Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

23-24 Temmuz 2022 Burç Yorumları

Gönlümce

Derler ki kalp yumruğun kadardır… Kalbin küçüklüğüne rağmen, gönül ne kadar büyüktür… Gönül kapın herkese açıktır aslında… Ama çalmayı bilene… Çaldığı kapıdan ayrılmayana… Girdiği gönülde kalıcı olana… Girdiği gönülde kırıcı olmayana… Gerçi sen kırıldığın yerden yine aldın içeri kapını çaldı diye… Biliyorum gönlün geniş… Ama biraz seçici olmanın zamanı gelmedi mi? Gönlünün sende hiç mi hakkı yok? El gibi davrananların elinde heba ediyorsun.

Bugün… Güneş yeni bir yolculuğa başlıyor Aslan Burcu’na giriş yaparak… Tam bir ay boyunca yaşamımızda yeni şeyler öğrenebiliriz. Mesela hayatı doya doya yaşamayı… Yaşamayı sevmeyi… Sevilmenin tadına varmayı öğrenebiliriz. Aynı zamanda kendimizi beğenmiş tavırlarımızla, egolarımızla yüzleşebiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Geç de olsa anladın… Geç de olsa fark ettin… Hayat “aşk” üzerine kurulu… “Aşk” yoksa hayatın tadı yok. Hayatın neşesi yok. Neşe demişken bu aralar seni neler neşelendiriyor? Ya da seni neler eğlendiriyor? Eğlenmenin kelime anlamı senin için neler? Ve kendini sıkıldığında, bunaldığında nereye taşıyorsun? Şimdi Güneş, yeni bir yolculuğa başlıyor. Ve bu yolculuk sırasında aşk, flört, eğlence ve çocuk konusunda odak noktan haline geliyor. Önünde uzanan bu otuz günlük süreçte, varsa çocuklarınla olan paylaşımların hız kazanabilir. Hayatın keyifli yönlerini yakalayabilirsin. Aşk ilişkilerinde ise gurur ve kibir biraz zorlayabilir seni.

Boğa ve Yükselen Boğa

İnsanın kendini en iyi ve en rahat hissettiği yer hiç şüphesiz evidir. Evinin düzen, eşyaları hatta bibloları kişinin kim olduğunu anlatır. Zaten bilirsin “ Aslan yattığı yerden belli olur.” Peki, senin evin nasıl? Bir yuvan var mı? Evin seni yansıtıyor mu? Şimdi Güneş bu yolculuğu boyunca sana evinde olmanın tadını yaşatabilir. Evinde değişiklikler yapma arzun artabilir. Belki de taşınmak için beklediğin fırsatı yakalayabilirsin.

İkizler ve Yükselen İkizler

Haber akışını en çok hangi mecradan takip ediyorsun? Sosyal medya mı? Beyaz ekran mı? Yoksa geleneksel yapın ağır basıp gazeteden mi takip ediyorsun? Her nereden takip edersen fark etmiyor. Sen habersiz duramıyorsun. Şimdi Güneş yeni bir yolculuğa senin iletişim evinden başlıyor. Bu süreçte odak noktan yakın çevren, kardeşlerin ve iletişim kurma biçimin üzerinde ışığını parlatıyor. İletişim kurarken nelere dikkat ediyorsun? Kendi bildiklerini mi okuyorsun? Düşüncelerinde haklılığında direniyor musun? Bakalım bunlardan hangisini öğreneceksin bu seyir sırasında?

Yengeç ve Yükselen Yengeç

İnsanı zenginleştiren temel becerileri vardır. Mesela üretebilme gücü… Üretebilen insan kendini geliştirir, kendini değiştirir ve isterse de maddi ve manevi zenginliğin ikisine birden kavuşur. Sen seversin öyle değil mi üretmeyi? Şimdi güneş otuz günlük yolculuğunda seni odaklanabileceğin yeni bir alana yönlendiriyor. Ve bu seyri sırasında tutumlu davranabilmek, harcama yapmadan geri planda kalmak seni zorlayabilir. Ama aynı zamanda sadece kendin için, kendi istediğin için, kendini düşünerek alışveriş yapabilirsin. Gönlünü zenginleştirecek yeni bir ekonomik plana hazırlayabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Oh tam senlik zamanlar… Ruhun için kış sona erdi. Bak ışıl ışıl gökyüzü… Sıcacık… Eğlenceli… Yaşamı seven… Sen bu kadar neşe doluyken, çevrende de bir hayli karamsar insanların olması da ayrı bir çelişki… Bazen sende çözemiyorsun bu muammayı… Galiba biraz toksik insanlarla dolu çevren… Arınma zamanı geldi de geçiyor. Şimdi Güneş, önünde uzanan otuz günlük süreçte, kendini ortaya koyabileceğin, kendinle barışabileceğin ve sahneye çıkacağın zaman dilimlerini işaret ediyor. Gerçi sen her zaman sahnedesindir ama neyse…

