Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

23 Haziran 2022 Burç Yorumları

Seni kaderime yazmak istesem de

Alışkanlıkları giderek davranışa dönüşürken… Ve sen daha kaç kez aynı yanlışa düşeceksin? Daha kaç kez görmemezlikten gelenler için gönlünü hırpalayacaksın? Sözlerin yankı bulmuyorsa karşı tarafta… Üstelik okunmuyorsa bile gönderdiğin mesajlar… Ve sen daha ne kadar aynı sığ sularda yüzmeye çalışacaksın? Demem o ki… Kendi denizine doğru yola çıkma zamanı… Kaderine başka yazılar yazma zamanı…

Bugün… Aşk’ın diğer adı Venüs, İkizler Burcu’na giriş yapıyor. 18 Temmuz’a kadar sürecek yolculuğu sırasında yaşamımızda keyif aldığımız, mutlu olduğumuz şeylerin sıralamasını değiştirebilir. Belki daha çok okuyabiliriz, daha çok gezmek ve yeni yerler görmek isteyebiliriz. Yeni insanlarla tanışmak isteyebiliriz. Sağlıklı bir merak duygusunu geliştirebiliriz. Telefon konuşmalarımız uzayabilir. Yakın çevremizle ilişkilerimizi sorgulayabiliriz.

Gökyüzü çok şey anlatır… Onu “hâl” diline çevirmekse senin gayretine bağlı…

Sevgiyle…

BurcuN.

Koç ve Yükselen Koç

En çok yaşamında nelerden keyif alıyorsun? Çalışma temponun ardında bilgisayarını kapatınca seni hayata bağlayan şeyler neler? Yine mi teknoloji yardımına koşuyor? Bilgisayar kapanınca yerini telefon mu alıyor? Venüs, şimdi yeni bir yolculuğa başlıyor. Sana iletişim evinden sesleniyor. Bu seyir sırasında teknoloji ve iletişim yaşamında daha fazla yer alabilir. Kısa yolculuklar sana iyi gelebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa

Değerlerin önemli. Maddi dünyan senin her şeyin bir anlamda… Belki de yaşamında en korktuğun şey parasız kalmak. Bu yüzden bütün biriktirme çabaların. Şimdi Venüs yeni bir yolculuk başlatıyor. Sana değerlerin üzerinden el veriyor. Bu süreçte tutumlu olmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsin. Harcama yapma isteği içinde daha fazla büyüyebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Şimdi kendinle olma zamanları… Keyfinin kâhyası olma zamanı… Venüs ne zamandır yapmak isteyip ertelediğin şeyler için geliyor. Sana benzeyen Venüs… Seni gibi hareket eden, meraklı, konuşkan Venüs’ün bu yolculuğunda bedeninle, görünümünle daha fazla ilgilenmek isteyebilirsin. Mesela, saç modelini ya da rengini değiştirebilirsin. Kendini daha fazla ortaya koymak isteyebilirsin. Yaşamını daha renkli hale getirmek isteyebilirsin ayrıca.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Gördüğün her rüya çıkar mı? Haberci midir rüyaların? Yoksa bilinçaltı denizinin çıkardıkları mıdır? Ayrımı yapmak önemli… Şimdi Venüs yeni bir yolculuğa adım atıyor bilinçaltından geçerken. Bu süreçte kendini yeniden programlayabilirsin. Zihnin duydukları, zihninin konuştuklarıyla ilgili kendini sınırlandırabilirsin.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sosyal varlıktır insanoğlu… Sosyalleşerek var olduğunu düşünür. Sosyalleşerek ruh sağlığını daha rahat koruyabilir böylece. Peki, sen bu aralar ne kadar sosyalsin? Venüs, bu yolculuğunda sosyal hayatına dokunuyor. Bu süreçte arkadaşlarınla daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsin. Bu arada gelirinle ilgili daha doğrusu maaşında ilgili bir artış yaşayabilirsin.

