Ege’nin TÜBİTAK başarısı devam ediyor

TÜBİTAK’a en çok proje yapan ve projesi kabul gören üniversiteler arasında zirvede yer alan Ege Üniversitesi, başarılarına sürekli yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Ege Üniversitesinin son yıllarda TÜBİTAK nezdinde yakaladığı başarılarla dikkat çektiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “ Kurumsal bazda tam akredite olmuş bir araştırma üniversitesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TÜBİTAK projelerinde her daim zirvede yer alan bir üniversite olarak iki projemizin daha yapılan çağrı sonucuna kabul edilmesinin gururunu yaşıyoruz. Projeleri kabul gören Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyemiz Prof. Dr. Metin Ekici ve Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyemiz Doç. Dr. Mustafa Tolon’u tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kabul edilen projelerle ilgili bilgi veren EÜ Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) Müdürü Prof. Dr. Şenay Şanlıer, “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksine göre 2021 yılından itibaren üniversite performanslarında yer alan “4004 –  Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” ve “4005 – Yenilikçi Eğitim Uygulamaları” çağrı sonuçları açıklandı. 4004 çağrısı kapsamında Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Tolon’un “Su Ürünleri Kaşifleri – 3: Mavi Tarım Yeşil Gelecek” projesi, destek almaya uygun görülen 35 projeden biri oldu.  4005 çağrısı kapsamında ise Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Ekici’nin “SOKÜM Unsurları İçin Dijital Ders Tasarımı” projesi, desteklenen 103 proje arasında yer aldı.  Hocalarımızı tebrik ediyoruz” dedi.