CHP’den Bakan Kurum’a Ankapark yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un Ankapark açıklamasını eleştirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un 801 milyon dolara mal olan ve yalnızca 7 ay işletildikten sonra kapatılan, 3 yıllık hukuki sürecin ardından da 18 Temmuz itibariyle Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Ankapark açıklamasına yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Torun, Ankapark süreciyle ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş ve CHP’yi suçlayan Bakan Kurum’a tepki gösterdi.

Torun, “Sayın Bakan, Ankara’ya ihanetin üstü kuru hamasetle örtemez, hesap vermekten kaçamazsınız! Bu ucubeye 801 milyon dolar harcayan da çürümeye terk eden de sizin iktidarınız. Milletten özür dileyeceğiniz yerde hala belediyemizi suçlayarak ancak komik duruma düşersiniz” ifadelerine yer verdi.

Torun, ayrıca Bakan Kurum’a “Ankapark yıllardır oradaydı, şimdi mi aklınız başınıza geldi? Belediyemiz mahkemelerde hukuk mücadelesi verirken, siz neredeydiniz? Ankapark’ta yıllardır hiçbir yetkisi olmayan ve daha birkaç gün önce devralan belediyemizi suçlamayı hangi vicdana sığdırıyorsunuz?” sorularını yönelterek şöyle devam etti:

“Yıllardır Ankapark’a girecek yetkisi olmayan, buna rağmen çevre güvenliğini sağlayarak hırsızlığı önlemeye çalışan belediyemiz, şimdi hemen tespitleri yaparak milletin hakkını koruyor. Sizin yapacağınız iş, belediyemizi suçlamak değil, teşekkür etmek ve halktan özür dilemektir.”