Başak ve Yükselen Başak

Kariyer günleri… Belki bir yol ayrımındasın ne yapacağına ilişkin. Belki bir türkü istediğin gibi ilerlemiyor kariyer yaşamın. Belki de artık hayat yolunu yeniden çizmen gerekiyordur. O zaman şimdi Venüs’ün bu yolculuğunu değerlendirebilirsin. Bu seyir sırasında kariyer odaklı olabilir, üstlerinle iletişimde sıkıntılar yaşayabilirsin. Hayatına, okumayı daha çok dahil etmek isteyebilirsin.

Terazi ve Yükselen Terazi

Neler öğrenmek istiyorsun? Kendini hangi konuda eksik hissediyorsun? Kendini hangi konularda donanımlı hissediyorsun? O zaman şimdi Venüs yeni şeyler öğrenmeni, öğrenirken keyif almanı sağlayabilir. Yolculuklara çıkmak bu süreçte sana iyi gelebilir, seni iyileştirebilir. Yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsin. Ya da sınavlarından başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Tabi yeterince çalışır ve gayret gösterebilirsen…

Akrep ve Yükselen Akrep

Sana göre, adım atmalısın. Sana göre, bütçeni planlamalısın. Bir başkasına bakıp harcama kalemlerini arttırmamalısın. Kendine göre olmalı. Başkasının yaşam koşulları seni ilgilendirmemeli. Şimdi Venüs yeni yolculuğunda cüzdanına dokunuyor. Bu süreçte borç-alacak dengelerin üzerinde düşünebilir, keyfi harcamaların tuzaklarına düşebilirsin. Dikkatli olmakta fayda var.

Yay ve Yükselen Yay

Evli olmak nedir? Sadece bir soyadı değişikliği mi? Evli olmak, eksiklerini tamamlamak, gölge yönlerinle tanışmak mı? İnsanı, en iyi eşi mi tamamlar? Peki, ya “eş”sizsen ne olacak? Şimdi Venüs yeni yolculuğunda sana evlilik evinden ses veriyor. Bu süreçte evliliğin ve evliliğe ilişkin düşüncelerin öne çıkabilir. Evlilik ya da ikili ilişkilerinde keyifli süreçler yaşabilirsin.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sağlıkla ilgili zorlu şeyler mi yaşadın? Ama bak yaşadın diyoruz. Geçmiş zaman… Yaşadın ve bitti. Şimdi sağlık sorunlarını geçmişte bırakabilirsin. Ama sağlıklı yaşam hedefine devam etmelisin. Venüs sağlık evinden geçerken, şeker ve karbonhidrat alımını kesmeni isteyebilir. Şeker direncin bu süreçte farklılaşabilir. Alerjilere dikkat…

Kova ve Yükselen Kova

Yalnızlığı sevmiyorsun. Kalabalıklar içinde olmak seni mutlu ediyor. Tahammül edemediğin şey “bir başınalık” belki de. Acaba neden korkuyorsun yalnızlıktan? Tek başına kalınca kendinle yüzleşmekten mi çekiniyorsun? Şimdi Venüs yolculuğunda seni yalnız kalmaktan kurtarmayı planlıyor. Yeni bir aşk çalabilir kapını. Ya da kendini iyi hissettirecek bir hobiye başlayabilirsin.

Balık ve Yükselen Balık

Yaşamına çeki düzen vermeden önce, köklerine, aile bağlarına bakman iyi bir fikir olabilir. Çünkü geçmiş yaşantın, çocukluğun seni bugünlere getiren dönem ödevin. Şimdi Venüs yeni yolculuğunda sana aile köklerin ve evin üzerinden sesleniyor. Bu süreçte evinde daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsin. Evde keyifli zamanlarda bulabilirsin kendini. Ailenle daha çok bir arada olabilirsin. Evine ait teknolojik aletleri değiştirebilirsin.