Kaçak göçmenler Ege’ye akın ediyor

Muğla’nın hemen ardından Marmaris’te kaçak göçmenlerin yurda dağılış videoları ortalığı karıştırdı. Organize bir şekilde kaçak göçmenler yasa dışı yollarla turistik bölgelere yerleştirilmeye çalışılıyor.

Bu duruma tepki gösteren CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “Kaçak göçmenler Ege Bölgesi’ne akın ediyor İç işleri uyuyor. Sınav sorularını koruyamadınız bari sınırlarımızı koruyun. “ diyerek hükümeti eleştirdi.

Muğla’nın Karabel Mevkii’nde lastiği patlayan bir TIR’dan 100’e yakın kaçak göçmenin çıktı. Görüntülerin tazeliği henüz bayatlamamışken hemen ardından Marmaris’te bir kamyonetten sokak arasında indirilen kaçak göçmenlerin çantalarını bırakarak mahalle aralarında kaybolma görüntüleri sosyal medyada yayınlandı. Vatandaşın çektiği videolarda halkın tepkisi açıkça duyuluyor.

Kaçak göçmenlerin kamyonet arkasında Türkiye’nin en önemli turistik bölgesi olan Ege Bölgesine kadar gelebilmesine tepki gösteren CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Türkiye’nin kaçak göçmen ve sığınmacı cenneti olduğunu söyledi. Ülke sınırlarında zafiyet olduğunu belirten Başkan demir, “Ülkemize sığınmacılar elini kolu sallayarak geliyor. İç İşleri Bakanı ne yapıyor? Sınav sorularını koruyamıyorsunuz bari sınırlarımızı korun” diyerek İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştirdi.

Acil önlem alınmasını isteyen Demir, Ekonomik zorluklar içerisinde olduğumuz bu dönemlerde vatandaşımız geçim sıkıntısı yaşarken kaçak göçmenlerin ülkeye girişlerine göz yumulması halkımıza eziyettir. Kaçak göçmenlerin Ege kentlerine kadar nasıl geldikleri, sınırlarımızı nasıl bu kadar kolay geçtikleri araştırılmalıdır. Turizmin en hareketli olduğu bu günlerde güvenlik zafiyeti yaşanmaması için iç işleri bu konuda neden uyuyor. Sınav sorularının çalınması skandalı daha açıklık kazanmadığı bu günlerde sayın bakan ne işlerle uğraşıyor. Sınav sorularını koruyamadıkları gibi sınırlarımızı da koruyamadıklarını görüyoruz. Türkiye Kaçak göçmen cenneti olmasın! Ege Bölgesinde neler oluyor. Nasıl bu kadar organize şekilde ülkemize girebiliyor ve gündüz gözüne kentlere dağılabiliyorlar. Hükümetten bu konuda acil olarak önlem ve açıklama bekliyoruz.” şeklinde konuştu.