25-31 Temmuz 2022 Haftalık Burç Yorumları

Nasılsam öyleyim

Sen kendi dünyanın yıldızısın. Kim ne derse desin… Ve kendi dünyanda bir şeye yer yok… Umutsuzluğa… Evet, bazen karamsar kelimeler dökülebiliyor dilinden… Kısa bir anlığına sadece… Sonra yine gönlünden taşıyor umut… İnanç…  Böyle anlık tuzaklara düştüğünü hissettiğinde… Tek yapman gereken şey gülümsemek ve seni sen yapan şeylere sığınmak… Mesela takıların… Küpelerin ve bilekliklerin olmadan asla değil mi? Bir de kalemlerin var… Yazdıkça umutlarını çoğaltan kalemlerin… Bir de melodiler var. Seni aslına döndüren…

Yeni bir hafta başlıyor. Yepyeni yedi gün… Yeni haftanın ilk gününde duyguların, arzuların, beklentilerin anlatıcısı Ay, konuşkan ve hep konuşan İkizler Burcu’nda… Bu seyrin etkisiyle, gün içinde meraklı tavırlar içinde olabiliriz, fazlasıyla konuşabiliriz, dedikodunun tuzağına düşebiliriz. Aman dikkat… Yine bu haftanın özel bir görünümü ise Yengeç Burcu’nda dolaşan Venüs ile Koç Burcu’nda geri harekete hazırlanan Jüpiter arasındaki keskinleşen kare açı… Bu seyrin etkisiyle, abartılı davranışlar sergileyebiliriz. Bütçemizi aşabilir, müsrifliğe kaçan harcama yapabiliriz. Ve haftanın en özel olayı da sahneleri seven, sevgi ve cömertlik timsali Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Perşembe günkü yeni ayın etkisiyle birlikte, isteklerimizi ortaya koymaktan çekinmeyebiliriz. Sevmenin ve sevilmenin nasıl bir duygu olduğunu yeniden hatırlayabiliriz. Ve içimizde bir yerlerde unuttuğumuz çocuk sevinçlerimizi uykusundan uyandırabiliriz. Ve bir diğer özel olay ise Jüpiter’in geri hareketine başlaması… 25 Kasım’a kadar sürecek geri hareketin etkisiyle, biraz daha içimize dönüp kaçırdığımız fırsatları gözden geçirebiliriz. Sahi, kendine hangi konularda şans tanımıyorsun?

Sevdiğin ve sevildiğin bir hafta olsun…

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Yeni bir hafta başlıyor. Malum hava fena halde yaz… Yaz deyince de ilk akla gelen şeylerden birisi de deniz kenarı oluyor. Denizin kokusuyla ciğerlerini doldurmak iyi gelmez mi hiç? O zaman haftanın ilk günkü Ay’ın İkizler Burcu seyrini değerlendirebilirsin. Kısa yolculuklar, mola ve elbette iletişim konularında destekleyebilir seni bu seyir… Yine aynı gün keskinleşecek Venüs ve Jüpiter karesinin etkisi biraz rahatsız edebilir seni. Ailene kendini anlatmakta zorlanabilirsin. Ya da ailenle ilgili konular gününü meşgul edebilir. Haftanın önemli gökyüzü olayı ise perşembe günü Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ay sana beklediğin yaşam enerjisini, coşkuyu ve küçük mutlulukları getirebilir. Hayatın tadını çıkarmalısın artık. Ve bu haftanın özel gündem maddesi ise senin için ayrı önem taşıyor. Koç Burcu’nda seyahatini sürdüren Jüpiter, geri hareketine başlıyor.  Kaçırdığın fırsatları yakalayabilirsin böylece. Kendinle yeniden tanışabilirsin.

