11 Ağustos 2022 Burç Yorumları

Kulağına küpe olsun

Kendini bildin bileli hiç takısız bir günün olmadı. Zihninin “takı”ntılarından bahsetmiyorum elbette… Sabah uyanır uyanmaz ilk küpeni takarsın. Küpelerini takmadan kendinde bir şeyleri eksik görürsün. Acaba kulağına küpe olan şeyler mi var?

Bugün… Aşk, sevgi, yaşamın tadı, keyif aldığımız konular üzerinde söz sahibi Venüs, yeni bir yolculuğa başlıyor. 5 Eylül’e kadar Aslan Burcu’nda seyahat edecek Venüs’le birlikte, sevgimizi cömertçe kullanmak isteyebiliriz. Sevilmek, sevmek her zamankinden daha önemli hale gelebilir. İlişkilerimizde net tavırlar koyabiliriz. Kaprislerimizle, gösterişli yanlarımızla, yüksek egomuzla yüzleşebiliriz. Ve bir kitap adı yaşamımızın mottosu olabilir… Aşk ve Gurur…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Hayatının merkezinde kim var? Yanıtını yüksek sesle söyleyebilir misin? Ya da bu aralar merkezine yeni birilerini mi alıyorsun? Şimdi Venüs, yeni bir yolculuğa başlıyor. Ve yeni yolculuğunda sana yaşamında hangi noktalardan keyif aldığını, kendini nasıl mutlu hissettiğini göstermeyi hedefliyor. Mesela çocuklarınla bir arada olunca mı mutlusun? Ya da bir sanat etkinliği mi seni mutlu eden? Belki de bir aşk hikâyesidir şimdilerde sana mutluluk satırları yazdıran…

Boğa ve Yükselen Boğa

Dünyan, nasıl şekilleniyor? En çok huzuru ve keyfi nerede buluyorsun? Bence evinde… Şimdi Venüs bu yolculuğunda sana evinden sesleniyor. Bu seyir sırasında evinle daha fazla ilgilenebilirsin. Evini, keyifli hale getirmek için yeni şeyler deneyebilirsin. Odalarının dekorunu değiştirebilirsin. Ailenle ilgilenmek, onlarla bir arada olmak ve onların sevgilerini hissetmek sana iyi gelebilir. Yine eğer planların dahilindeyse, bu seyir sırasında evini taşıyabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Şimdi etrafın sessiz… Ama yarın ne olacağını bilemeyiz. Gerçekten yarın başına ne geleceğini asla bilemezsin. Hiçbirimiz bilemeyiz. Ama ne düşüneceğini, düşüncelerini nasıl şekillendireceğini ve onları nasıl okuyacağını sen bilebilirsin. Şimdi Venüs, bu yolculuğu sırasında iletişim konusunda seni yönlendirebilir. Kendini besleyecek kitaplar, ruhuna ilaç olacak müzikler bu seyir sırasında sana keyif verebilir. Aynı zamanda yakın yerlere seyahat etmek yine seni, sana anlatabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Cömertsin… Elinde ne varsa paylaşmaya her daim hazırsındır. Cömertlik, güzel bir huydur… Ama yine de kendini ve yarınını düşünmek için biraz da tasarruflu gitmek faydalı olabilir. Şimdi Venüs, yeni yolculuğunda parasal konularda sana yol gösteriyor. Bu seyir sırasında, kazançlarını har vurup harman savurmamayı, egonun maddi dünyasına çekilememeyi öğretebilir. Üretmek için harekete geçebilirsin. Belki bu aralar kendine neşe ve kahkaha üretirsin kim bilir…

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgi… Yaşamın ana kaynaklarından biridir. Sevgi… Senin yaşam kaynağın… Sevmeyi seversin. Hayatındaki herkese bol bol verirsin sevgi parçalarını yüreğinden… Şimdi Venüs, yeni yolculuğunda sana kendini sevmeyi öğretebilir. Bu seyirle birlikte yaşamından biraz daha tat almak için harekete geçebilirsin. Görünümünde değişim yapmak isteyebilirsin. Gururlu ve egolu tavırlarınla yüzleşebilirsin. Ve bu arada şekerli gıdalardan bu süreçte uzak durmak isteyebilirsin. Tabi eğer kilo almak istemiyorsan…

