Enginyurt özür diledi

Katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek'in üzerine yürüyen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, yaptığı yazılı açıklamada "Kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın camiasından özür diliyorum" dedi.

TV100’de yayınlanan “Gündeme Dair” programı konuklarından gazeteci Latif Şimşek’in üzerine yürüyen ve program arasında Şimşek’i darp ettiği ifade edilen Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, olaya ilişkin bir açıklama yaptı.

Enginyurt açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“6 Ağustos 2022 Cumartesi gecesi katıldığım TV100 programında “KPSS sorularının çalınması, son günlerde Cemevlerine düzenlenen saldırıların ve Balıklı Rum Hastanesi yangınının, 6’lı Masa ve FETÖ terör örgütü tarafından organize edildiği” gibi, ağır tahrik edici beyan, ima ve iftiralara ilaveten, son olarak “Polis ve Devlet düşmanı” suçlamaları karşısında, Milletvekili ve taşıdığım siyasi sorumluluğun gereği olarak, göstermem gereken dikkat, özen ve itidal dışı davranışta bulundum.

Bu itibarla, gösterdiğim sert tepkiden dolayı, verilen reklam arasında meydana gelen ve hiçbir şekilde onaylamadığım olaylar, şahsımı, Demokrat Parti camiasını ve kamuoyunu rahatsız etmiştir.

Bu vesile ile ifade etmek isterim ki, siyasi sıfat ve sorumluluklarımıza denk katılımcıların bulunmadığı TV programlarına katılmam en büyük hatam olmuştur.

Ayrıca, kamuoyunda bilgi kirliliği yaratmak için şahsımla illiyet bağı kurdurulmaya çalışılan ne resmi ne de gayri resmi bir korumam bulunmamaktadır.

Bu istenmeyen görüntüler nedeniyle, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili olarak, Türk Milletinden, kamuoyundan ve mesleğini layıkıyla yerine getiren Basın camiasından özür diliyorum.”