Boğa ve Yükselen Boğa

Yeni bir hafta… Yeni haftanın gündemi “ sıcak”… Güneş, eritecek tüm buzları belki de… Buz tutmuş yürekleri… Haftanın ilk gününde Ay’ın İkizler Burcu’ndaki seyrini daha çok değerlerin üzerinde deneyimleyebilirsin. Değerler tanımına maddi değerlerin de giriyor, manevi değerlerin, yeteneklerinde… Belki de iletişim senin en büyük yeteneğin ve finansal gelir kaynağındır. Bu hafta keskinleşecek Venüs- Jüpiter karesiyle, abartılı duygu durumları içine girebilir, yersiz alınganlıklar gösterebilirsin. Bu etkiyle disiplinli davranmakta zorluk çekebilirsin. Haftanın en özel gökyüzü olayı ise Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın etkisiyle aile yaşamına dair, evine dair, yuvana dair konular ön plana çıkabilir. Yeni taşınma hikâyelerin de gündemine gelebilir, yeni tanışma hikâyeleri de… Ve bir diğer etkili olay ise Jüpiter’in geri hareketi… Şans ve bolluk gezegeninin geri hareketiyle birlikte, kendi içine dönebilir, kendini iyi hissettirecek ruhsal çalışmalarda kendini bulabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Yepyeni bir hafta… Yeni hafta sana özel, seninle benzer etkiyle başlıyor. Duyguların, arzuların, dürtülerin söz sahibi Ay, sözlerini etkili kullanan İkizler Burcu’nda başlıyor haftaya. Sen de sana benzer bu etkinin izlerini taşıyabilirsin duygularında. Meraklı, heyecanlı ve hareketli bir gündemle başlayabilirsin haftaya. Ve haftanın belirgin etkilerinden biri ise, Venüs-Jüpiter arasında keskinleşecek kare açı… Bu açının etkisiyle parasal konularınla ilgili soru işaretleri yaşayabilir, harcamalarında abartıya kaçma eğilimleri gösterebilirsin. Elbette, haftanın en özel olayı Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın etkisiyle kardeşlerinle iletişiminde yeni bir sayfa açabilirsin. Ya da arabanı değiştirebilirsin. Ve Jüpiter’in geri hareketine başlayacak olması seni yeni bir aşamaya taşımayabilir. Bu geri hareket sırasında arkadaşlarınla ilişkini yeniden gözden geçirebilirsin. Aynı zamanda beklentilerini, umutlarını, hayallerini yeniden hatırlayabilirsin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Yeni bir yedi gün… Hafta sonu yine mutfakta mı geçti? Olsun… Şimdi yeni bir hafta başlıyor. Haftanın ilk günü Ay, meraklı İkizler Burcu’nda dolaşıyor. Bu seyrin etkisiyle kendini ortaya koymakta, bilgilerini savunmakta, öz güvenini sergilemekte zorlanabilirsin. Aynı gün keskinleşecek Venüs- Jüpiter karesinin etkisiyle ise kariyer yaşamında, disiplinini sağlamakta güçlük çekebilir, dikkatini toplamakta zorlanabilirsin. Ama hemen karamsar olma. Erteleme tuzağına düşmezsen, işlerini çabuk bitirebilirsin. Bu haftanın en özel gökyüzü olayı ise perşembe günü Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın, sana özel etkiyle birlikte belki de artık yeteneklerini sunmanın zamanı gelmiştir. Ve belki de bu yeteneğini para kazanma ve tasarruf etme konusunda değerlendirebilirsin. Bu hafta başlayacak Jüpiter geri hareketinin etkisini özellikle kariyer yaşamında hissedebilirsin. İş özelinde kaçırdığın fırsatlar yeniden karşına çıkabilir. Bu arada, insanları hemen yargılar mısın?

Aslan ve Yükselen Aslan

Yeni hafta sana hak ettiğin şeyi veriyor. Kısa bir aranın ardından yine başrolüne oturuyorsun hayatının. Evet, son bir iki aydır karanlık denizinde yüzdün bilinçaltının. Ama artık sahnedesin. Tadını çıkar. Haftanın ilk günü Ay, İkizler Burcu’nda seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle işe başlamakta zorlanabilirsin telefon trafiğini idare etmekten. Konuşacağın, konuşturacağın, koşturacağın bir gün seni bekliyor. Diğer önemli etki ise keskinleşen Venüs-Jüpiter karesi. Bu etkiyle birlikte bilinçaltında kırıntısı kalan kuruntularını temizleyebilirsin. Bak geçen hafta nasıl gereksiz yere kaygılandın. Oysaki senin kaygı sandığın, gökyüzünün büyük sürpriziymiş. Umarım ders almışsındır artık. Ve haftanın en özel olayı hiç şüphesiz Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yani sahneler seni çağırıyor. Yaşamını neşeyle, coşkuyla, hevesle, çocuk sevinçlerinle karşılayabilirsin. Ve Jüpiter’in geri hareketiyle bilgiden bilgeliğe geçiş yolculuğunda iç dünyan sığınağın olabilir.

