Efeler’in şovu var

Avrupa’nın önemli ligleri arasında sayılan Efeler Ligimizde, transfer piyasası erken açıldı, takımlar yeni sezonda zirve ve playoff mücadelesi yapabilmek için yoğun çaba gösteriyor. İzmir’in iddialı temsilcisi ARKAS, kadrosunu korudu. Sadece Brezilyalı Gabriel’i Fransa’ya yolladı. Efe Mandıracı iyileştiği için hücumda sorun kalmadı, Kanadalı Hoag yine lacivert-beyazlı takımla bir yıl daha devam edecek. Geçen sezon Galatasaray’dan gelen Burutay Subaşı da yetiştiği ARKAS’ta yedinci yılını yaşayacak.

Bursa BŞB’de oynayan libero Ahmet Karataş da yuvaya döndürüldü. Geçen sezon özellikle zirveye oynayan takımlara kök söktüren İzmir’in diğer temsilcisi, Altekma, güzel transferlerle güçlendi. Brezilyalı Wallace Souza, 19 yaşındaki CSKA’lı Bulgar Tatarov ve Galatasaray’da Pasör Muzaffer Yönet, Altekma’yı başarılara taşıyacak. Takımın gözdelerinden smaçör Cafer Kirkit ise Efeler Ligi’nin yeni ekibi Hatay BŞB’yi tercih etti. Hatay, ayrıca Halk Bankası’ndan Furkan Aydın’la da anlaştı.

Fenerbahçe, Galatasaray’dan milli orta oyuncu Vahit Emre Savaş’ı renklerine kattı. Şampiyon Ziraat Bank Kart, Spor Toto’dan Matic’i transfer etti. Geçen sezon 20 maç yenilmezlik unvanını koruyan ama finalde tökezleyen Halkbank yepyeni bir kadro kurdu. Yıldızlarından Kübalı pasör çaprazı Fernandez, Kanadalı orta oyuncu Graham Vigrass Sırp Vucicevic, Oğuzhan Karasu ve Furkan Aydın ile yolları ayırdı. Tam 9 yıldır Galatasaray forması giyen Doğukan Ulu, Amerika Milli Takımının pasörü Micah Ma’a, önümüzdeki sezon Halkbank için ter dökecek. Lig’in yeni ekiplerinden Hekimoğlu GCT Bursa, Kanadalı pasör çaprazı Bradley Gunter’i Bursa’ya getirdi. Bakalım Efeler Ligi’nde köşe kapmacalar daha nasıl devam edecek. İyi sezonlar, başarılar dileyelim.