yeni bir seyre başlıyor. Geri hareketiyle birlikte 30 Ekim’e kadar Terazi Burcu’nda dolaşacak bu etkiyle birlikte, iletişimde “biz” kavramını öğrenebiliriz. Adil davranabiliriz. Kararsızlıklarımızla bocalayabiliriz. “Hayır” demekte zorlanabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “ hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yaşam dengeler bütünüdür. Her şeyi dengeli kullanmak, dengeli harcamak ve elbette dengeli davranmak… Sahi, bu aralar dengeni yitirdiğini düşünüyor musun? Merkür, bu yolculuğunda dengelerin üzerinde düşünmeni sağlayabilir. Kendine karşı kıyıdan bakabilme becerisini elde edebilirsen, kendini yakından tanıyabilirsin. Ve kendini geliştirebilirsin adil davranarak…

Boğa ve Yükselen Boğa

Arabulucu olmaktan yoruldun mu? Kendini bildin bileli üstlendiğin rol belki de… İnsanlar arasında uzlaşıyı sağlamak, köprü olmak, arayı bulmak… Ama belki de artık kendini biraz geri çekme zamanı gelmiştir. Merkür, bu yolculuğunda sana yeni bir şeyler öğretebilir. Bırak insanlar birbirinin gerçek yüzünü tanısın. Gerçek düşüncelerini bilsin. Sen bir şeyleri düzeltmeye kalkışma. Ve herkes kendi işine baksın. Sen de…

İkizler ve Yükselen İkizler

Evet, hiç inkâr edemeyiz girişkenliğini… Girişkenliğin ve ikna yeteneğin sana bu zamana kadar birçok şeyler kazandırdı. Kendine birçok şeyler kazandırdı bu iki özelliğin. Şimdi Merkür, yeni bir yolculuğa başlarken sana ilişkilerinde girişken olabilmenin şartlarını sunuyor. Belki adımı sen atmalısın bu kez. Ve belki de ilişkilerini, ilişki kurma ve yönetme biçimin üzerinde düşünmelisin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Hayır diyebilmek aslında güçlü insanların kolaylıkla yapabildiği bir duruştur. Kendi sınırlarını çizebilen insan hayatını kendi istediği şekilde biçimlendirebilir. Şimdi Merkür, yeni bir yolculuğu başlatıyor sana dair. Ailene dair… Aile olmaya dair… Ve bu yolculuk sırasında yeni şeyler öğrenebilirsin. Mesela hayır diyebilmeyi… Kendi isteklerini öne çıkarmayı…

Aslan ve Yükselen Aslan

Başka bir insan mı olmaya karar verdin? Peki, karar verince oluyor mu? Ya da şöyle sorayım yeterince kararlı mısın? Yoksa tereddütlerin mi var mı? Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa başlarken, sana yeni bir şeyler öğretiyor. İletişim kurma biçimlerin üzerinde düşünebilirsin. Sosyal medyaya özel çalışmalara hız verebilirsin. Ve kendini yeni bir yolculuğa çıkarabilirsin elbette istersen.

Başak ve Yükselen Başak

Evet, çalışmayı seviyorsun. Ama harekete geçmen biraz zaman alıyor. Zira erteleme huyundan bir türlü vazgeçemiyorsun. Sonra yapayım derken, işler daha çok birikiyor ve sende işin içinden çıkamıyorsun. O zaman şimdi Merkür yolculuğunu kendine bir fırsat olarak görebilirsin. Erteleme huyunu en çok hangi konularda gösterdiğini öğrenebilirsin böylece.  Belki de finansal konularda ertelemeyi daha çok tercih ediyorsun.

Terazi ve Yükselen Terazi

Uyum yaşam felsefelerinden biridir aslında. Uyumlu olmak, uyumlu görünmek ve uyumlu giyinmek… Yaşamın ahengi içinde kendini var edebilmek senin için önemli olsa gerek. Şimdi Merkür yeni bir yolculuğa seninle birlikte, senle başlıyor. Sana benzer, senli etkilerle sürecek bu seyir sırasında kendini odak noktan haline getirebilirsin. Kendinle daha fazla ilgilenmek isteyebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Tarafsız davranabiliyor musun? Yoksa hep bir tarafta mısın? Peki, bir şeyleri bir tarafa bırakabiliyor musun? Mesela sorunlarını, endişelerini, kaygılarını, kuruntularını bir tarafa bırakıyor musun? Üstüne gidip çözmeye mi çalışıyorsun? Şimdi Merkür yeni yolculuğunda bilinçaltından geçerken, sana kaygıların, endişelerin üzerinde düşünme olanağı tanıyor.

Yay ve Yükselen Yay

Hoşgörü zaten en güzel taşıdığın huyun… Başka insanları, başka düşünceleri hoş karşılayabilmek, anlayışlı davranabilmek, uzlaşmacı olabilmek… Sen başarıyorsun. Şimdi Merkür, yeni yolculuğunda arkadaş çevren, sosyal yapın üzerinde bu hoşgörüyü, uzlaşmayı ve adaleti sağlaman için başlıyor. Bakalım sen uyacak mısın Merkür’e?

Oğlak ve Yükselen Oğlak

En sevdiğin şeylerden biri çalışmak… İşinin başının olmak… Başarılı olmak… Adından söz ettirmek… Merkür, şimdi kariyer yaşamın üzerinde düşünmene, anlamana yardım edecek yolculuğuna başlıyor. Ve bu yolculuk sırasında belki de iş yaşamını, kariyer seçeneklerini, meslek göstergelerini objektif değerlendirebilir ve çok yönlü olarak değerlendirebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Bir keşif seyahatine çıkmaya mı hazırlanıyorsun? Kendini keşfetmek bu hayatta kendine verebileceğin en güzel armağan aslında… Ve belki bu kez uygulayabilirsin bu keşfi… Şimdi Merkür, yeni bir yolculuğa başlarken seni de istediğin güzergâha ulaştırmaya yardımcı olabilir. Bu süreçte yeni bir eğitim ya da yurt dışıyla ilgili bir çalışma seni kendine getirebilir. Neden olmasın?

Balık ve Yükselen Balık

Başkalarını memnun edeyim derken, ceplerindeki delik mi büyüyor? Keşke demeden önce… Merkür’ün bu yolculuğunda sana öğrettiklerini uygularsan sıkıntı olmayabilir. Vergi ödemeleri, kredi harcamaları, borç-alacak dengesi- bütçe açığı gibi konular üzerinde düşünebilir, finansal durumunu iyileştirmek için çaba içine girebilirsin.