Başak ve Yükselen Başak

Her yeni hafta sende yeni bir görev bilinciyle başlıyor. Hep tamamlaman gereken işlerin var. Hep yetişmen gereken bir yerler var. Bakalım bu hafta hangi diyarlara yapacaksın yolculuğunu? Haftanın ilk günü Ay’ın İkizler Burcu etkisiyle iş, yaşamın gündeminde ilk sırada yer alıyor. Zekâsını kullanamayan insanlara ne kadar kızıyorsun değil mi? Ne demek istediğimi bu etkiyle anlayabilirsin. Haftanın diğer konusu ise Venüs-Jüpiter arasında keskileşen kare açı… Bu seyrin etkisiyle, bütçeni aşabilir, aşırı harcamaların yükünü hissedebilirsin. Ve haftanın en özel etkisi perşembe günü gerçekleşecek Aslan Burcu’ndaki yeni ay… Yeni ayın etkisiyle, aslında hiçbir şeyin gizli kalmayacağını deneyimleyebilirsin. Belki de bir şeyleri saklamaktan, gizlemekten vazgeçebilirsin böylece… Ve haftanın bir diğer etkin gökyüzü hareketi ise, Jüpiter’in geri hareketine başlaması… Bu etkiyle birlikte finansal anlamda kaçırdığın fırsatları yakalayabilirsin. Verdiğin bir borcun, geri ödemesini alabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Yeni bir hafta başlıyor yaşamında yepyeni yedi gün…  Yeni haftanın ilk gününe gökyüzünün duygusal incisi Ay’ın, meraklı, hızlı ve zeki İkizler Burcu’ndaki seyrinin etkisiyle başlıyoruz. Bu seyrin etkisiyle kendini yenilenmiş ve özgür hissederek güne başlayabilirsin. Belki de çıktığın yolculuk seni bu kadar keyiflendiren ve iyi hissettiren. Ama bir de Venüs-Jüpiter karesi var gittikçe keskinleşen… Bu seyrin etkisiyle kendini evliliğin ve işin arasında sıkışmış hissedebilirsin. Ve bu haftanın en özel olayı ise perşembe günü gerçekleşecek Aslan Burcu’ndaki yeni ay… Yeni ayın etkisiyle birlikte daha sosyal, daha neşeli, daha keyifli hissedebilirsin kendini. Yeni arkadaşlıklar kurabilirsin zamanla dostluğa evrilebilecek. Yeni projelerin başlangıcına imza atabilirsin. İmza demişken… Jüpiter’in geri hareketiyle birlikte evliliğe, evlilik yaşantına, evlilik kurumuna ilişkin konular yaşamında öne çıkabilir. Evliliğinde çözemediğin konular yeniden karşına çıkabilir, evlilikle ilgili kararını gözden geçirebilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yeni yedi gün… Boşluklarla dolu, doldurman gereken… Haftanın ilk günü, duygusal Ay’ın, duygu tanımından bir parça yoksun İkizler Burcu’nda dolaşmasıyla başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, finansal konular, borç ve alacak yapılandırmaların, kredi ödemelerin öne çıkabilir. Haftanın diğer görünümü ise Venüs-Jüpiter arasında keskinleşecek kare açı. Bu açının etkisiyle birlikte, iş hayatında, ofis ortamında gergin saatler yaşayabilir, bilgini, deneyimini görmezden gelenlerle mücadele etmek zorunda kalabilirsin. Aynı zamanda işinle ilgili yeni bir eğitim programına dahil olabilirsin. Ve en özel gökyüzü olaylarından biri de yeni yedi günde… Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Kariyer evinde gerçekleşecek yeni ayla birlikte, mesleğine yönelik yeni girişimlerde bulunabilir, kendini gösterebilir, başarılarınla takdir toplayabilirsin. Ve Jüpiter’in başlayan geri hareketiyle, iş anlamında kaçırdığın fırsatlar yeniden karşına çıkabilir.

