Göztepe’nin yeni başkanı belli oldu

Göztepe’nin yeni hissedarı Sport Republic şirketi CEO’su Rasmus Ankersen, yapılan lansmanla beraber kulübün başkanı oldu.

Göztepe’de beklenen devir gerçekleşti. Bir süredir kulübün hisselerinin devri için Sport Republic şirketinin CEO’su Danimarkalı iş insanı Rasmus Ankersen ile görüşmelerini sürdüren sarı-kırmızılı kulübün sahibi Mehmet Sepil, bugün tamamlanan görüşmelerle beraber kulübün yüzde 70 hissesini Sport Republic şirketine devretti.

Devir işlemlerinin ardından Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu’nda bir lansman düzenlendi. Lansmanda Göztepe eski sahibi Mehmet Sepil, Sport Republic şirketi CEO’su Rasmus Ankersen ile Sport Republic Başkanı Henrik Kraft yer aldı.

Lansmanda açılış konuşmasını yapan Mehmet Sepil, devir sürecinden bahsederek, “2021 yılının Eylül ayında Rasmus Galatasaray-Göztepe maçı için İstanbul’a gelmişti. Maçtan sonra beraber İzmir’e uçtuk. Kendisine Göztepe’nin imkanlarını gösterdik. Uzun uzun konuştuk, 2 gün kadar kaldı. O gün başlayan bir görüşme bugün nihayete erdi. Bizim ilk yabancı oyuncumuz John Nielsen’di. O da çok sevilen bir Danimarkalı oyuncuydu. Bizim Danimarkalılarla yolumuz o günden kesişmiş. Göztepe için bugün yeni bir başlangıç. Göztepe zaten kendini ispat etmiş Türkiye’de İzmir’de, birçok taraftarı olan bir kulüp. Şimdi biz bunu yeni bir seviyeye çıkarmak istiyoruz. Biz hep dalgaya karşı yüzdük ama artık Sport Republic’le beraber dalgayla birlikte yüzeceğiz. Özlediğimiz Göztepe’yi getirmek için sabırlı bir şekilde çalışarak birlikte yapacağız. Benim en çok etkilendiğim ise Rasmus ikinci gelişinde Southamton’ın altyapı direktörü ile gelmişti. O zaman bizim altyapı tesisleriyle ilgilendi. Bu davranışı bana Göztepe ile ilgili neler yapabileceğimizin işaretini verdi. Bundan sonra futboldan Sport Republic sorumlu. Son 2-3 aydır olan transfer sürecinde de onlar söz sahibiydi. Bugün bu ortaklık resmiyete kavuştu. Bu yeni başlangıcı bütün camiamızla güzel bir şekilde kullanılacağımıza eminim. Kendi adıma çok mutluyum. Göztepe’yi futboldan anlayan ellere bıraktığıma inanıyorum. Onları desteklemek için elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.