Bülent Ortaçgil, 50. sanat yılını dev konserle kutladı

Bülent Ortaçgil ve sanatçı dostları, geçen cumartesi günü Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda dev bir 50. yıl konseri gerçekleştirdi.

Sanatçı Bülent Ortaçgil’in 50. Sanat Yılı kapsamında 25 Haziran Cumartesi akşamı yapılan konser ile Harbiye Açık Hava’da unutulmaz anlara tanıklık edildi. Şehir müziğinin en önemli temsilcilerinden Ortaçgil’e sanatçı dostları eşlik ederek sanatçının şarkılarını seslendirdi.

Sanatçının, müzik yolculuğundaki 50. yılının kutlamaları kapsamında yayınladığı son albümü ‘Elli Buçuk’ albümü başta olmak üzere şarkılarından seçmeler 25 Haziran Cumartesi akşamı Harbiye Açık Hava’da sanatçı dostları tarafından Ortaçgil ile çalınıp söylendi. Sahneye çıkan tüm sanatçıların özelliği ise müzikal ya da kişisel hayatlarında Bülent Ortaçgil ile kesişmeleri idi. Konserde yer alan sanatçılar bu duygusal arka plan ile Ortaçgil imzasını taşıyan şarkıları kendi yorumlarıyla seslendirdi, duygusal anlar da yaşandı.

Gecede ilk olarak sahneye Kurtalan Ekspres’ten Ahmet Güvenç çıktı. Ortaçgil’in şarkısı ‘Suna Abla’, Güvenç’in annesi için yazıldı. Erkan Oğur, ‘Pencere Önü Çiçeği’, Tuna Kiremitçi ‘Yağmur’, Grup Gündoğarken ‘Bahar Türküsü’, Hüsnü Arkan ‘Sen Varsın’, ‘Aylin Aslım ‘Mavi Kuş’, Serdar Ateşer ve Akın Eldes ‘Dalyan Deltası’, Nejat Yavaşoğulları’ ‘Olmalı mı Olmamalı mı’, Redd ‘Yüzünü Dökme Küçük Kız’, Ceylan Ertem ‘Bozburun’, Gürol Ağırbaş ‘Yüzsekiz’, Jehan Barbur ‘Eylül Akşamı’, Boğaziçi Caz Korusu ‘Yolculuk’, Teoman ‘Sevgi’, Harun Tekin ‘Değirmenler’, İstanbul Quartet ‘Gece Yalanları’, Hayko Cepkin ‘Yonca’, Birsen Tezer ‘Çığlık Çığlığa’ ve Zuhal Olcay ‘Beni Kategorize Etme’ şarkılarını seslendirdi. Gecenin sonunda ise Ortaçgil’in kült şarkısı ‘Benimle Oynar mısın’da tüm sanatçılar Ortaçgil’e eşlik etti.