6-7 Ağustos 2022 Burç Yorumları

Acımak

Neden yapmış olursan ol… Eski bir yarayı kanattın… Şimdi onu iyileştirmen lazım… İnsan en çok kendini yaralıyor farkında olmadan… Kendi unuttuğu yaralarını kaşıyor… Acıtıyor… Ama bu acı, sana kendine acımayı getirmesin sakın. Acımak, kendine yapacağın en büyük hatalardan biridir.

Bugün… Yengeç Burcu’nda dolaşan Venüs, Boğa Burcu’nda sakin ilerleyen Mars’la birbirilerini destekliyor. Biz de bugünün etkisiyle, kaygılarımızı fark ederek yaşamımıza huzur getirmek için harekete geçebiliriz. Evimiz, ailemiz, yuvamız için enerjimizi depolamak isteyebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Olmaz böyle… Yani çok fazla sorumluluk üstlenip kendini zorlamamalısın. Bu sefer hiçbir şeye yetişememekten dert yanıyorsun. Yapabileceğin kadarını üstlenmelisin. Sonuçta senin de bir kapasiten var öyle değil mi?

Boğa ve Yükselen Boğa

Zaman geçecek ve sen iyi olacaksın. Buna tüm yüreğinle inanmalısın. İnanırsan zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın bile. O yüzden sen bugün her zaman en iyi yaptığın şeyi yap, iyi olmak için… Sabret…

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgini kolayca gösterebilir misin? Sevgini rahatça anlatabilir misin? Bence yanıtı ikimizde biliyoruz. Belki de artık senin için değerli olan insanlara karşı anlatman gerekebilir duygularını.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yarım bıraktığın şeyler var mı? Başlayıp sonunu getiremediğin şeyler… Peki, yarım kalan şeyler sen de nasıl duygular uyandırıyor? Tamamlanmamış gibi mi hissediyorsun kendini? Madem böyle hissedeceğini biliyorsun neden yarım bırakıyorsun?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yalnızlığını ya da yalnız kalma ihtiyacını rahatlıkla anlatabilmeli insan öyle değil mi? Evet, sosyal bir varlığız ama bazen de kendimizi yenilememiz için kendimizle baş başa kalmamız gerekiyor. Yalnızlık bazen kişinin ilacı olabiliyor.

Başak ve Yükselen Başak

Tam olarak ne istediğini anlayamıyorum. Bence sen de kendinin tam ne istediğini kavrayamadın. Sürekli üzerinde konuştuğun, şikâyet ettiğin, eleştirdiğin şeyleri yeniden yapıyorsun.

Terazi ve Yükselen Terazi

Dün… Bitti… Bugün… Devam ediyor… Dolayısıyla dünde yaşadıklarını bugüne aktarma yoksa yarına ulaşamazsın. Aynı döngüde dönüp durursun. Ve beklersin bir elin seni tutup çekmesini. Demem o ki… Seni kurtaracak olan yine sensin. Geçmişinle değil, bugününle…

Akrep ve Yükselen Akrep

Yaşadıklarından öğrendiğin şeyler elbette vardır. Önemli olan öğrendiklerinin ne kadarı aklında? Ve öğrendiklerinin ne kadarını hayatına katabiliyorsun? Yoksa öteki türlü ezbere yaşamlara kulaç atarız. Kulaç atmak demişken, deniz sana ne hissettiriyor?

Yay ve Yükselen Yay

Laf… Sadece laf… Bazı şeyler lafta kalıyor. Hayata geçmiyor gibi… Sende de böyle mi uzun süredir? Yapmak istediklerin var ama bir türlü hayata geçiremediğin planların defterinde kayıtlı… Belki bugün milattır. Planlama defterini yeniden okuyabilirsin belki…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

İçinden geldiği gibi yaşamalısın. Kimseye hesap vermeden… Ve elbette kimseyi de hesaba çekmeden… Yoksa günlerin heba olup gidebilir. O yüzden bugün… Kendin gibi olmaya çalışmalısın.

Kova ve Yükselen Kova

Bazen uzun otların arasına saklanmış gibi mi hissediyorsun kendini? Belki de kendini çok güzel gizliyorsundur. Belki de bulunmak istemiyorsundur. Belki de kendini bulmak istemiyorsundur.

Balık ve Yükselen Balık

Her zaman doğruyu ve asaleti seçersin. Ama bazen de kendini karanlıkların içinde kalmış hissediyorsun. Olabilir… Bazı günler böyle geçebilir. Biliyorsun her karanlık, aydınlığın habercisidir. Unutma…