AKP İl Başkanı askeri törenle karşılandı

Tunceli'de AKP İl Başkanı Sercan Özaydın'ın Gedikler Jandarma Karakolu'na gelişinde askeri tören düzenlendi. Tunceli Valiliği'nin de inceleme başlattığı olayla ilgili karakol komutanı A.Y. görevden alındı.

AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın’ın Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Özaydın askeri törenle karşılandı. Karşılamada, Özaydın’ın yanı sıra AKP Çemişgezek İlçe Başkanı Uğur Oğuz Köse, AKP Çemişgezek Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız da bulundu. Askeri tören kıtasını selamlayan Özaydın’a brifing de verildi. Ziyarete ilişkin fotoğraf ve bilgiler AKP’li Çemişgezek Belediyesinin Twitter hesabında paylaşıldı. Ancak gelen tepkiler üzerine paylaşım kısa süre sonra silindi.

Tunceli Valiliği, olayla ilgili inceleme başlatıldığını sosyal medyadan duyurdu.

Valilik, “27 Temmuz 2022 günü basına ve sosyal medya platformlarına yansıyan Çemişgezek ilçemiz Gedikler Jandarma Karakol Komutanlığı ziyareti görüntüleri ile ilgili olarak; konunun tüm yönleriyle araştırılması için valiliğimizce gerekli işlemler başlatılmıştır” açıklaması yaptı.

Valiliğin inceleme başlattığını açıklaması sonrası karakol komutanı A.Y. görevden alındı. CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, komutanın merkeze çekildiğini, hakkında başlatılan soruşturmanın da devam ettiğini açıkladı.