Bir DOGE Kaç TL Ediyor? Ne Zaman Dogecoin Almalı?

Bugün DOGE fiyat hareketleri herkes tarafından yakından izleniyor. “Ne zaman Dogecoin almalı?” sorusu ise kripto piyasasının en sık sorulan sorularından.

En büyük piyasa değerine sahip kripto paralar arasında yer alan Dogecoin (DOGE), 2013 yılında bir altcoin parodisi olarak yaratılmıştı. Kısa sürede sosyal medyada büyük ilgi topladı ve Elon Musk gibi ünlü isimlerin desteğini aldı. Bu arada devasa bir Dogecoin topluluğu oluşurken, bir internet meminden esinlenerek yaratılan bu kripto para birimi bir fenomene dönüştü. Tesla ve AMC gibi dünya çapında şirketler Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Bugün DOGE fiyat hareketleri herkes tarafından yakından izleniyor. “Ne zaman Dogecoin almalı?” sorusu ise kripto piyasasının en sık sorulan sorularından. Gelin şimdi buna cevap verelim.

Bir DOGE Kaç TL Ediyor?

Dogecoin (DOGE) Türk kripto yatırımcıları arasında da oldukça popüler. Peki 1 DOGE kaç TL ediyor?

Bu yazı yazıldığı sırada Dogecoin (DOGE) fiyatı 1,11 TL. ABD doları bazında ise 1 DOGE, 0,06233 dolar ediyor. Bugüne kadarki en düşük DOGE fiyatı 7 Mayıs 2015’te 0,001531 TL olarak görüldü. DOGE, en yüksek fiyat seviyesine ise 8 Mayıs 2021’de 13,21 TL ile ulaştı.

Ne Zaman Dogecoin Almalı?

Dogecoin (DOGE) arzı sınırsız ve kasten kolay erişilebilir olarak tasarlanmış bir kripto para birimi. Dogecoin madenciliği ödülü 10 bin DOGE coindir. Bu nedenle DOGE fiyatı hiçbir zaman Bitcoin (BTC) gibi çok yüksek seviyelere çıkmıyor. Ancak Dogecoin fiyatı oldukça volatil ve Elon Musk gibi ünlü DOGE destekçilerinin sosyal medya paylaşımlarından önemli ölçüde etkileniyor.

Birçok Dogecoin (DOGE) yatırımcısı, ne zaman Dogecoin alacağına sosyal medyayı takip ederek karar veriyor. Başta Elon Musk olmak üzere büyük Dogecoin yatırımcılarının DOGE’u destekleyen paylaşımlar yaptığı dönemlerde, genellikle DOGE fiyatında büyük artışlara tanık oluyorlar. Aynı şekilde, Dogecoin topluluğu tarafından başlatılan bağış kampanyaları ya da sponsorluklar gibi girişimler de DOGE fiyatının artmasına neden olabiliyor. Dogecoin topluluğu özellikle Reddit, Twitter gibi platformlarda örgütlenerek bağış kampanyaları düzenliyorlar ya da topladıkları DOGE coinler ile sporculara sponsor oluyorlar.

Kripto piyasasındaki fonların Bitcoin’den altcoinlere kaydığı altcoin mevsimi ise DOGE satın almak için en ideal piyasa durumu olarak kabul edilebilir. Altcoinlere ilginin arttığı bu dönemde, DOGE gibi yüksek piyasa hacmine ve likiditeye sahip altcoinler özellikle olumlu bir grafik çiziyor.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Tüm kripto para birimleri gibi Dogecoin (DOGE) de kripto para borsalarından satın alınabilir. Türkiye’de Türk lirası ile DOGE satın almak çok kolaydır. Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo üzerinden kolayca ve güvenle DOGE/TRY paritesinde işlem yapabilirsiniz.