Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

24 Haziran 2022 Burç Yorumları

Robotik insan mı oluyoruz?

Aynı şeyler her gün… Aynı sıralamalar… Aynı sınırlanmalar… Aynı güncel takvim… Ardışık sayılar misali her gün… Her gece… Ve tüm bu aynılık içinde bir şeyler eksik… Mesela gülümseme… Yüzler giderek ifadesizleşiyor. İnsan, insan olduğunu hatırlamıyor. Sahi, mutsuzluk bulaşıcı hastalık mı ki giderek yaygınlaşıyor?

Bugün… Ay, huzurun ve sabrın diğer adı Boğa Burcu’nda dolaşıyor. Ah bu Boğa burçlarının sabırlı yapısı ve dayanıklılığı… Ama her şeyin de bir sonu var. Kimi zaman sabrın sonu selamet… Kimi zaman sabrın sonu vefasızlar için felaket… Bakalım bugün bize nasıl bir sabır taşı gelecek?

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

Bugün… Eşyaların üzerinde düşünmeye ne dersin? Fazla eşyaları belki paylaşmak, eskiyenleri yenilemek ve sade bir yaşama adım atmak için bugünü kullanabilirsin. Tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçmek için güzel bir gün…

Boğa ve Yükselen Boğa

Bugün… Kendine yeni bir başlangıç yapabilirsin. Kendini yenilemek için bugün sana bir fırsat. Malum, Güneş’ine kavuşan Ay var gökyüzünde. Yeni ay etkisi üstünde…

İkizler ve Yükselen İkizler

Bugün… Yalnız kalmak mı istiyorsun? Yalnızlık bazen iyi gelir ruhuna. Dinlendirirsin ruhunu. Yalnız kalınca kendini daha çok tanırsın. Yalnız kalınca kendini daha çok seversin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bugün… Tembellik yapmasan… Mesela kendinle ilgili bir çığır açsan… Mesela bir yenilik başlatsan… Zor mu senin için? Ama belki ideallerini gerçeğe dönüştürmek içim çabalayabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bugün… Azmin ve kararlılığın göz dolduruyor. Belki biraz inatçılık kazandırabilir sana. Kariyer yaşamında arzu ettiğin ve hedeflediğin huzur ve başarı için önce kendini planlamalı, kararlı ve sabırlı olmalısın.

Başak ve Yükselen Başak

Bugün… Değer yargıların neler? Biliyorsun üç tür yargı vardır. Estetik, din ve ahlaki yargılar… Senin yargılarında öne çıkanlar neler? Vicdan, erdem, sabır mı? Ve ne kadar değer yargılarına göre yaşıyorsun? Yoksa sadece sözde mi kalıyor değerler? Sen sadece yargılıyor musun?

Terazi ve Yükselen Terazi

Bugün… Yaşam enerjini yeniden düzenlemeye ne dersin? Eğer bir şeyleri ertelemezsen… Eğer bir şeylerin ardına saklamazsan tembel yanını… Eğer harekete geçmekte zorlanmazsan… Yaşam enerjini yeniden yapılandırabilirsin.

Akrep ve Yükselen Akrep

Bugün… Belki de kendindeki eksikleri tamamlayabilirsin. Belki de aradığın “huzuru, keyfi” bulmaya yaklaşabilirsin. Biliyorsun kaostan, karmaşadan, huzura evrilmek senin elinde… Yaşamını sen koordine etmezsen kim düzenleyecek?

Yay ve Yükselen Yay

Bugün… Sorumlulukların zorluyor mu seni? Belki de gereksiz yere üstleniyorsun sorumlulukları. Belki de kendine görev ediniyorsun bir başkasının yapması gerekenleri. İstersen biraz düşün bu konuda.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Bugün… Kendine bir sor bakalım. Boş zamanlarını nasıl değerlendiriyorsun? Boş zaman aslında yaşanın en değerli anlarıdır. Çünkü boş zamanlarında yapacağın doğru aktivitelerle ruhunu beslersin. Ruhunu, boşluk değil ama boş zamanlar doldurabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Bugün… Yaşamına yeni bir noktadan bakabilirsin. Belki geçmişinin aynasından… Geçmişteki inatçılığın ya da fikr-i sabitlerinin sonuçlarını belki de şimdi yaşıyorsun. Ya da yaşamak zorunda kalıyorsun.

Balık ve Yükselen Balık

Bugün… Hiç düşündün mü nasıl konuşuyorsun? Fikirlerinde direniyor musun? Ben böyleyim deyip sıyrılıyor musun işin içinden? Yavaş mı geçiyor bugün?