Anet Machining üretim alanını beş bin metrekareye çıkardı

Ege Serbest Bölgesinde yüksek gerilim parçalarının yanı sıra tarım makinaları, kamyon üstü ekipman ve forklift için parçalar üreten Anet Machining firması, üretim alanını 5 bin metrekareye çıkaran yeni fabrikasını Ege Serbest Bölgesi’nde (ESBAŞ) hizmete açtı.

Anet Machining’in yeni tesisinin açılışında konuşan Firmanın Genel Müdürü Tarkan Peker, “Anet, 10 yılı aşkın bir süredir ülke ve bölge için istihdam ve katma değer yaratıyor. Yaklaşık 70 kişiye istihdam sağlanmaktadır. Satışlarımızın yüzde 90’ını yurtdışına yapıyoruz. Rekabetin giderek arttığı dönemde inovasyona dayalı üretim bizi rakiplerimizden ayıracaktır” dedi.

Ege Serbest Bölgesi Müdürü M. Şenay Satoğlu da “Yüzde 100 yerli sermayeli olan Anet Hassas firması enerji ve güç aktarım sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübeleri doğrultusunda 2012 yılında bölgemizde kiracı statüsünde kurulmuş olup, 2019 yılında yeni bir üstyapı inşa etmek üzere yatırımcı statüsüne geçmiştir. Anet firması bugün bölgemizde 67 kişi istihdam etmekte olup, ayrıca, satışlarının yüzde 90’ını yurtdışına yapmaktadır” sözlerine yer verdi.

“Büyümeyi hedefliyor”

Anet firmasının temel ilkelerinden birinin güvenli ve çevre dostu yöntemler ile düşük maliyetlerde üretim gerçekleştirmek olduğuna vurgu yapan Şatoğlu, “Bu nedenle sürekli iyileştirme ve yenilikçilik gayreti ile çalışmakta olup. çalışanlarını, müşterilerini ve işbirliği yaptığı herkesi paydaşı olarak görmekte ve büyümeyi hedeflemektedir. Anet Hassas firmasına başarılar dilerim” diye konuştu.

“İş ortaklığımızı sürdürüyoruz”

DVG Mori Ege Bölgesi Satış Müdürü Murat Pekbay, “Başta Almanya ve Japonya olmak üzere 86 ülkede üretim yapmaktayız. 156 adet farklı makine modeli fabrikalarımızda üretilmektedir. Otomasyon ve robot sistemleri geliştirmekteyiz. DVG, Otomotiv, savunma, plastik, enerji gibi birçok sektöre hitap etmektedir. Anetle olan iş ortaklığımızı 17 makine ile sürdürmekteyiz” ifadelerini kullandı.

“Bu güçlü duruşlarla bir yere gelebiliriz”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Bilal Saygılı, “Bu çalışmalar gibi sanayi anlamında güçlü duruşla bir yerlere gelebiliriz” diyerek Anet Machining’in yeni tesisinin hayırlı olmasını diledi ve Anet Genel Müdürü Tarkan Peker’i tebrik etti.