Mondelez International Türkiye’ye ödül

Mondelez International Türkiye, “Teknoloji ve Sanayinin Merkezi Kocaeli’ye Değer Katanlar” ödül töreninde “En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan Şirketler” kategorisinde ödül alan şirketler arasında yer aldı.

Türkiye sanayi ekosisteminin üssü olan Kocaeli’ye değer katan şirketler, Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon merkezi Bilişim Vadisi’nde düzenlenen törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüllendirildi. İstihdam, ihracat ve yatırım kategorilerinin yer aldığı ödül töreninde Mondelez International Türkiye, “En Fazla Kadın İstihdamı Sağlayan Şirketler’” kategorisinde ödülünü aldı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ev sahipliğinde, sanayiciler ile geleceğin teknolojisini inşa edenleri buluşturan organizasyonda aldıkları ödül ile ilgili Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, şunları söyledi: “Mondelez International Türkiye olarak kadınların iş ve sosyal hayatlarına olumlu yönde katkı sağlamaya yönelik birçok çalışmamız bulunuyor. Bunlardan en önemlisini satışta kadın çalışan sayımızı artırmaya yönelik olan aktivitelerimiz oldu. Gerek şirket içinde farkındalık yaratma çalışmaları gerek üniversiteler ile gerekse de çeşitli kadın kuruluşları ile olan iş birliklerimiz sayesinde kadın çalışan sayımızı çok daha yukarılara taşıyacağız. Bu alanda yaptığımız çalışmaların böyle önemli bir ödüle layık görülmesi de şirketimiz için büyük bir gurur kaynağı.”