1-7 Ağustos 2022 Haftalık Burç Yorumları

Artık nefretim bile değilsin

Hani her şey “aşk”tandır ya… Aşk, dünyanın dönme sebebidir… Aşk, kalbin gönüle dönüşmesidir… Ve bu yüzden aşkı arar durursun… Buldum sandığın anda… Dünyanın merkezine onu koyarsın… Artık, elin, kolun, gözün her şeyindir o… Sesin, soluğundur. Umutlarındır… Telli duvaklı düşlerindir… Ve sonra birden ansızın uyanırsın rüyandan… Kiminin çalar saati yalandır… Kiminin ihanet… Kimininse her ikisi birden… Anlayamazsın… Anlamlandıramazsın… Sonra… Aşk, yerini başka bir duyguya bırakır hışımla çekip giderken… Zaman her şeyin ilacı misali… Akrep ve yelkovan yarışında kovulur bütün kötü anılar… Silinir ne varsa bellekten… Ve dilinden bir melodi dökülür… “Artık nefretim bile değilsin” (Şarkıların bizim yolumuzu aydınlattı. Şimdi de senin yolun ışık olsun İlhan İrem)

Yeni bir hafta başlıyor. Ve yeni haftanın ilk gününü ise gökyüzünün beyaz incisi Ay’ın, mantık, zekâ diye dolaşan Başak Burcu seyri belirliyor. Tam da haftanın ilk gününe yaraşır şekilde işlerimizi planlı, disiplinli ve sorumluluk anlayışı çevresinde tamamlayabiliriz. Ve haftanın diğer önemli gökyüzü etkinliği Merkür’ün yönettiği Başak Burcu’na girişi… 4-26 Ağustos tarihleri arasında sürecek seyirle birlikte, düşüncelerimize, fikirlerimize, ifadelerimize kısaca iletişimimize Başak Burcu etkisi egemen olacak. Yani yalansız iletişim kurmak isteyebiliriz. Belki de patavatsızlık ölçüsünde dürüst olmayı deneyimleyebiliriz. Kuruntu ve kaygı düşüncelerimize eşlik edebilir. Başladığımız işi bitirme gayreti içinde olabiliriz.

Sevdiğiniz ve ama çok sevildiğiniz bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni hafta… Yeni başlangıçlar demek bir parça… Ve her yeni günle kendine taze bir nefes kazandırabilirsin. Haftanın ilk günü, çalışkan, disiplin timsali Ay’ın Başak Burcu’ndaki seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, günlük işlerin, iş modellerin ve çalışma ortamın öncelikli konuların olabilir. Elindeki işleri bitirmek, sorumluluklarını yerine getirmek isteyebilirsin. Ama aynı zamanda başkalarının da sorumluluğunu gereksiz yere üstlenmek zorunda kalabilirsin. Haftanın diğer önemli olayı ise iletişim gezegeni Merkür’ün yönetici koltuğuna oturduğu Başak Burcu seyri… Bu seyrin etkisiyle birlikte daha çok çalışabilirsin. Üzerine çok fazla görev ve sorumluluk dalgası gelebilir. Aynı zamanda planlı olmayı, ertelememeyi, çözüm odaklı olmayı deneyimleyebilirsin. Yine bu süreçte iş arkadaşlarınla iletişiminde, eleştiri dozunu arttırmaya önem vermemelisin. Haklıyken haksız duruma düşmemek adına…

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni hafta… Yepyeni yedi gün… Hazır mısın? Hazırsan başlayalım öyleyse… Eksik kalmadan, eksiltmeden… Yıpranmadan, yıpratmadan… Haftanın ilk günü Ay Başak Burcu seyriyle başlıyor. Aslında bir parçada sana benzer seyir… Sen de tutumlusundur… Senin de titizliklerin ve takıntıların vardır. Senin de maddi değerlerin önemli… Maddi değerler demişken, Ay’ın bu seyri sana alternatif bir gelir olabilir. Belki de bir uğraşından ya da hobinden para kazancın artabilir. Satış grafiğin artabilir. Hadi hayırlısı… Ve haftanın diğer özel olayı ise Merkür’ün Başak Burcu’nda başlayacağı seyir… İletişim trafiğinin en çok yoğunlaştığı alan bu süreçte gönül işlerin olabilir. Yeni bir flört… Yeni bir ilişki… Yeni bir aşk… Neden olmasın? Ya da hali hazırda süren bir ilişkin varsa, partnerinle iletişim trafiğin artabilir. Yani birbirinizi belki daha yakından tanıyabilirsiniz. Birbirini tanımadan uzun yıllar aynı yastığa baş koyan ne çok insan var. Unutma…

