8-14 Ağustos 2022 Haftalık Burç Yorumları

İnsan olmaya geldim

Böyle mi söz verdin gelmeden önce hakikat âleminden? Hani “aşk”ı bulacaktın?  Hani ismindeki sırrı öğrenecektin? Sen değil misin yaratılanların en şereflisi? O zaman bu şerefe layık olacak davranışlardan neden kaçıyorsun? Neden nefsinin tuzaklarına boyun eğiyorsun? Haramı, helali neden birbirine karıştırıyorsun? “Aşk”ı anlatmak üzere yaratılan dilin neden yalanlarla, dedikoduyla kendini kirletiyor? “Aşk”ı görmek için yaratılan gözlerin neden bir başkasının mahremine bakıyor? “Aşk”ın davetine neden kulaklarını tıkıyorsun? Neden “şehvet”i aşk sanıp tenten tene koşturup duruyorsun? Asıl “aşk” gönülden gönüle yaşanmaz mı sence? İlk emri unutup neden cehaleti erdem sanıyorsun? Bir lokma, bir hırka neyine yetmiyor? Sen nereye gidiyorsun peki böyle rotasız… Böyle fütursuz… Çok geç olmadan “dön”… Özüne “dön”… Hakikatine “dön”… Fıtratına “dön”… Her ne yaşadıysan yaşadın. Ümitsizliğe kapılmadan… Sığın “O”na… Şah damarından bile sana yakın olan sanma ki seni affetmez. Sen yeter ki insan olmaya geldiğini hatırla… İnsan gibi yaşa… O zaman diyelim mi? “Aşk” olsun… “Aşk”la olsun…

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü gökyüzünün ışığı Ay, iyimser, coşkulu ama uçarı Yay Burcu’nda dolaşıyor. Demek ki haftanın ilk günü hevesli ve meraklı duygular içinde olabiliriz. Ama asıl haftanın en özel olayı 12 Ağustos’ta Kova Burcu’nda gerçekleşecek Uranüs ve Satürn etkili dolunay… İki gezegenin ağırlığı bile yetiyor dolunayın tarifini vermeye… Evet, bu dolunay zorlu bir dolunay… Ama zor olacak ki biz öğrenelim değil mi? Kova Burcu, gökyüzünde insan olmakla simgelenir. Acaba insan olmak için geldiğimizi hatırlatabilir mi bu dolunay ne dersin? Yine bu dolunayın etkisiyle şok edici, “deprem” etkisi yaratacak haberler alabiliriz. Yaşamımızda sürpriz sonlanmalar yaşayabiliriz. Haftanın diğer önemli gökyüzü olayı ise sevgi ve aşkın anlatıcısı Venüs’ün, kendine has, cömert ve gururlu Aslan Burcu’ndaki ihtişamlı yolculuğu… 12 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasındaki seyrin etkisiyle, sevmenin ve sevilmenin tadını çıkarabiliriz. Yeni aşklar hayatımıza girebilir. Kendimizi değerli hissedebiliriz.

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni haftanın ilk günü, gökyüzünün ışıklarından Ay, bilge Yay Burcu’nda seyahat ediyor. Sen de seyahate çıksan ne güzel olur değil mi? Tüm sorunları, krizleri ardında bırakarak… Mavilere açsan kendini… Neyse vardır zamanı… Bu haftanın en özel olayı elbette Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Ve tıpkı her dolunayda olduğu gibi… Şimdide bir şeylerin farkına varıyorsun. Ve bir şeyleri tamamlıyorsun. Belki de artık bazı arkadaşlarınla vedalaşmanın zamanı gelmiştir. Aman bu arada isyan etme yaşadıklarına… Olanı olduğu haliyle kabul etmeye çalış her zamanki halinle… İsyan beraberinde öfkeyi getirir. Ve öfkenin sonuçlarını ikimizde biliyoruz. Geçecek ve düzelecek her şey… Bu zamana kadar neler yaşadın… Bak geçti… Haftanın diğer önemli olayı ise aşk ve sevgi prensibini konuşturan Venüs’ün Aslan Burcu’na geçişi… Eğer yalnızsan belki bir aşk çağrısı alabilirsin. Ne dersin?

