GÖZLEM’e veda…

Veda yazıları yazmak çok zordur. Hele o gazetede meslek hayatının hemen hemen yarısını geçirmişseniz…

4 Ekim’de 87 yaşına basıyorum, o ayda “meslek hayatımın da 67’nci yılını bitiriyorum…

GÖZLEM’de “acılı, tatlılı, her daim coşkulu, heyecanlı uzun yıllar geçirdim. Bu dönemde gelen giden kardeşlerimle beraber “imkanların elverdiği her şeyi kullanarak, mesleğimizin, Atatürkümüzün, Cumhuriyetimizin bütün ilkelerine sahip çıkarak, savunarak ve uygulayarak” GÖZLEM’i ülkede okunan, “ağırlığı olan, beğenilen, sevilen bir gazete olarak çıkarmanın kıvancını, onurunu ve mutluluğunu yaşadım.

Bize, büyüklü, küçüklü ekonomik krizlere rağmen “bu imkanları sağlayan” sevgili meslektaşım, kardeşim ve patronumuz Çetin Gürel’e, eşi Meral Hanım’a ve kızı Zeynep patroniçeme de elbette şükranlarımı sunarım.

GÖZLEM, ülkenin çok değerli yazarlarına, düşünürlerine ve her konuda uzmanlarına sayfalarını ve WEB sitesini açmış, “onları, okuyucularıyla buluşturmuş” bir gazetedir.

“Yayın Kurulu üyelerimiz”, gazetenin ilk sayısından beri, GÖZLEM’in ufkunu açmak için, Salı günleri yapılan “Yayın Kurulu Toplantılarında” bizlerle beraber olmuşlar ve bugünlere gelişte büyük katkı sağlamışlardır.

Hepsine teşekkür etmek, şükranlarımı ifade etmek, elbette vicdan borcumdur; sağ olsunlar!…

Aramızdan ebediyen ayrılmışlara da bir defa daha “Allah rahmet etsin” demek de vicdani borcumdur!..

Geliyorum, “GÖZLEM’i ‘Gözlem’ yaparken” bize destek veren okuyucularımıza… Bunca yıl yaşama gücümüzün büyük bir bölümü onlarındır.

Onların desteği olmasa, GÖZLEM yaşayamazdı ve ben de bugün bu yazıyı yazamazdım.

Elbette, bundan sonra da “GÖZLEM’ci olmaya, ‘GÖZLEM okuyucusu’ olarak devam edeceğim.

Veda etmek zor; Allahaısmarladık!..

 +++++++

Başkan’a bir mesajım var!..

İzmir’e bir şampiyonluk daha; teşekkürler!..

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Su Topu takımı Galatasaray’ı 10 – 7 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Galatasaray ikinci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) 3’üncü oldu.

İstanbul’un ve Ankara’nın güçlü takımlarının karşı, hem de İstanbul’da rakibinin seyircisi önünde “Türkiye Kupasını kaldıran” şampiyonlar için Başkan Tunç Soyer “Bu şampiyonluk İzmir’in kadınlarına çok yakıştı” dedi.

İzmir’de yaşayan ve 67 yıldır spor da yazan bir gazeteci olarak bu zor spor dalında kazanılan şampiyonlukta emeği geçen herkese, başta sporcularımız ve hocalarımız olmak üzere yöneticilerimize ve “onlara bu imkanları hazırlayan” sizler başta, Belediyemize teşekkür ederim. Nice şampiyonluklara…

++++++++++

Sözün Özü

Öcal Uluç’un GÖZLEM’deki Son Sözü, İlk Sözü’dür; “Atatürk’ün olduğu yerde her zaman ümit vardır ve Atatürk Anadolu’da ebediyen yaşayacaktır.”

++++++++

Erdem…  Ve politika…

Filozof Papaz Chardin, Avrupa İnsanına bağırıyor; “Hristiyanlığa, daha şuurlu, daha ilmi bir Hristiyanlığa dönün!..”

Ali Naili ERDEM

+++++++

ŞAİR EŞREF ŞAYET YAŞASAYDI… NE YAZARDI?

 

Nihat DEMİRKOL

+++++++

İnternet’ten “esen” rüzgarlar!..

Üç şey olmadan DÜNYA!…

++++++++