İkizler ve Yükselen İkizler

Her yeni gelen gün bir umut… Her yeni gelen gün yeniden başlama cesareti… Ve şimdi yepyeni yedi gün… Hadi bakalım nereden başlayacaksın? İstersen önce evinden başla… Hazır haftanın ilk günü Ay, Başak Burcu seyrindeyken… Işıklarını evinden gönderiyorken… Bu seyrin etkisiyle günün büyük bölümü evini düzenlemekle, evini toplamakla, evin ihtiyaçlarını gidermekle geçebilir. Ayrıca ebeveynlerinin sorumluluklarını üstlenebilirsin. Mesela onların doktor kontrolleri için randevu alabilir, onları götürebilirsin. Yine haftanın önemli bir gökyüzü olayı ise Merkür’ün yönetici koltuğunda oturduğu Başak Burcu’na girişi… Bu seyrin etkisiyle yine aile konuları öne çıkabilir. Aile içi iletişim trafiğin artabilir. Aile içi kurallar, tutumlar seni zorlayabilir. Evle ilgili değişimler yaşayabilirsin. Belki elektronik eşyalarla ilgili zorunlu satın almalar yaşayabilirsin. Ve ailen uzakta yaşıyorsa, onların yanına zorunlu bir seyahat yapabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir hafta başlıyor. Heyecanlı mısın? Bence heyecanlı olmalısın… Belki de bu hafta senin için güzel sürprizlerle geliyordur. Haftanın ilk günü gökyüzünün duygusal gezegeni Ay, duyguları bir kenara bırakıp illa mantığım diye direnen Başak Burcu’nda… Bu seyrin etkisiyle, özellikle yakın çevrenle iletişim trafiğinde artış yaşayabilirsin. Belki de en çok onları şikâyetlerini ya da eleştirilerini dinlemek zorunda kalabilirsin. Kendi kuruntulu düşüncelere kaptırabilmen de bir diğer olumsuz senaryo… Ama sen olumsuzlara takılma çok… Haftanın diğer önemli gökyüzü olayı yine Başak Burcu’nda gerçekleşiyor. Bu seyrin etkisiyle konuşmak, anlatmak, ifade etmek ve idrak etmek yani kısaca iletişim önem kazanabilir. Demem o ki… Bu seyrin etkisini iyi değerlendir. Şikâyetlerini, önerilerini, planlarını anlatmak çekinme… Yanlış gördüyse yanlış de… Ve kimsenin seni ve bilgilerini sömürmesine izin verme… Kısa bir tatil mi? Bence çok güzel olur.

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni yedi gün… Yeni başlangıçlara hazırlamak için kendini bir şans daha… Şans demişken ne kadar şanlısın bu aralar… Eğlenceli ve keyiflisin… Aman nazar değmesin. Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Başak Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, günün önemli bölümünde değerler özellikle maddi değerler sistemin ön plana çıkıyor. Kazançların, kısaca finans durumunu kontrol etmek durumunda kalabilirsin. Yani ayağını yorganına göre uzatmak günün mottosu senin için… Gökyüzünün bu haftaki diğer özel seyri ise iletişimin baş temsilcisi Merkür’ün yönetici koltuğuna oturduğu Başak Burcu’na girişi… Ve sen bu seyrin etkisiyle düşünce sistemini, ifadelerini yeteneklerin üzerine konuşlandırabilirsin. Yeteneklerini daha aktif kullanmak isteyebilirsin. Belki de yazı yeteneğini, ikna etme kabiliyetini konuşturmanın zamanıdır. Aynı zamanda finansal okumalarını disiplin ve plan ilkesi doğrultusunda yeniden düzenleyebilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Yeni gün… Yeni telaşlar… Gerçi sen hiç telaşa girmezsin. Çünkü nasıl yöneteceğini bilirsin krizleri, olası riskleri… Ama belki de yönetemeyeceğin şeyler gündeme gelebilir bu hafta. Bekleyip görelim. Bu hafta gökyüzünde senin rüzgârın esiyor deyim yerindeyse… Haftanın ilk günü Ay, Başak Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle kendine yeni başlangıç şansı tanıyabilirsin. Duygularını tanıyabilirsin mesela. Seni karamsarlığı sevk eden duygularla yüzleşebilirsin. Haftanın diğer özel olayı yine senin esintini taşıyor. Yönetici gezegenin Merkür, seninle yolculuğa başlıyor. Bu seyrin etkisiyle düşüncelerinin, kelimelerinin, ifadelerinin, idrakinin odağı sana dönüyor. Kendi yeteneklerinin farkına varabilirsin. Kendi görev ve sorumluluklarının tanımını yapabilirsin. Kendini diğer insanlara karşı rahat ifade edebilirsin, kendini, derdini anlatabilirsin. Ve kendini eleştirmekten, kendini kendine şikâyet etmekten belki arınabilirsin. Ne dersin?