Başak ve Yükselen Başak

Şimdiden fragmanını hazırla istersen… Şartlar oluşmaya başladığında önce fragmanını sunarsın… Ardından kendi filminde başrol oynamaya başlarsın. Ama o zamana kadar kendini iyice hazırlamalısın yarına. Şimdi Güneş,  önünde uzanan otuz günlük süreçte, bilinçaltı haritan üzerine yönünü bulmaya çalışabilirsin. Güneş ışıkları tüm karanlığı aydınlatmaya çalışırken, sende üzerindeki atalet toprağının nedenlerini anlayabilirsin. Hayatı sevme ve yaşadıklarını karşılama biçimin üzerinde düşünebilir, farkındalıklar yaşayabilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Biliyorsun ki insan umudu olmayınca yarım yaşar. Umudu olmayınca dünü, bugünü ve en önemlisi yarını zorlanır. Umudu olmayınca yaşama tutunamaz. Umudu olmayınca kırılır. Demem o ki, insanın nefesini umut destekler. Şimdi önünde uzanan otuz günlük süreç boyunca Güneş, umutlarını yeniden yeşertmeyi hedefliyor. Elbette sen de Güneş ışıklarını takip edebilirsen… Bu süreçte arkadaşlarınla, dostlarınla daha fazla paylaşımlar gerçekleştirebilirsin. Sevgini cömertçe sunabilirsin. Gölge yanıyla ise bazı arkadaşlarının kaprisleriyle tanışabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Yaşam baktığında ne kadar kısa öyle değil mi? Zaten günün 24 saati bile yetmiyor sana… Bu kadar koşturma… Bu kadar telaş… Bu kadar hız… Nereye kadar sürecek? Biraz dinlenmenin ve kendinle kalmanın zamanı gelmedi mi? Kendinle baş başa kalınca, kendini nerede görüyorsun peki? Şimdi Güneş otuz günlük süreç boyunca, sana hayatının bakışına yeni bir yön vermek için cesaret veriyor. Hayatının tadını çıkarmak için… Eğlenmeye zaman ayırmak için… Kendini ortaya çıkarmak için… Bu arada kariyerinde aklına takılan soruları çözebilir, kariyer ya da meslek yaşamında kendini daha fazla gösterebilirsin.

Yay ve Yükselen Yay

Bir yerlerde çok kalmak sana göre değil… Uzun yolculuklar besliyor seni… Uzun yolculuklar kendine getiriyor seni… Uzun yolculuklarla ruhun huzur buluyor. Özgürlüğünü, sınırsızlığını ve öğrenme merakını uzun yolculuklar besliyor. Yönünü bulmana yardımcı oluyor. Şimdi Güneş otuz günlük süresinde seni uzak yolculuklarında yeni rotalara götürmeyi hedefliyor. Kişisel gelişimine yönelik çalışmalar içinde kendini bulabilirsin. Yeni bir eğitim programına dahil olabilir ya da uzun bir eğitim maratonunu tamamlayabilirsin. Yurt dışı çalışmaları ya da seyahatleri de gündemine gelebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Harcama kalemlerin artıyor mu? Masrafların çoğalıyor mu? Aile büyüdükçe masraflar da büyüyor mu? Peki, sen bu bağlamda kazançlarını nasıl değerlendiriyorsun? Ya da tasarruf yapabiliyor musun? Şimdi Güneş otuz günlük yolculu boyunca finansal ağırlığını artırabilir yaşamında. Odak noktan yatırım enstrümanların, kredilerin olabilir. Gereksiz harcamaların var mı? Ya da hiç planında olmadan hoşuna giden bir şeyi bütçeni hesaba katmadan alabiliyor musun? Soruları sana ışık olabilir bu seyir sırasında…

Kova ve Yükselen Kova

Yaşamın nasıl şekil değiştirdi değil mi bir anda? Bir anda dünyan değişti. Bir anda dünyaların değişti. Bir anda yaşam alanın değişti. Bir anda nefes alıp verişin bile değişti. Bazı değişimler acı da verse sonunda dönüşüyor insan. Nasıl biri olacağının sinyalini ise değişimin cüssesi belirliyor. Şimdi Güneş otuz günlük süreç boyunca sana yaşamı yeniden sevdirmeyi hedefliyor. Hem de senin görüş alanın içinde… Tam karşıdan… Bu süreçte özellikle evliliğinle ilgili konular ön plana çıkabilir. Ya da evlenmek için gönlünü ve ruhunu hazır hissedebilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Çalışmak insanı ayakta tutar. Hem de çalışan insan ayaklarının üzerinde rahat durabilir. Güvenle… Yaşamımızın büyük bölümü aslında ofis ya da iş yerlerimizde geçiyor. Dolayısıyla çalışma ortamı iş yaşamının kalitesinde belirleyici unsur oluyor. Şimdi Güneş otuz günlük yolculuğu sırasında çalışma ortamına, iş yapış modellerine doğru ışığını çeviriyor. Bu süreçte eğlenerek iş yapmanın tadına varabilirsin.