EBSO’da “logo” tartışması yaşandı

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) Temmuz ayı meclis toplantısı, İzQ Girişimcilik Merkezi’nde Meclis Başkanı Salih Esen Yönetiminde gerçekleştirildi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar ve ekim ayında gerçekleşmesi planlanan seçimde başkanlığa aday olacağını açıklayan EBSO Meclis Üyesi Mustafa Karabağlı arasında “logo” tartışması yaşandı. Yorgancılar, geçtiğimiz günlerde başkan adaylığını basın toplantısıyla açıklayan Karabağlı’yı “EBSO logosunu kullandığını” söyleyerek eleştirdi. Karabağlı da “Ben logoyu kullanmadım, basın kullandı” dedi.

Toplantıda,  EBSO Meclis Üyeleri İbrahim Gökçüoğlu ve Hakkı Attaroğlu meclis başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

“EBSO’nun logosunu özel olarak kullanmam”

Meclis başkanlığına adaylığını koyan Meclis Üyeleri İbrahim Gökçüoğlu ve Hakkı Attaroğlu’na başarılar dileyen Yorgancılar,  “Her yaptığım başkanlıkta birini bitirip diğerine başladım, orada devam ederken buraya geçmedim, sistem itibariyle olmaz. Mustafa Karabağlı’yı da tebrik ediyorum. Bir başkanlık açıklamasında EBSO’nun logosunu kullanmamak gerektiğini söylemek durumundayım. Ben bugün dahi EBSO’nun kaşesini, logosunu hiçbir yerde özel olarak kullanmam. Buralar bir dernek değil” ifadelerini kullandı.

Yorgancılar’ın ardından kürsüye gelen Karabağlı da “EBSO logosunu kullanmadım. Bunu medya mensupları kullandılar” dedi.