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni gün… Yeni hafta… Şimdi farklı konularla karşına çıkan toplam 168 saat… Haftanın ilk günü gökyüzünün duygulardan, dürtülerden, arzularından sorumlu gezegeni Ay’ın Başak Burcu seyriyle başlıyor. Konu Başak Burcu olunca… Ve senin bilinçaltını yöneten evde dolaştığını göz önüne alırsak… Demek ki kuruntularınla, kendini eleştirmekle, yaptığın iyilikleri görev bilincine dönüştürmekle uğraşabileceğin bir günün potansiyeli duruyor önünde. Ama bu potansiyeli nasıl değerlendireceğin ise tamamen sana kalmış. Haftanın bir diğer özel görünümü ise yine Başak Burcu’nda gerçekleşecek Merkür seyri… Yönetici koltuğuna oturduğu Başak Burcu’nda emin adımlarla seyrini sürdürecek Merkür’ün izlerini takip edebilirsin. Mesela gizlediğin düşünceleri ortaya çıkarabilirsin. Sırlarını açığa çıkarabilirsin. Zihninin bu aralar gür çıkan sesini susturmayı deneyimleyebilirsin. Ve aynı zamanda hislerini dile getirmeyi öğrenebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni bir hafta başlıyor. Yeni hafta yeni güzellikler, yeni fırsatlar, yeni sürprizler demek… Sahi, sen ne çok seversin sürprizleri öyle değil mi? Şimdi biz bu haftaya odaklanalım dilersen. Haftanın ilk günü gökyüzünün romantik gezegeni Ay, romantizmin kıyısından bile geçmeyen Başak Burcu’nda dolaşıyor. Dolayısıyla, hafta mantık çizgisinin dışına çıkmadan, görev ve sorumluluk bilincini aksatmadan, planlarını bozmadan günü nasıl geçirirsin sorusuyla başlıyor. Aslında bugün temizlik yapmak, dağınıklıkları toplamak iyi olabilir. Yani ben söyleyeyim de… Haftanın diğer özel gökyüzü olayı ise iletişim gezegeni Merkür’ün yöneticilik yapmaktan hoşlandığı Başak Burcu’na giriş yapması… Ve sen bu etkiyle sosyalleşmenin tadına varabilirsin. Arkadaşlarınla düşünce alışverişi yapabilir, onlara akıl verebilir, onların gelecek planlarına katkı sağlayabilirsin. Gelecek demişken, maaş artışınla ilgili yöneticilerinle konuşmaya ne dersin?

