Erdoğan fındık fiyatını açıkladı

Erdoğan, bu yıl fındığın alım fiyatının 54 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan levant-Giresun kalite fındığın kilogramının 54 liradan alınacağını belirterek “2022 alım sezonunda kabuklu fındığa kg başına alan destekli olarak levant ve Giresun kalite ortalamasını 54 lira olarak açıkladık” dedi.

Konuşmasında Fatsa’nın ‘Terzi’ lakaplı sosyalist Belediye Başkanı Fikri Sönmez’i de hedef alan Erdoğan, “Bu Ordu, terörün nemenem şey olduğunu iyi bilir. Ordu, Terzi Fikri’yi de iyi bilir, onların bedelini benim Ordum çok ödedi” dedi.

Fikri Sönmez, 1979’da ilçede yapılan seçimlere Devrimci Yol’un adayı olarak girmiş ve Fatsa Belediye Başkanı seçilmişti. Kısa sürede önemli işler yapan Sönmez, 11 Temmuz 1980’de ‘Nokta’ adlı askeri operasyonla görevden alınmıştı. Mahkemedeki savunmasında “Ben ne yaptıysam halkım için, halkımla beraber yaptım” diyen Fikri Sönmez ise 12 Eylül darbesinin ardından 4 Mayıs 1985’te cezaevinde hayatını kaybetti.