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni hafta… Peki, sen neler bekliyorsun bu haftadan? Bakalım üzerinden geçelim birlikte olasılıkların. Hazır mısın? Haftanın ilk günü duygulardan sorumlu Ay, sorumsuz ve aşırı uçlarda dolaşan Yay Burcu’nda dolaşıyor. Aman sen her zamanki sorumlu tavrını korumaya çalış. En azından finansal konularında… Ödemelerine ve alacaklarına dikkat et… Umursamazlık etme… Ve elbette yeni haftanın en özel gelişmesi Kova Burcu’nda yaşanacak dolunay… Kariyer evinde yaşanacak dolunayın etkisiyle, sürpriz değişimler yaşayabilirsin. Eğer mutsuzsan işinde, değiştirebilirsin. Eğer her şey yolundaysa bu kez bir terfi ile taçlanabilir kariyer planın… Ve elbette diğer özel olay ise Venüs’ün Aslan Burcu’na girişi… Bu seyrin etkisiyle yaşadığın evle ilgili konular öne çıkabilir. Evini değiştirmek isteyebilirsin, evinin dekoruyla ilgilenmek isteyebilirsin. Ebeveynlerinle ilişkililerini güçlendirebilirsin. Aslında mutlu olacağın anılar biriktirebilirsin. Çünkü sen seversin evini…

İkizler ve Yükselen İkizler

Yeni bir hafta yine hızlı başlıyor. Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Yay Burcu seyriyle başlıyor. Senin için bir parça zorlu etki… Gergin ve sinirli hissedebilirsin kendini… Bitmeyen işler bunaltabilir seni… Ve sorumluluklarından kaçmak isteyebilirsin. Bugün tutamayacağın sözler verme olur mu? Haftanın en özel olayı hiç şüphesiz Kova Burcu’nda yaşanacak dolunay… Dolunay biliyorsun bir şeyleri tamamlar… Ve dolunayın ışığı bir şeyleri ortaya çıkarır karanlıkta kalan… Yaşamında karanlıkta kalan noktalar neler? Hangi konularda belirsizlikler yaşıyorsun? Belki de yüksek öğrenimle ilgili eksik kalan bir şeyler tamamlanabilir. Belki de yurt dışıyla olan işlerin hız kazanabilir yine Ay’ın ışıklarının büyüyen etkisiyle… Ve yeni haftanın diğer önemli gündem maddesi ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs’ün sevgi dolu Aslan Burcu’na girişi… Bu seyrin etkisiyle, yakın çevrenle olan iletişimin hızlanabilir. Kısa bir tatile çıkabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni hafta… Yenilik vaat ediyor öyle değil mi? Yeni haftanın ilk gününde romantik Ay, uçarı ve ele avuca sığmaz Yay Burcu’nda dolaşıyor. Bu arada iddialı konuşanları pek sevmiyorsun değil mi? Özellikle çalışma yaşamında bugün insanların kendilerini ya da yaptıkları işleri gereksiz yere abartması, ben bilirim havalarına girmesi seni yorabilir. Ve elbette haftanın en özel olayı Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Dolunayın ışıklarının etkisiyle yatırım kararlarını yeniden gözden geçirebilirsin. Finansal anlamda kendini güçlü hissetmek isteyebilirsin. Ama yine bu süreçte hesapta olmayan, sürpriz harcamalar seni zorlayabilir. Aman dikkat… Ve bu haftanın en özel olaylarından biri de Venüs’ün cömert ve aynı zamanda gururlu Aslan Burcu’nda arz-ı endam etmeye başlaması… Seyrin etkisiyle değerlerin üzerine düşünebilirsin. Mesela sevgi en özel değerdir. Ve çoğu kimse sevmenin ne anlama geldiğini bile bilmez. Bağımlılıklarını sevgi zanneder. Bakalım sen neler öğreneceksin sevgiye dair?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni yedi gün önünde…  Yepyeni… Hoş sen ne kadar seversin yeniliği, değişimi tartışılır öyle değil mi? Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Yay Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle haftaya keyfili ve neşeli başlangıç yapabilirsin. Bu haftanın en özel gökyüzü olayı, Kova Burcu’nda dolunay… Elbette bu dolunayın diğer güçlü oyuncusu da sensin… Kendine söz ver. Geçtiğin yolları, aldığın yaraları unutma… Her türlü gereksiz ayrıntıyı depolarken zihnine… Düştüğün zamanları, aldanışlarını hatırla… Aynı döngüler geldi çattı önüne çünkü… Bu arada, yaşamında herkes ne kadar çok kitap okuduğunu bilir. Peki, kim en sevdiğin yazarların ismini söyleyebilir? Ya da yağmuru çok sevdiğini kim biliyor? Neyse… Ama şimdi Venüs seninle aynı yolda yürümeye geliyor. Bu seyrin etkisiyle kendine hak ettiğin değeri verebilir ve kendine odaklanabilirsin. Bu arada sen kendini biliyorsun. Kendini iyi tanıyorsun. Gerisi teferruat…

