TÜGİAD Ege Şubesi protokol ziyaretlerine devam ediyor

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastien Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, Torbalı’dan sonra Çiğli’ye de bir ziyaret gerçekleştirdi.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastien Durmuş,  hem kamu kurum ve kuruluşlarına hem de seçilmiş yerel yönetimler ile sağlam ve sağlıklı ilişki kurmanın önemli olduğuna inandıklarını belirterek, bu kapsamda kendisi de bir genç olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’yü makamında ziyaret etmek istediklerini belirtti. TÜGİAD Ege Başkanı Durmuş, gençlerin siyasette daha fazla söz sahibi olması ve makamlara gelmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Siyasette genelde gençler ve kadınlar partilerin saha ekip elemanları oluyorlar. O sebeple 1981 doğumlu Utku Gümrükçü gibi genç bir ismin İzmir’in en önemli metropol ilçelerinden birinde, Çiğli’de, Belediye Başkanı olması son derece önemli ve değerli. Bu sebeple genç iş insanları olarak kendisini destekliyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ise TÜGİAD Ege Şubesi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisinin de siyaset dünyası için genç bir isim olduğunu  ifade eden Gümrükçü, “Ancak kimseye sadece genç diye imkan tanınmıyor. Ben genç bir siyasetçi olarak siyasette 20 seneyi devirdim. Çiğli için gençliğimizin verdiği dinamizmle çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Çiğli’de yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Gümrükçü, özellikle imar planlamaları, yeni kentsel dönüşüm projeleri ve Çiğli merkezinde yeşil alan yaratma çabaları hakkında bilgiler paylaştı.

TÜGİAD Ege Şubesi heyeti daha sonra üye ziyaretleri kapsamında Anadolu Ev Konsept Mağazaları sahibi Mert Gümrükçü’nün işyerine de bir ziyaret gerçekleştirdi.