Yay ve Yükselen Yay

Yepyeni bir hafta başlıyor. Ve nasıl başlarsa öyle gider. O zaman güzel başlayalım bu yepyeni yedi güne… Haftanın ilk günü Ay’ın İkizler Burcu seyri, evlilik ve ortaklık evinde yaşanıyor. Bu etkiyle birlikte eşinle ya da eş adayınla iletişimin, ilişkinin seyrini ortaya çıkarabilir. Diyaloglarınız mı var? Yoksa monologlarınız mı? Haftanın diğer önemli etkisi ise, Venüs-Jüpiter arasında keskinleşecek kare açı. Bu açının etkisiyle biraz abartılı masraflar, gereksiz harcamalar yapabilirsin. Özellikle çocuklarına yönelik… Yeni haftanın hiç şüphesiz en özel gök hareketlerinden biri de Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın etkilerini ise senin için önemli bir alanda yaşayabilirsin. Yeni ayın ışıklarının etkisiyle yurt dışı seyahati için bilet alabilir, içindeki çocuğu şımartabilirsin. Bu hafta başlayacak Jüpiter’in geri hareketi ise gönlün boş ise sana hediyesini getirebilir. Beklemediğin bir aşk kapını çalabilir. Belki de eski aşkın…

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Yeni hafta… Bakalım sana ne gibi yenilikler getirecek? Umarım güzel ve mutlu olacağın şeyler getirir. Haftanın ilk günü Ay’ın İkizler Burcu’ndaki seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, günlük işlerini, rutinin parçası olmuş işlerini hızlıca tamamlayabilirsin. Sağlık anlamında ise özellikle kollarının ağrısına dikkat et. Belki bu anlamda bir doktora görünmen iyi olabilir. Haftanın diğer bir etkin görünümü ise Venüs ve Jüpiter arasında keskinleşecek kare. Evliliğe dair, eşine dair sorunları biraz abartabilirsin. Evinin düzenini sağlamakta zorlanabilirsin. Zaten bırak biraz da dağınık kalsın. Dağınık ev, yaşamın sürdüğünü anlatır aslında. Ve bu haftanın en özel gökyüzü olayı perşembe günü Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın etkisiyle finansal göstergelerine göz atabilirsin. Kendine yeni kaynaklar arayışına girebilirsin. Eğer evliysen, eşinin gelir düzeyinde artış yaşayabilirsin. Ve Jüpiter’in geri hareketiyle birlikte evine dair çözülememiş konular yeniden gündemine gelebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Yeni hafta… Zaman geçtikçe heyecan artıyor değil mi? Haklısın… Beklemek bazen çok yorucu… Ama her şeyin bir vakti var. Tıpkı bir koza gibi… Minik bir koza gibi… Haftanın ilk günü Ay’ın, İkizler Burcu seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle özellikle aşk ve flört konusunda hızlı adımlar atabilir, bir takın kararsızlıklarla karşı karşıya kalabilirsin. Haftanın diğer bir etkisi ise Venüs-Jüpiter arasında keskinleşen kare açı… Bu açının etkisiyle iş çevrende, iş ortamında sağlıklı iletişim kuramayabilirsin. Bazı tavırları gereksiz yere büyütüp abartabilirsin. Kendini, fikirlerini anlatabilmek bir parça zor olabilir. Ve haftanın en özel olayı ise perşembe günü Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ay, adı üstünde yenilikleri sever. Ve sen yeni ayın etkisiyle, yeni bir yönünle karşılaşabilirsin. Mesela neşeli, hayatı tüm renkleriyle yaşayan ve her daim çocuk kalan ruhunla… Jüpiter’in geri hareketiyle birlikte ise özellikle iletişim ve yayıncılık anlamında kaçırdığın fırsatları yakalayabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yeni hafta… Yeni beş iş günü… İki de keyif günü… Yeni haftanın ilk işi günü Ay’ın İkizler Burcu’ndaki seyriyle başlıyor. Bu seyrin etkisiyle, özellikle ev yaşamına dair konular öne çıkabilir. Ve sorgulayabilirsin temel alışkanlıklarını. Diğer önemli etki ise, Venüs-Jüpiter arasında keskinleşecek kare açı. Bu açının etkisiyle, varsa çocuklarına yönelik harcamaların artabilir. Belki de çocuğun gibi gördüklerine de bir şey alabilirsin. Sen ne alacağını bilirsin. Haftanın en özel olayı ise Aslan Burcu’nda gerçekleşecek yeni ay… Yeni ayın etkisini çalışma koşulların üzerinde yaşayabilirsin. Belki ofis ortamında yenilik olabilir. İş yaşamında kendini, deneyimlerini ve bilgilerini ortaya koymak isteyebilir, onay ve takdir edilmek daha çok önem kazanabilir senin için. Ve diğer önemli olay ise Jüpiter’in başlayacağı geri hareketiyle… Bu geri hareketin etkisiyle para ve diğer yatırım araçları konusunda kaçırdığın fırsatları ya da şansları yakalayabilirsin.