AFAD binasının dış kaplamaları fırtınada uçtu

Başkentte etkili olan fırtınada 2013 yılında 67 milyon TL’ye inşa edilen ve "Her türlü afete dayanıklı" olduğu iddia edilen AFAD Başkanlığı’nın dış kaplamaları uçtu.

Ankara’da etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle seyir halindeki sürücüler ve yurttaşlar zor anlar yaşadı, ağaçlar devrildi. Kentte öğleden sonra başlayan kuvvetli yağmur, dolu ve fırtınanın ardından bazı cadde, bulvar ve sokaklardaki mazgalların tıkanmasıyla yollar yağmur suyuyla doldu. Bazı caddelerde de ağaçlar devrildi.

Eskişehir Yolu’nda bulunan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) binasının da dış kaplamaları uçtu. Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, Ankara’daki şiddetli fırtına sırasında Başkanlık binasında AFAD logosunun bulunduğu alandaki kaplamada kopmalar meydana geldiğini bildirdi.

AFAD’ın açıklamasında, “Bugün Ankara’da meydana gelen şiddetli fırtınayla birlikte yağan yağmur esnasında Başkanlık binamızda AFAD logomuzun bulunduğu alandaki kaplamada kopmalar meydana gelmiştir. Başkanlık binamızda herhangi bir yapısal hasar bulunmamaktadır” denildi.