Başak ve Yükselen Başak

Yeni hafta… Yeni başlangıçlar… Bakalım neler getirecek bu hafta gökyüzü sana? Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Yay Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, aile yaşamın, evin ve özellikle anneyle olan ilişki, duygusal çalkantıların seni yorabilir. Belki de hoş görüyle yaklaşmayı deneyebilirsin bu sefer. Ve anneni de anlamayı… Bu arada babaannenle aran nasıl? Ona da anlayış göstermen lazım biliyorsun. Hep alttan alan taraf sen oluyorsun biliyorum ama… Bu haftanın özel gökyüzü olayı ise dolunay… Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunayla sağlığına özellikle tansiyonuna ve kas ağrılarına dikkat etmelisin. Ve aynı zamanda çalışma koşullarında sürpriz değişimlere gidebilirsin. Belki de görev tanımınla ilgili ufak bir değişim olabilir. Ve bu arada gizli ve aleyhinde bazı konuşmalar da kulağına gelebilir. Ve elbette Venüs’ün yeni yolculuğunda dikkatli olmalısın. Gizli ilişkilerini ortaya çıkarabilir bu seyir. Dikkatli ol.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni hafta… Yeni umutlarla başlıyor öyle değil mi? Zaten insan umudu olmadan yaşayamaz ki… Umut demişken… Haftanın ilk günü Ay’ın Yay Burcu seyri sana belki de umutlarını aktarma fırsatı verebilir. Bugün sosyal medyayı daha aktif kullanabilir, video çekimlerini yapabilirsin. Arabayla ilgili konularda yine bugünün konusu olabilir. Belki arabanın bakım ve tamiriyle ilgilenmek durumunda kalabilirsin. Ve haftanın en özel gökyüzü olayı ise şüphesiz Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Ve dolunay ışıklarını aşk ve flört evin üzerinden gönderiyor. Ve sen de bu etkiyle ilişki özelinde “ Ya devam” diyeceksin… “Ya tamam” diyeceksin. Eğer hayatında biri yoksa dolunayın etkisiyle sürpriz bir aşka yelken açabilirsin. Aşk güzel şey gerçekten… Ve yine bu haftanın bir diğer aşk teması da Venüs üzerinden geliyor. Venüs’ün Aslan Burcu seyrinin etkisiyle arkadaşlarında keyifli paylaşımlar yapabilir, belki de bir arkadaşlığın aşka dönüşebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta… Yeni hafta demek senin için yeni koşturmalar demek… Zaten hiç yürümez, hep koşarsın değil mi? Yeni haftada senin için koşturmalı başlıyor. Haftanın ilk günü Ay’ın Yay Burcu’ndaki seyriyle maddi kazanımların, değerlerin ön plana çıkıyor. En azından dalgalı duygularının nedeni, kur hareketleri olabilir. Bak hayat değişiyor. Hiç sevmediğin kelime bile dökülebiliyor dudaklarından değil mi? Yaaa… Haftanın en özel gökyüzü olayı ise Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Biliyorsun dolunay gökyüzünü ve karanlık yanları aydınlatır. Bu dolunayın etkisiyle, yaşadığın eve dair konular öne çıkabilir. Yaşamının bundan sonraki gidişatını belirleyebilirsin. Yaklaşıyor çünkü bol koşturmalı günler… Olsun… Bunlar güzel heyecanlar… Ve yine haftanın bir diğer önemli gündem maddesi ise, Venüs’ün Aslan Burcu’nda başlayacağı gösterişli ve havalı seyir… Bu seyrin etkisiyle kariyer yaşamında keyifli zamanlar geçirebilir, kazançlarını arttırabilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni gündemleriyle… Yeni konularıyla… Yeni umutlarıyla… Yeni hevesleriyle… Ve “sen”le… Gökyüzünün beyaz incisi Ay, Yay Burcu’ndaki seyriyle başlıyor yeni hafta… Bu seyir, senin için yeni başlangıçlar, yenilenme enerji taşıyor. Değerlendirebilirsen eğer… Haftanın diğer önemli olayı ise Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Dolunayın etkisiyle, bir dönemi kapatabilirsin. Yaşamında iletişim ve kendini anlatabilmek önem kazanabilir. Ve yine dolunayın parlak ışıklarıyla kardeşlerinle olan iletişim yeni bir boyut kazanabilir. Var olan anlaşmazlıklar varsa çözülebilir. Burada kilit kelime ise konuşmak… Beklentilerini, düşüncelerini eğip bükmeden olduğu gibi söyleyebilmek… Ve böylece uzlaşabilmek… Ve hakça bölüşebilmek… Haftanın diğer önemli olayı ise Venüs’ün Aslan Burcu’na geçişi… O zaman hadi hazırla pasaportunu… Sana uzak diyarlar gözüktü.