AKP’nin yüzde 60 oy aldığı İvrindi toz toprak içinde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mitingi öncesinde Balıkesir ve ilçelerinde bir dizi ziyarette bulundu.

Balıkesir İvrindi’de sokak ve caddelerin toz toprak içinde olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a çağrıda bulunarak, “Benim aklımda İvrindi Balıkesir’İn çok şirin ve güzel, yaşanabilir bir ilçesi olarak kalmıştı. Fakat buraya gelince hayal kırıklığına uğradım. Buradan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanına sesleniyorum. Şu sokakların haline bakın. Alt yapı geçmiş ama üç yıldır sokaklar kum, çakıl içinde. Sadece ara sokaklar değil ana caddeler de berbat durumda. Biraz vicdan” dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARI NE YAPIYOR?

İvrindi’nin kalbi niteliğinde olan Hükümet Caddesi’nin dahi kötü durumda olduğunu ifade eden Sertel, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi İvrindi İlçe Başkanımız ve Kurultay delegemizle beraberiz. İvrindi’nin sokaklarını karış karış geziyoruz. Esnafla selamlaşıp, hal hatır soruyoruz. Türkiye’nin ne hale geldiğini onların anlatımlarıyla çok daha iyi öğreniyoruz. Şu sokakların haline bakın. Alt yapı geçmiş ama üç yıldır sokaklar kum, çakıl içinde. Sadece ara sokaklar değil ana caddeler de berbat durumda. Biraz vicdan. Belki İvrindi Belediye Başkanı’nın ekonomik gücü yetmeyebilir. İvrindi Belediye Başkanı çaresiz. AK Parti iktidarı arkasında olmasına rağmen bu işleri yaptıramıyor. Ama Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ne yapıyor? Böyle bir ilçeyi ona emanet etmişler. İvrindi Belediye Başkanı AK Partili, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili. Bu sokakların hali ne? Gelin bir görün Sayın Belediye Başkanı. Oturduğunuz koltuktan kalkın bir gezin bakalım. Yazık değil mi bu yollara? Bu caddenin adı İvrindi Hükmet Caddesi. Gördüğünüz gibi toz toprak içerisinde. İnanılmaz bir yaşam sıkıntısı var. Bütün dükkanların ve evlerin camları açılsın, açılmasın toz toprak içerisinde kalıyor. Koskoca hükümet caddesi. Hükümet bizi duysun, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı duysun.”

“NEFES ALAMIYORUZ”

İvrindi Kurtuluş Mahallesi sakinlerinden Kezban Avcı ise yolların ve sokakların 2-3 senedir bu vaziyette olduğunu dile getirerek, “Evlerimizden dışarı çıkamıyoruz. Hiç ilerleme yok. 2-3 senedir yollar böyle. Pislikten dışarı çıkamıyoruz.  Gençlere iş yok. Fabrika kuracağım dediler, kurmadılar. Burada başa geçen hiçbir şey yapmıyor. Burası için şehir diye yalan söylemeyecekler. Nefes alamıyoruz” diye konuştu.

 

Loading