Yay ve Yükselen Yay

Yeni hafta yeni güzellikler katar aslında… Bir hafta yorgunluğuyla, yoğunluğuyla, kırılganlıklarınla biter. Yerini yepyeni, dokunulmamış yeni yedi gün alır. Ve sen tüm heyecanınla, umudunla sarılırsın doğan Güneş’e… Yükselen Ay’a… Ay demişken… Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Başak Burcu seyriyle başlıyor. Ve bu seyrin etkisiyle kariyer yaşamın, toplantıların, alacağın kararlar, yöneticilerinle ilişkin kendini daha fazla hissettirebilir günlük koşunda. Ama eminim sen başarıyla halledersin. Haftanın diğer özel bir gökyüzü olayı ise, Başak Burcu’nda yeni rotasını çizen Merkür… Merkür deyince elbette akla iletişimin A,B,C’si ve tüm bileşenleri geliyor. Bu güçlü seyir sırasında sende yaşam amacın üzerine düşünecek fırsatlar bulabilirsin. Hayata bakış açın, mesleğin, kariyerin gibi konular, bu alanda yaptığın seçimler, aldığın kararlar düşüncenin odağını oluşturabilir. Ve düşüncelerinle, planlarınla, fikirlerinle de yöneticilerinin dikkatini çekeceğin bir süreç…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni bir hafta başlıyor. Bol koşturmalı bir hafta… Zaten senin için genelde öyle değil mi her gün? Şimdi yeni günler var önünde… Yeni hazırlık zamanları belki de… Haftanın ilk günü Ay’ın Başak Burcu seyriyle başlıyor. Konu Başak Burcu olunca bazı anahtar kelimeleri hatırlamak gerekiyor. Çalışkanlık gibi… Disiplin gibi… Eleştiri gibi… Düzen gibi… Takıntı gibi… Temizlik gibi…  Ve belki de bu seyrin etkisiyle şifa kaynağı vaad ediyordur gökyüzü olamaz mı? Uzun zamandır uğraştığın bir rahatsızlığın sonu geliyordun. Artık sen daha iyi bilirsin hangi kronik sorunların olduğunu. Ve haftanın bir diğer önemli seyri ise yine Başak Burcu’nda yaşanıyor. Sevindin mi bu habere? Ama Merkür’ün yeni yolculuğu sana başka bir çok haber getirebilir. Ve bu seyirle birlikte kendine yeni bir öğrenim fırsatı yaratabilirsin. Yeni bir eğitim programına başlamak mı? Elbette olabilir. Sen karar verdikten sonra… Belki de bir yurt dışı yolculuğu gündemine gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni bir hafta başlıyor… Yeni heyecanlar… Sen seversin yeniliği… Ve yeni gelen her günü yüzünde bir gülümsemeyle karşılıyorsun her daim. Şimdi yeni haftanın ilk gündemi ise seni ne kadar gülümsetir bilmiyorum. Yeni haftanın ilk günü Ay’ın Başak Burcu seyriyle başlıyor. Ve bu seyrin etkisini, finansal konularında yaşayabilirsin. İşte senin çok da sevmediğin konular. Hiç sevmediğin konular hesap işleri… Ama bir şekilde ilgilenmek zorundasın bütçenle değil mi? O zaman bugün… Ve haftanın diğer önemli gökyüzü olayı ise, iletişim gezegeni Merkür’ün yönetici koltuğuna oturduğu Başak Burcu’nda dolaşmaya başlıyor. Ve bu seyrin etkisiyle düşünce sistemin, kelimelerin, kararların, idrakin ve fikirlerin finansal konularına yoğunlaşabilir. Bu süreç içerisinde borç-alacak yapılandırması, vergi ödemeleri gibi konular zihnini meşgul edebilir. Kredi çekmek isteyebilirsin belki. Ve yine bu seyrin etkisiyle eşinin mali durumundaki iyileşme seni rahatlatabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni bir hafta… Nasıl başlayacak bakalım senin için? Heyecanlı mısın? Belki de seni heyecanlandıracak gelişmeler yaşayabilirsin. Hadi birlikte konuşalım mı? Haftanın ilk günü Ay’ın Başak Burcu seyri başlıyor. Ve sana bir şeyler öğretebilecek bir seyir… Duygularına dair… Dürtülerine dair… Farkındalık kazandırabilir. Mesela zor beğeniyor musun? Mesela gergin ve kuşkucu musun? Mesele zor affediyor musun? Yanıtlarının çoğu evetse… O zaman biraz düşün bakalım. Düşünmek demişken… Düşünce, fikir, bilgi kısaca iletişim gezegeni Merkür, yönetici olduğu Başak Burcu’na giriş yapıyor. Ve tam da senin görebileceğin, görüş alanından geçiyor. Ve sana hayatındaki insana dair farkındalıklar, yeni roller getiriyor. Eğer yaşamında kimse yoksa o zaman yeni bir ilişkiye kendini hazır hissedebilirsin. Ve kendini sorgulayabilirsin. Doğru insanla mı beraberim? Dürüst bir ilişki mi yaşıyorum? Yalanlar üzerine kurulu bir ilişki ne kadar doğru? Hadi bakalım…

Loading