İsmailağa’daki kavga yargıya taşınıyor

Ahmet Mahmut Ünlü, ölen "şeyh" Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu'nun kendisiyle ilgili ortaya attığı kaset iddiaları sonrası suç duyurusunda bulundu.

İsmailağa cemaatinin “şeyh”i Mahmut Ustaosmanoğlu’nun hayatını kaybetmesi sonrası, cemaatin yönetiminde yaşandığı iddia edilen kavga dün ortaya atılan ‘kaset’ iddiasıyla yeni bir aşamaya geçti.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu’nun Youtube’da yayımladığı 4 saat 17 dakikalık videoda, cemaatin önde gelen isimlerinden ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yle ilgili ellerinde çok sayıda cinsel içerikli kaydın olduğunu açıkladı.

Ustaosmanoğlu söz konusu yayında “Şimdi diyoruz ki Cübbeli Ahmet Mahmut’a, erkeksen şeyhliğini ilan et, ilk teklifim sana bu. Çok meraklısın çünkü, erkeksen şeyhliğini ilan et; et de kasetlerini patlatalım” dedi. Ustaosmanoğlu’nun söz konusu yayını sonrası Ahmet Mahmut Ünlü, harekete geçti. Ünlü adına İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği öne sürüldü. Savcılık dilekçesinde “Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur” denildi.