Başak ve Yükselen Başak

Karda yürüyüp izini belli etmemek… Sever misin bu deyimi? Ya da çok anlamsız mı buluyorsun bu cümleyi? Sonuçta sen dürüstsün. En azından kendine göre. En azından kendi dediğine göre… Peki, gerçekte başkaları dürüst olduğunu düşünüyor mu? Şimdi Venüs bu yolculuğunda, bilinçaltından geçiyor. Karanlık sularına hangi taşlarını attığını sana gösterebilir. Yaşamına dair bazı konuları, bazı öyküleri sadece kendine saklamak isteyebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Çok yönlüsün yine bu aralar. Aynı anda birçok şeyleri yapabiliyorsun. Aynı anda birçok yerde olabiliyorsun. Peki, bunun altında yatan durum sence ne olabilir? Acaba, “hayır” diyememen ve sınır koyamaman bunda etkili olabilir mi? Şimdi Venüs, bu yeni yolculuğu sırasında sosyal çevrende, arkadaşlarınla duygu paylaşımlarına farkındalık ilkesiyle yaklaşabilirsin. Büyük ve gösterişli hayaller kurabilirsin, umutlarına coşkuyla, şevkle sarılabilirsin. Arkadaşlarınla bir arada olmanın tadına varabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Evet, çalışmak her zaman kazandırır. Kendi çabalarının sonucunu alabilmek… Kendi tırnaklarınla bir yere gelebilmek… Kendi emeklerinle harmanlamak başarılarını… Şimdi Venüs yeni yolculuğunda, kariyer hayatına yön vermen için sana yardım ediyor. Yaptığın işten keyif alabilirsin. Yaptığın işi, meslek göstergelerini sorgulayabilirsin. Başarılarınla haklı gurur duyabilirsin. Üst düzey yöneticilerinle biraz gerginlikler, huzursuzluklar yaşabilme olasılığına karşı önleyici davranış geliştirebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Kendini yakından tanıyor musun? Ve kendini tanımak için en iyi yol nereden geçer? Yola çıkmak mesela… Bir sırt çantasının içinde kitaplarınla, su mataranla ve kameranla… Okumak, ruhunu ferahlatmak ve anı ölümsüzleştirmek için… Şimdi Venüs, yeni yolculuğunda sana yurt dışı konular ve eğitimle ilgili başlıklarla ilgili yol açabilir. Bu seyir sırasında kendini ve bilgini ortaya çıkaracak eğitimlere başlayabilir, bilgilerini cömertçe sergileyebilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Her işin bir püf noktası vardır. Ve zaman içinde giderek uzmanlaşarak püf noktalarını keşfedebilirsin. Senin var mı yaşamında kullandığın ve kendine gizlediğin püf noktaları? Mesela bütçeni korurken başvurduğun püf noktaları neler? Şimdi Venüs, yeni yolculuğunda sana finansal tablolarınla ilgili bir şeyleri anlatmaya çalışıyor. Bu seyir sırasında, keyfi harcamalar, lükse kaçan alışverişler yapmamaya özen gösterirsen kazanabilirsin. Ve egona yenik düşmemek için gayret gösterebilirsin.

Kova ve Yükselen Kova

Bazen… Aklına bir şey takılır. Bir isim, bir durum… Ama bir türlü anlatamazsın. Dilinin ucuna gelir ama bir türlü ne olduğunu anlayamazsın. Sonra birden hatırlarsın. Banko… Şimdi Venüs, bu yolculuğu sırasında sana yeni bir durum getirebilir. İleride hatırlamana yardımcı olacak şeyler yaşayabilirsin. Ve aynı zamanda evlilik yaşamın, sevgi alışverişin gündeminde yer alabilir. Eğer hayatında biri yoksa ya da birlikteliğini ciddi bir noktaya taşımak istersen bu seyir sana yol gösterici olabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Çalışma yaşamın, ofisin yine hareketli bu aralar… Masanın üstünde dosyaların birikti yine. Ama sürekli ertelersen yapacaklarını, tabi ki dosyaları tamamlayamazsın. Birikir… Birikir… Şimdi Venüs, bu yolculuğu sırasında yaptığın işten keyif almanı sağlayabilir. Çalışma koşullarını kendi tarzına göre düzenleyebilirsin. Ve kendini, yaptığın çalışmaları öne çıkarmak isteyebilir, çalışma arkadaşlarının takdirini kazanmak için efor sarf edebilirsin. Bu arada sırt ağrılarına dikkat etmelisin.

 

Loading