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Bu aralar geçmiyor haftalar değil mi? Bir yandan bir mucizeyi beklemek… Öte yandan zamanın bir an önce geçmesini dilemek… Ama az kaldı. Yaklaşıyor tarih… Kim demiş Eylül hüzün diye, tam tersi Eylül mucize zamanı… Eylül Koza’nın zamanı… Şimdi biz bu haftaya bakalım. Haftanın ilk günü Ay, Yay Burcu seyriyle başlıyor. Belki de bu yüzden kendini bir parça endişeli hissedebilirsin. Kitap okuyarak kendini rahatlatabilirsin ama biliyorsun. Haftanın diğer özel gökyüzü olayı ise, Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay. Dolunayın etkisiyle maddi konuda biraz zorlanma yaşayabilirsin. Ya da harcamaların artabilir. Ve bu arada değerlerin üzerine düşünebilirsin. Bazı değerler vardır maddiyatı gölgede bırakır öyle değil mi? Senin en çok değer verdiğin şey ne peki? Haftanın diğer özel olayı ise, Venüs’ün Aslan Burcu seyri… Bu seyrin etkisiyle eşinin finansal kaynaklarında artış yaşayabilirsin. Ve bence sen çok güzel bir annesin.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor. Umut dolu… Düş dolu… Hayal dolu… Evet, umut demişken… Yaşamın olmazsa olması umut öyle değil mi? Haftanın ilk günü gökyüzünün duygusal ışığı Ay, tıpkı senin gibi iyimser ve dost canlısı Yay Burcu’nda seyre başlıyor. Ve bu seyrin etkisiyle arkadaşlarınla bir arada olabilir, hayallerini gerçekleştirmek için hevesli olabilirsin. Bu haftanın diğer önemli gökyüzü olayında ise ev sahipliği yapıyorsun. Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle, kendine daha fazla önem verebilirsin. Kendini, yeteneklerini, bilgilerini daha fazla ortaya koymak isteyebilirsin. Görünür hale gelmek, fark edilmek isteyebilirsin. Yaşamında yeni bir dönemin ayak seslerini hissedebilirsin. Sürpriz gelişmelere ise hazırlıklı ol. Haftanın diğer önemli olayı ise aşk ve sevgi gezegeni Venüs’ün, sevgisini cömertçe sunan Aslan Burcu’ndaki seyri… Bu seyrin etkisiyle evliliğinde sevdiğini ve sevildiğini daha fazla hissedebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta… Yine toplantılarla, yine dosyalarla dolu dolu beş iş günü… Ama sadece kendine ait ise iki gün… 48 saat… Önemli olan da aslında o 48 saatini nasıl geçirdiğin değil mi? Haftanın ilk günü Ay’ın, Yay Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle kariyer yaşamın öne çıkabilir. Dikkat etmen gereken tuzak ise, ertelemeden, sorumluluktan kaçmadan işlerini tam zamanında bitirebilmek… Eksiksiz… Gerçi sen yaparsın. Haftanın diğer önemli olayı ise Kova Burcu’nda gerçekleşecek dolunay… Dolunayın büyüyen ışığı zihninin karanlık kuyularını aydınlatabilir. Kenarda köşede kalan endişe ve karamsarlık kırıntılarının etkisini görebilirsin. Kendini özgür bırakmayı, duygularının ağır yükünden kurtulmayı deneyebilirsin. Başarıp başaramamak uzun bir yolculuk… Önemli olan ilk adımı atabilmek… Haftanın diğer önemli olayı ise Venüs’ün Aslan Burcu’nda başlayan seyri… Bu seyrin etkisiyle, yaptığın işi daha şevkle ve azimle yapabilirsin. Keşke bir kedi alsan…