26 Temmuz 2022 Burç Yorumları

Yine başa dönme

Daha önce de yaşadın aynı şeyleri… Aynı yollardan geçtin… İsimleri farklı ama karakterleri aynı insanları seçtin gönlüne eş olarak… Şimdi yine aynı şeyler geliyor başına… Bu sefer unutma… Aynı şeylerin tuzağına düşme… Şehir dışına gittiğinde seni aramaması normal değil… Gün içinde senden haber almak istememesi normal değil… Verdiği sözleri yerine getirmemesi normal değil… Yaptığın yemeğe eline sağlık dememesi normal değil…  Sana, değerlerine saygı duymaması normal değil. Lütfen bir bak… Anormal zamanlardan geçiyorsun yine…

Bugün… Aşkın diğer adı Venüs, sevdiklerine düşkün Yengeç Burcu’nda tüm hızıyla dolaşırken, bilgelik tacını onurla taşıyan Jüpiter’le birbirini zorluyorlar. Jüpiter, tepeden tırnağa cesaret dolu Koç Burcu’nda… Ve bize diyorlar ki; “ Kendi yolunu bulmak için cesaretli ol. Körü körüne bir sevdaya bağlanma… Kendi değerini ve kendini koru… Çünkü sen, sensin. Sakın unutma…”

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Kendini nerede görüyorsun? Dev aynasında değildir umarım. Kendini sev elbette ama kendini beğenmişliğe kaptırma… Bugün evinde olmak sana iyi gelebilir. Mutfağından güzel kokular mı yayılıyor? Yeni girişimlere hazırsın sanırım.

Boğa ve Yükselen Boğa

Korkuların var mı? Elbette hepimizin korkuları var. Önemli olan korkularımızı fark edebilmek… Altında yatan nedenleri keşfedilmek… Bugün belki yakın çevrenin desteğini alarak bir korkunun üstesinden gelebilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Standartların yüksek olabilir bugün… Bir şeylerden memnun olmakta zorlanabilirsin. Ya da bir şeyleri beğenmekte… Belki en iyisi alışveriş merkezlerinden uzak durman bugün için yararlı olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Konu kapandı mı senin için? Yoksa tüm sıcaklığıyla sürüyor mu? Biliyorsun bazı şeyler için adım atman gerekiyor. Kendini doğru anlatmak istiyorsan… Yaptıklarını görünür kılmak istiyorsan… Sen adım atmalısın. Konuyu kapat ve yeni şeylere doğru yürümeye başla.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sanki uzun zamandır üzerinde taşıdığın siyah ağırlıklar kalktı gibi… Sanki artık sana dair yeni bir mevsim başlıyor. Artık eski haline dönmeye başlıyorsun. Eski şen hallerine herkes özledi. Bence en çok sen özledin kendini. Evet, sen böylesin kendi dünyanın yıldızı…

Başak ve Yükselen Başak

Finansal kazançlarını gözden geçirmek isteyebileceğin bir gün… Elbette istersen… Bugün… Emeklerinin karşılığını aldığını düşünüyor musun? Maaşını verimli değerlendirmek için gerekli düzenlemeleri yapabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

İnsanın amacına, yoluna, yolculuğuna eşlik eden özel öğretiler vardır. Kimini okulda öğreniriz. Kimini seyahatte öğreniriz. Kimini sonradan aldığımız eğitimlerle öğreniriz. Kimini hayatımıza giren insanlardan öğreniriz. Bu aralar ne evliliğinde yaşadıkların mı öğretiyor sana gideceğin yolu?

Akrep ve Yükselen Akrep

Yakın çevreni dinliyor musun? Mesela kardeşinin sesini… Kardeşinin söylediklerini… Ya da bir sırrın mı var kardeşinden ya da yakın çevrenden gizlediğin? Bugün… Belki sırların açığa çıkma zamanıdır. Az kalsın unutuyordum. Dün gece rüyanda ne gördün?

Yay ve Yükselen Yay

Girdiğin kabın şeklini alır mısın? Yoksa kendini biliyor musun? Flört, ilişkiler anlamında kendini yeterince ortaya koymadığını hissedebilirsin. Ve sanki bu durum sana yeni krizler çıkarabilirsin. Bugün fark etmek için güzel bir gün olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bir aşamayı daha geçtin. Kendinle gurur duyabilirsin. Şimdi kendinin farkına varabilmek adına daha kararlı ve isteklisin. İçindeki mücadeleci ruhu uyandırabilirsin. Bu arada evliliğinle ilgili ya da evlilik kararınla ilgili konularda mantıklı davranışları askıya mı aldın?

Kova ve Yükselen Kova

Harcamaların artıyor mu yine? Duygusal sebeplerle doğru orantılı mı bu artış acaba? Bu arada ekip arkadaşların arasında kendi duruşunu korumak isteyebilirsin. Kendini, hakkını korumak, değerini, emeğini korumak isteyebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Ezbere yaşayanlara sinirleniyor musun? Sadece ezberinde olanları yaşam taşlarına dökenleri… Öğrenmek için gayret göstermeyenleri… Öğrendiklerini bir çırpıda unutanları… Bunları görünce sinirleniyorsun. Kızıyorsun. Peki, sen nasıl yaşıyorsun? Ezbere mi? Yoksa sadece kendi bildiğini okuyarak mı?